Finlandiya Asgari Ücret – Yaşam Maliyeti 2022

Finlandiya Asgari Ücret 2022 Bugünlerde en çok araştırılan konular arasındadır. Sürekli merak edilecek ve güncelliğini koruyacak olan Finlandiya asgari ücret, yaşam şartları ve meslekler hakkında tüm detayları sizlere aktaracağız. Euro ve Türk Lirası cinsinden de ücretleri öğreneceksiniz. İş fırsatları ve Finlandiya yaşam maliyetini merak ediyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz.

Finlandiya Asgari Ücret Ne Kadar?

Hem mükemmel doğası hem de zorlu iklimi ile Finlandiya’da asgari ücret 2200 Euro’dur. Türk lirası bazında değerlendirirsek de 38000₺’ye tekabül etmektedir. Son derece iyi bir maaş olarak kabul edebiliriz. Fakat ülkede asgari ücrete çalışan kişi sayısı da oldukça azdır. Finlandiya Asgari Ücret Ne Kadar? Sorunuzun cevabı da 2200 €’dur.

Finlandiya Asgari Ücret Ne Kadar
Finlandiya Asgari Ücret Ne Kadar

Finlandiya Yaşam Maliyeti

Bir litre benzinin 1.5€ olduğu Finlandiya’da araç fiyatları da 20-25bin€ bandındadır. İnsanlar asgari ücretleri ile yaklaşık 1 yıl içerisinde araba alabilmektedirler. Bu da dünya standartları içerisinde oldukça güzel ve uygun bir fiyat. Şehir dışarıdan gelen insanlara pahalı gibi gelse de aslında orada yaşayan vatandaşlar için uygundur. Finlandiya Yaşam Maliyeti de diğer ülkelere nazaran çok yüksek değildir.

Finlandiya Yaşam Şartları

Dünyanın en güvenli ülkelerinin başında gelen Finlandiya, birçok açıdan çok refah ve hayat kalitesinin fazla olduğu bir yerdir. Eğitim kalitesi inanılmaz derecede yüksektir. Sağlık hizmetleri de bir o kadar kalitelidir. Hemen hemen ülkede herkes İngilizce konuşabilir. Bunun yanında gezilecek de birçok nokta bulunmaktadır. Finlandiya Yaşam Şartları oldukça iyidir. İnternet ve altyapı imkanları da geniştir.

Finlandiya Market Fiyatları

Bazı ürünlerin ciddi pahalı olduğu bu ülkede bazı ürünlerin fiyatlarını aşağıda sizlerle paylaştık. Gıda ve tarım konusunda yetersiz olan fakat ürünlerin uygun fiyatlarla ulaşıldığı Finlandiya, market fiyatları konusunda diğer ülkelere nazaran pahalı kaçmaktadır.

 • 1 Litre Süt: 1€
 • Bir somun ekmek: 1€
 • Peynir: 6€
 • 12’li yumurta: 2€
 • 1 Kg Domates: 3€
 • Bir adet pantolon 85€
 • Elbise: 30€
 • Ayakkabı: 85€

Finlandiya‘da İş Fırsatları

Ülkemizden de çok fazla kişinin gittiği Finlandiya’da turizm sektöründe, ticari alanlarda, eğitim veya sağlık sektöründe rahatlıkla iş bulabilirsiniz. Çünkü ülkede ciddi manada insan gücüne ihtiyaç duyulmaktadır. Hizmet sektörü, insan gücüne dayalı olduğundan ötürü başvurular yapılabilir.

Finlandiya Maaşlar Ne Kadar?

Genel olarak diğer ülkelere ve dünya standartlarına göre yüksek maaş alan Finlandiya vatandaşlarının maaşları yüksektir. Alım güçleri de bu nedenle fazladır. Finlandiya Maaşlar:

 • Doktor maaşı: 8000€
 • Mühendis maaşı: 7500€
 • Bankacı: 5000€
 • Sigortacı: 6000€
 • Polis: 5000€
 • Pilot: 30000€
 • Mimar: 7500€

Finlandiya Asgari Ücret Ne Kadar?

İskandinav ülkeleri arasında oldukça fazla gelişmiş olan Finlandiya’da asgari ücret 2200€’dur. Bu maaş ile ülke içerisinde veya herhangi bir dünya ülkesinde çok refah bir şekilde yaşayabilirsiniz. Oldukça yeterli olan ve enflasyonun düşük olduğu Finlandiya’da ortalama maaşlar ise 3000-4000€ arasındadır.

Çeşitli sorulara yanıt verdiğimiz soruları inceleyebilirsiniz.

Finlandiya asgari ücret 2022 kaç euro?

Minimum yani asgari ücret bir İskandinav ülkesi olan Finlandiya’da 2200€ civarındadır.

Finlandiya’da hayat pahalı mı?

Hayat standartları çok yüksek bir ülkedir. Hatta çoğu veriye bakarak refah düzeyi en yüksek 5 ülkeden biri olduğu söylenebilir. Bu nedenle diğer ülke paraları ile burada yaşam sürdürmek bir nebze zor olabilmektedir.

Finlandiya ne iş yapılır?

Turistik gezilerin çok olması kaynaklı otellerde, yemek sektöründe, eğitim veya sağlık hizmetlerinde çalışmak mümkündür. İnsan gücüne ihtiyaç duyan bir millettir.

Finlandiya’da Türkler ne iş yapar?

Genellikle oradaki vatandaşlarımız gıda sektöründe, Döner, kebap veya restoran işleriyle uğraşmaktadırlar. Fakat ticarete atılan veya farklı mesleklerle de uğraşanlar mevcut.

Finlandiya Türkleri sever mi?

Tabi ki herkesin bizleri sevmesi imkansız ama çok fazla turistik gezi yaptıklarından dolayı çoğunlukla bize karşı bir sempati duyuyorlar.

Yaşam maliyetleri, Market fiyatları ve asgari ücret ile alakalı bilgiler verdiğimiz kategoriye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Finlandiya Asgari Ücret 2022 yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Dilerseniz bizdekalmasin.com adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Yazımızı Değerlendirin.

Yorum yapın