Avustralya Asgari Ücret – Yaşam Maliyeti 2022

Avustralya Asgari Ücret 2022 en çok merak edilenler arasındadır. sürekli olarak araştırılan ve güncelliğini koruyan Avustralya asgari ücret, yaşam şartları ve meslekler hakkında tüm detayları bu yazımızda sizlere aktaracağız. Bununla birlikte Avustralya Doları ve Türk Lirası cinsinden de ücretleri öğreneceksiniz. Son derece dikkatle hazırladığımız asgari ücret yazılarımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Avustralya Asgari Ücret Ne Kadar?

Güney yarımkürede bulunan ve hem ülke, hem ada hem de kıta olan Avustralya’da asgari ücret 2860 Avustralya Doları’dır. Bu da Türk Lirasına çevirdiğimizde 34.600 TL’ye tekabül etmektedir. Bu yüzden ülkemiz ile karşılaştırıldığında hayat standartları daha yüksek diyebiliriz. Bu yüzden alım güçleri yüksek olduğundan insanlar rahat bir yaşam sağlamaktadır.

Avustralya Yaşam Maliyeti

Avustralya’da bir litre benzin fiyatı yaklaşık olarak 1.90 AUD’dur. Bu da Avustralya’da benzin fiyatlarının ülkemizden daha uygun olduğu anlamına gelmektedir. Buna dayanarak Avustralya yaşam maliyetinin ülkemizden daha uygundur.

Avustralya Asgari Ücreti Kaç Avustralya Doları?

Avustralya; Endonezya, Papua Yeni Gine, Solomon, Yeni Zelanda, Kaledonya, Vanuatu ve Doğu Timor’a komşudur. Bunun yanında Avustralya’da asgari ücret 2860 Avustralya Doları’dır. Bu da yaklaşık olarak 34.600 TL’ye ve 1.915 Euro’ya denk gelmektedir. Buna bağlı olarak bu ülkede asgari ücret birçok dünya ülkesinin üstünde diyebiliriz.

Avustralya Asgari Ücreti Kaç Avustralya Doları?
Avustralya Asgari Ücreti Kaç Avustralya Doları?

Avustralya Market Fiyatları

Çok merak edilen Avustralya Market Fiyatları başlığımızın altında sizlere özellikle en çok merak edilen ürünlerin yani et, meyve sebze ve diğer temek gıdaların Avustralya marketlerindeki fiyatlarından bahsedeceğiz. Bunun yanında bu ülkede yapılan üretimden dolayı ve imkanlardan dolayı en çok tüketilen gıdaların fiyatlarını aşağıda sizler için hazırladığımız listede bulabilirsiniz. Ayrıca eğer istersiniz Danimarka Asgari Ücret yazımızı da inceleyebilirsiniz.

  • 1 adet beyaz ekmek (500 gram): 2.90 AUD
  • 12’li yumurta: 4.70 AUD
  • Yerel peynir (1kg): 11 AUD
  • 1,5 litre su: 2.25: AUD
  • Sosis veya soğuk et türü (1kg): 30 AUD

Avustralya Yaşam Şartları

Eğitim seviyesi ve sosyal yaşam anlamında oldukça gelişmiş bir ülkedir. Bunun yanında kültürel açıdan oldukça zengin bir ülkedir. Ülkenin refah seviyesi de iyi durumdadır. Bunun yanında Türk Lirası karşısındaki değeri yüksek olduğundan ülkemizden Avustralya’ya giden vatandaşlarımız için maddi anlamda sıkıntı çekme ihtimallerinin olabileceğini tahmin etmekteyiz..

Avustralya’da Yaşayan Türkler Ne İş Yapar?

Bu ülkede işsizlik oranı düşüktür. Bu ada ülkesinde çalışmak isteyenlerin vatandaşlarımızın çok tercih ettikleri işler genelde hizmet sektöründedir. Bunun yanında Avustralya’da Yaşayan Türkler Ne İş Yapar? sorusuna yanıt olarak da genelde işçi sınıfındadırlar şeklinde cevap verebilmemiz de mümkün.

Yaşam maliyetleri, Market fiyatları ve asgari ücret ile alakalı bilgiler verdiğimiz kategoriye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Avustralya Asgari Ücret 2022 yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Dilerseniz bizdekalmasin.com adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Yazımızı Değerlendirin.

Yorum yapın