Ana Sayfa » Rehber » Erden Timur Serveti 2024

Erden Timur Serveti 2024

Erden Timur, 16 Kasım 1981’de Mersin’de doğdu. 2000 yılında Tarsus Amerikan Koleji’nden mezun oldu. 2005’te Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Daha sonra London School of Economics’te yüksek lisansa başladı. Fakat babasının hastalığı sebebiyle eğitimini bırakıp Türkiye’ye döndü. Türkiye’ye dönüşte, aile şirketinde inşaat projesini tamamladı.

🚀 Daha fazla bilgi ve eğlence için şu yazımıza da mutlaka göz atın!

İsmet Özçelik Kimdir? – Gazeteci, Yazar ve Aydınlık Gazetesi

Erden Timur, 2010’da NEF markasını hayata geçirerek Timur Gayrimenkul bünyesinde faaliyetlerine başladı. Bu süreçte, İstanbul ve Bodrum gibi şehirlerde, ayrıca Londra’da projeler geliştirdi. Bu projelerde, foldhome konseptini kullanarak fark yarattı. Forbes 2020 raporlarına göre, 400 milyon dolarlık serveti ile Türkiye’nin en zengin 100. kişisi konumunda.

2015 yılında, toplumsal fayda sağlamayı amaçlayan. Nef Vakfı’nı kurdu ve şirket karının %51’ini bu vakfa yönlendirmeye başladı.

11 Haziran 2022 tarihinde, Galatasaray‘da önemli bir role adım attı. Dursun Özbek’in başkanlık koltuğuna oturmasıyla birlikte, Erden Timur Galatasaray Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanvekilliği görevine getirildi.

Erden Timur Özel yaşamı

Özellikle Erden Timur, üniversite yıllarından bir arkadaşlıkla başlayan yolculuğunu Emine Timur ile evlilikle taçlandırmıştır. Ayrıca bu birliktelikten Ala Bade ve Yusuf Kenan isimlerinde iki çocukları dünyaya gelmiştir. Bunun yanında tutkulu bir Galatasaray destekçisi olan Timur, Emre Akbaba ve Radamel Falcao gibi önemli transferlerde kulübüne finansal katkılar sağlamıştır.

Erden Timur Serveti 2023
Erden Timur Serveti 2024

Erden Timur Serveti 2024

NEF Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, Emre Akbaba’nın Galatasaray’a transfer sürecinde sponsorluk yaparak taraftarların takdirini kazandı. Galatasaray kulübüne olan desteklerini sürdüren Timur, aynı zamanda iş dünyasında da sarı-kırmızıların renklerini taşıyor. Özellikle NEF şirketi, Galatasaray’ın stadının isim sponsoru olarak önemli bir anlaşmaya imza attı. Duyurulan 725 milyon TL değerindeki 5+5 yıllık anlaşma sonrası. Timur’un hayatı ve başarıları gündemde yer aldı.

Sıfırdan kurulup en hızlı “1milyar” ciro barajını aşan şirket oldu… Kuruluş amacı ise kârının yüzde yüzünü toplumsal işlere ayırmak. Türkiye’de gayrimenkul alanında yaptığı farklılaşma ile dikkat çeken Nef markasının patronu Erden Timur

Özellikle kişisel serveti ve kariyer yolculuğuyla dikkat çeken. Timur’un başarısı, iş dünyası ve spor dünyasında geniş yankı bulmuştur. NEF’in kurucusu olarak gayrimenkul sektöründe yaptığı yenilikçi çalışmalarla tanınan Timur. Aynı zamanda toplumsal projelere de önem veren bir isim olarak bilinir.

Şirketi, İstanbul başta olmak üzere Bodrum ve Londra gibi şehirlerde. Özgün markalı konut projelerine imza attı. Kendine has foldhome konsepti bu projelerin öne çıkan yönlerinden biri oldu. Forbes’ın 2020 raporuna göre, Timur’un serveti 400 milyon doları bulmakta ve bu da onu Türkiye’nin en varlıklı yüz kişisi arasına sokmaktadır. Şirketi, İstanbul başta olmak üzere. Bodrum ve Londra gibi şehirlerde, özgün markalı konut projelerine imza attı.Özellikle kendine has foldhome konsepti bu projelerin öne çıkan yönlerinden biri oldu. Forbes’ın 2020 raporuna göre. Timur’un serveti 400 milyon doları bulmakta ve bu da onu Türkiye’nin en varlıklı yüz kişisi arasına sokmaktadır.

SIK SORULAN SORULAR

🚀 Sevgiyle hazırladık, BizdeKalmasin ekibi 🎮 | bizdekalmasin.com

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın