Lol S Nasıl Alınır 2022 – S+ Alamıyorum Diyenler İçin!

Lol S Nasıl Alınır yazımız ile karşınızdayız. Özellikle son 5-6 yılın en popüler oyunu olan ve ilk sıralardan inmeyen League Of Legends oyununda oyun sonrası bir puanlama sistemi var. Bu sisteme göre D, C, B, A ve S derecelerini kazanabiliyorsunuz. Bu puanları ise oyun içerisindeki performansınıza bağlı olarak değerlendiriyorlar. Peki S nasıl kazanılıyor? S ve S+ kazanmanın tüm ayrıntıları…

League Of Legends’de Nasıl S Alınır?

 • Minyon sayınızı yüksek tutmalısınız.
 • KD Oranı yani Skor, Ölüm oranınız yüksek olmalı.
 • Objektiflere odaklanmalısınız. (Kule, Ejder, Vadi ve Baron)
 • Görüş Skorunuz yüksek olmalı.
 • Verdiğiniz hasar ve aldığınız hasarı dengelemelisiniz.

1) Minyon Skoru

Minyon skoru, sizin son vuruş yaptığınız minyonları ifade eden bir terimdir. Özellikle Nişancı, orta koridor ve üst koridor rollerinde oynayan oyuncular için çok fazla bir önem taşır. Hem minyon skorunuzun olması sizin S kazanmanızı artırır. Hem de bu sayede daha fazla para kazanıp daha etkin bir oyun oynamanıza yardımcı olur. Minyonları keserken kaçırmamaya çok özen göstermelisiniz. Dakika ve minyon sayınızın eşit olmasına da özen göstermelisiniz. Örneğin, 20. dakikada 200 minyon ve civarında kesen kişilerin S alma ihtimali daha yüksektir.

2) KD Oranı (Skor Alma ve Verme)

Lol’de S almanın bir diğer yolu ise fazla skor almaktan geçiyor. Oyunlarda 20 veya üstünde skor alanların S veya S+ alma ihtimali oldukça fazladır. Ama 20 skor alıp 20 kere de ölürseniz S alamazsınız. Mümkün olduğunca az skor vermelisiniz. KD yani Skor alıp verme oranınız 20/4 gibi 5 veya daha üstünde olmalı. Bu şekilde kolaylıkla S almanız mümkün olur.

Bu içeriğimize benzer olan League Of Legends Oyun İçi Ayarları Nasıl Olmalı yazımızı da inceleyebilirsiniz

3) Objektifler

League of Legends gün geçtikçe daha çok takım oyunu haline geldi. Artık ejderlerin, kulelerin, vadi alametinin ve baronun etkisi daha çok arttı. Son yama ile birlikte parasal olarak düşük olan takıma da ek ilaveler de geldiği için objektif almak çok önemli hale geldi. Ne kadar çok kule veya objektif alırsanız bir o kadar S veya S+ alma ihtimaliniz artacaktır. Oyunlarda sadece skora yönelmeyin.

4) Görüş Skoru

Görüş skoru sisteminin lole gelmesi ile birlikte çok şey değişti. Tarayıcı ve ziynet totem kullanımlarında artış gerçekleşti. Görüş sadece bir noktanın aydınlatılmasında değil, oyunun kazanılmasında da etkin rol oynar. Sadece destek rolündeki oyuncuların değil tüm oyuncuların görüş skorlarına dikkat etmesi gerekir. Bu S veya S+ almak için inanılmaz önemli bir faktördür. Özellikle de profesyonel arenada oyuncuların kırmızı totem kullanımlarına dikkat ederek oyununuzda bunları uygulayabilirsiniz.

5) Verdiğiniz ve Aldığınız Hasar

League of Legends oyununda oynadığınız şampiyona göre rolünüz değişmektedir. Nişancı veya hasar odaklı oynadığınız şampiyonlarda rakibe verdiğiniz hasar düşük kalıyor ise bu S almanıza yetmeyecektir. Fakat siz yeterli hasarı verirseniz S veya S+ alabilirsiniz. Tank veya destek rolünde iseniz aldığınız hasar oranının fazla olması da S almak için önemli bir etkendir.

Lol’de S almak için farklı ipuçları:

 • Oynadığınız şampiyonu ve rolü iyi seçin.
 • Skorunuza, asist sayınıza dikkat edin.
 • Fazla skor vermeyin.
 • Görüş skorunuzu yüksek tutun. Totem atın ve tarayıcı ile totem kırın.
 • Verdiğiniz hasarı yüksek tutun.
 • Objektiflere odaklanın ve kule, baron, ejder alın.

LOL S+ Almak İçin Gerekenler

LOL S+ Almak İçin GerekenlerPin

LoL S alamıyorum diyenler toplansın söyleyeceklerimiz var. League of Legends’de oyuna ne kadar katkı sağlarsanız S alma ihtimaliniz o kadar yükseliyor. Oldukça iyi ayarlanmış bu algoritma ile sizin oyun dereceniz belirleniyor. Bunlardan en iyi derece ise S+ dediğimiz kusursuz performans gösterdiğinizde alacağınız derecedir. S ve S+ gibi oldukça iyi dereceler almak için oyunda oldukça iyi seviyelerde olmanız gerekiyor.

Bu dereceleri elde etmek için KDA dediğimiz yani kill/death/assist oranınız oldukça iyi olmalı. Dakikaya oranla iyi minyon kesmelisiniz. Kısacası takımınıza yararlı olacak her türlü aksiyonda bulunmanız gerekiyor. Böyle yaparsanız LOL S+ Almak İçin Gerekenlerin tamamını otomatik olarak yapmış olacaksınız.

LOL S- Mi S Mi Daha İyi?

LOL’de belirlenen seviyelerin en iyisi S seviyesidir. Bunlar da içerisinde 3’e ayrılıyor. Eksi olan S- aralarında en kötüsü S+ ise aralarında en iyi seviye. Listelemek gerekirse eğer

LoL S sıralaması ise şöyle:

 • S-
 • S
 • S+

Diğer oyun yazılarımıza oyun, rehber yazılarımıza ise rehber ulaşabilirsiniz.

Ana sayfamıza bizdekalmasin.com bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Oyun ile alakalı yazılarımıza aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Lol S Nasıl Alınır sorusunu tüm detaylarıyla cevapladık. S almak için yapmanız gereken şeyler aslında bu kadar kolay. Yazımızı okuduğunuz için teşekkürler. Görüş ve önerilerinizi yorum kısmında belirtmeyi unutmayınız.

4.8/5 - (12 Oy)
Yorum yapın