Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Perge Hap Kullananlar Yorumları

Perge Hap Kullananlar Yorumları

Perge hap kullananlar yorumları, son dönemlerde sıkça araştırılan ilaç incelemeleri arasında yerini almaktadır. Oldukça ağır bir ilaç olan ve bu sebepten dolayı kırmızı reçete ile satılan Perge, birden fazla hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Doktoru tarafından kendisine Perge ilaç yazılan bireyler, bu ilaç hakkında daha detaylı bilgi akmak istemekte ve bu ilacı kullanan bireylerin deneyimlerini merak etmektedir. Diğer önemli ilaçlar için Kullananlar yorumları neler olduğunu ve bu tarz yazıların daha fazlasına ulaşmak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Perge İlaç Nedir?

Perge İlaç Nedir? Perge ilaç, kapsül formunda olan ağır bir hap türüdür. Bu hap, daha ince de belirttiğimiz gibi birden fazla rahatsızlığın tedavisi için kullanılabilmektedir. Günümüzde Perge ilaç en çok anksiyete bozukluğu ve stres gibi ileri düzey psikolojik sorunlar için reçete edilmektedir. Bu gibi hastalıklara ek olarak nöbete neden olan rahatsızlıklar için de tercih edilebilmektedir.

Merkezden uzak bir noktada meydana gelen sinir rahatsızlıkları, kısmi sara nöbeti ve bu gibi nöbetlerde sakinleştirme sağlayabilmek için Perge ilaç yalnızca 18 yaş ve üzeri yetişkinler tarafından kullanılabilmektedir.

Bu içeriğimize benzer olan Selectra 50 Mg Kullananların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz

Perge 75 mg Ne İçin Kullanılır?

Perge 75 mg Ne İçin Kullanılır? Ağrı ve yaygın anksiyete bozukluğu tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Uzun süreli ağrı için kullanılır. Şeker hastalığı ve zona gibi birçok hastalık sinirlerinize zarar verebilir ve sinir hasarından dolayı ağrıya neden olabilir. Bu gibi durumlarda doktorunuza danışarak Perge kullanımına başlamanız mümkün.

Perge İlaç Kilo Yapar Mı?

Perge ilaç kullanacak olan bireyler, Perge ilaç kilo yapar mı? sorusunun yanıtını da merak etmektedir. Ayrıca Perge ilaç, her ağır ilaç gibi bazı yan etkilere sahiptir. Bu yan etkilerden bir tanesi de kilo almak. Perge ilacın yan etkileri incelendiği zaman en sık görülen yan etkinin kilo artışı olduğu görülebilmektedir. Ancak çok nadir de olsa kilo verme ve iştahsızlık gibi yan etkiler de görülebilmekte.

Perge ilaç, birden fazla dozaja sahiptir. Tek bir hap 75 mg olabileceği gibi 100 mg dozajında da olabilmekte. Bu bağlamda kullanacağınız dozaj ne kadar fazla olursa, yan etkilerin görülme olasılığı bir o kadar yüksek olacaktır. Bu nedenle bilinçsiz şekilde Perge ilaç kullanmamalı ve aşırı kilo alma ve kilo verme gibi sorunların görülmesi durumunda doktorunuzu bilgilendiriniz.

Bu içeriğimize benzer olan Atarax Kullananlar Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz

Perge 75 mg Yan Etkileri

Perge yan etkileri, pek çok insan tarafından araştırılan konular arasında yer almaktadır. Bu bağlamda daha önce de altı çizildiği üzere ağır bir ilaçtır. Bu nedenle bazı ağır yan etkiler meydana gelebilmektedir. Ayrıca Perge ilaç kullanan bireylerde en çok görülen yan etkiler aşağıdaki listede sıralanmaktadır.

Perge Hap Kullananlar Yorumları
 1. Dil ve yüz bölgesinde şişlik görülmesi ya da şişlik hissi
 2. Cinsel yaşamın olumsuz etkilenmesi, istikrarsızlık görülmesi
 3. İştah artışı ve kilo alma
 4. Aşırı halsiz ve aşırı hissizlik hali
 5. Göz sağlığında bozulma, bulanık görme
 6. Denge bozukluğu, ayakta durmakta zorluk çekme
 7. Baş dönmesi ve Vertigo
 8. Kendini gereksiz ve aşırı şekilde iyi ve mutlu hissetme
 9. Sürekli uyuklama hali
 10. Baş ağrısı

Yukarıda da görülebildiği üzere Perge ilacın pek çok yan etkisi bulunmakta. Bu etkiler bazı ciddi sorunları beraberinde getirebilmektedir. Bu noktada yukarıda belirtilen yan etkilerden bir veya birkaçı sizde görülüyorsa; Ve bu yan etkiler sizin günlük yaşamınızda zorluklara sebebiyet veriyorsa, mutlaka doktorunuza danışmalısınız. Ve tedavi yönteminde farklılıklara gitmelisiniz.

Perge 75 mg Kullananların Yorumları

Perge ilacı pek çok farklı dozajda kullanılabilmektedir. Bu noktada çok ciddi olmayan ve orta seviye sorunlar için bu ilacın 75 mg dozu tercih edilmektedir. Perge 75 ne için kullanılır sorusuna yanıt arayan bireyler, bu ilacın genellikle çok ileri olmayan anksiyete bozuklukları ve hafif geçen nöbet sorunları için kullanıldığını bilmelidir.

Ancak Perge ilacın 75 mg dozu hafif gibi bilinmekte olsa dahi, aslında bu ilaç oldukça güçlüdür. Ve yanlış kullanımda sizlere yarardan çok zarar getirebilir. Bu nedenle kırmızı reçete ile satılan ilacı doktorunuzun söylediği şekilde kullanmanız oldukça önem arz etmektedir.

Perge 75 mg kullananların yorumları konusuna gelirsek perge 75 mg kullanıcıları ruhsal değişimler yaşatabilmekte. Bunun yanında kilo alma, denge ve görme bozuklukları yaşayabildiklerini de söylemektedirler.

“Bu ilacı yaklaşık 2 aydır düzenli olarak kullanıyorum, son derece memnunum ve doktoruma teşekkür ederim.”

Kullanıcı Yorumu

“Doktorum önce 25 mg verdi sonra yeterli gelmedi 75 mg’a çıktık, gayet mutluyum.”

Kullanıcı Yorumu

“İlaç aşırı bir kilo yaptı ve iştahım çok açıldı, kullanmaya başladığım zamandan beri 7 kilo almışım.”

Kullanıcı Yorumu

Perge 150 mg Kullanıcı Yorumları

Perge 150 mg kullanıcı yorumları araştırması yapan bireyler, bu ilacın en yüksek dozajı olan 150 mg ürünün oldukça üst düzey sorunlar için kullanıldığını bilmelidir. Üst düzey psikolojik sorunlar, ileri derece nöbetler ve bu gibi durumlarda kullanılan Perge 150 mg, kullanıcılar tarafından beğenilen ve ise yaradığı kabul edilen bir ilaçtır.

Perge bu belirtilen sorunlara iyi gelse dahi, daha önce belirttiğimiz yan etkiler görülebilmektedir. Bu nedenle Perge 150 mg kullanıcıları da ruhsal değişimler yaşatabilmekte. Bunun yanında kilo alma, denge ve görme bozuklukları yaşayabildiklerini de belirtmektedir.

“Anksiyete problemim için kullanıyorum oldukça yararlı, doktorunuza bu ilacı önerebilirsiniz.”

Kullanıcı Yorumu

Perge 25 mg Kullanıcı Yorumları

Her ilaçta olduğu gibi pergede de çeşitli dozajlar bulunmaktadır. Bu rahatsızlığınızın boyutuna, kilo boy oranınıza ve vücut kitle endeksinize göre farklılık gösterir. Anksiyete ve çeşitli kaygı bozukluklarına çözüm olarak kullanılan bu ilaç ile alakalı yorumlar:

 • Son derece etkili ve iyi bir ilaç çok faydasını gördüm.
 • Sıkıntımın giderilmesinde yeterli bir dozdu. Doktoruma teşekkürler.

Perge 75 mg Kafa Yapar mı?

Perge 75 mg, kafanın yapmasına neden olabilecek yan etkiler içerebilir. Bu yan etkiler, kişinin hassasiyetine, dozajına ve diğer faktörlere göre değişebilir ve baş ağrısı, bulantı, uyku bozukluğu, baş dönmesi gibi belirtileri içerebilir. Bu yan etkiler belirtileri devam ederse veya şiddetlenirse, doktorunuzla konuşmanız önerilmektedir.

Perge İlaç İle Alakalı Sıkça Sorulan Sorular

Bu ilaç ile alakalı sıkça sorulan sorulara ve onların yanıtlarına sizler için cevap verdik.

Sağlık kategorimize buradan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Perge Hap Kullananlar Yorumları yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

4/5 - (27 Oy)
“Perge Hap Kullananlar Yorumları” üzerine 6 yorum
 1. Ben romatoloji hastasıyım bağ doku kas hastasıyım günde 150mg Perge içiyorum yinede el parmaklarım bütün vücudumun kasları kitli geçmeyen ağrılarım var tedavi olduğum 2tane doktorum var birisi iç hastalıkları omatolaji birisi kas hastalıkları romatolajisi ben hala duzelemiyorum neden bana cevap yazarmizsiniz

  Cevapla
 2. 4 aydır 150 ml olarak kullanıyorum ağır bir ameliyat geçirdim ve ağrılarımla perge sayesinde baş edebiliyorum çok fazla yan etkisi var oldukça da kilo aldırıyor lakin ne olursa olsun sağlığım önemli iyileşene kadar pergeye devam

  Cevapla
Yorum yapın