Avusturya Asgari Ücret – Yaşam Maliyeti 2022

Avusturya Asgari Ücret 2022 en çok aratılanlar arasındadır. Bunun yanında sürekli olarak araştırılan ve güncelliğini koruyan Avusturya asgari ücret, yaşam şartları ve meslekler hakkında tüm detayları bu yazımızda sizlere aktaracağız. Bununla birlikte Euro ve Türk Lirası cinsinden de ücretleri öğreneceksiniz. Son derece dikkatle hazırladığımız asgari ücret yazılarımıza da bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Avusturya Asgari Ücret Ne Kadar?

Lihtenştayn, İtalya, Macaristan, Slovenya, İsviçre, Slovakya, Çek Cumhuriyeti ve Almanya ile komşu olan Avusturya, bir Orta Avrupa ülkesidir. Bunun yanında Avusturya asgari ücreti 1500 Euro’dur. Bu da Türk Lirasına çevrildiğinde 27.200 TL’ye tekabül etmektedir. Bu yüzden ülkemiz ile karşılaştırıldığında hayat standartları daha yüksek diyebiliriz. Bunun yanında alım güçleri yüksek olduğundan insanlar rahat bir yaşam sağlamaktadır.

Avusturya Yaşam Maliyeti

Avusturyada bir litre benzin fiyatı yaklaşık olarak 1.80 Euro’dur. Bu da Avusturya’da benzin fiyatlarının ülkemize yakın olduğu anlamına gelmektedir. Bunun yanında Avusturya yaşam maliyeti ülkemizden daha uygundur.

Avusturya Asgari Ücreti Kaç Euro?

Avusturya Asgari Ücreti Kaç Euro?
Avusturya Asgari Ücreti Kaç Euro?

Dörtte üçlük kısmını Alp Dağlarının oluşturduğu Avusturya’da asgari ücret 1500 Euro’dur. Bu da yaklaşık olarak 27.200 TL’ye ve 1.580 Dolara denk gelmektedir. Bunun yanında bu ülkede asgari ücret ülkemizden epey yüksek diyebiliriz.

Avusturya Market Fiyatları

Orta Avrupa’nı gelişen ülkelerinden biri olan Avusturya’da merak edilen ürünlerin, yani et, meyve sebze ve diğer temel gıdaların marketlerdeki fiyatlarından bahsedeceğiz. Bunun yanında bu ülkede yapılan üretimden dolayı ve imkanlardan dolayı en çok tüketilen gıdaların fiyatlarını aşağıda sizler için hazırladığımız listede bulabilirsiniz. Ayrıca eğer isterseniz İran Asgari Ücret yazımızı da inceleyebilirsiniz.

  • Beyaz somun ekmek (500) gram: 2$
  • 12’li yumurta: 3.30$
  • Yerel peynir (1kilo): 14$
  • Litrelik süt: 1.25$
  • 1,5 lire su: 0.60$

Avusturya Yaşam Şartları

Eğitim seviyesi ve sosyal yaşam açısından gelişmiş olan bir ülkedir. Ülkenin refah seviyesi iyi seviyededir. Bunun yanında Türk Lirası karşısındaki değeri yüksek olduğundan ülkemizden Avusturya Yaşam Şartları açısından bu ülkeye giden vatandaşlarımız için maddi anlamda sıkıntı çekme ihtimallerinin yüksek olduğunu tahmin etmekteyiz.

Avusturya’da İş Fırsatları

Bu ülkede işsizlik oranı düşüktür. En çok merak edilenler arasında Avusturya’da İş Fırsatları nelerdir? sorusunun cevabı da vardır. Bunun yanında bu ülkede çalışmak isteyenlerin en çok tercih ettikleri işler genelde inşaat, hizmet, turizm gibi sektörlerdedir. Bunun yanında gıda işletmeciliği sektöründe de birçok iş olanağı mevcuttur.

Yaşam maliyetleri, Market fiyatları ve asgari ücret ile alakalı bilgiler verdiğimiz kategoriye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Avusturya Asgari Ücret 2022 yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

5/5 - (1 Oy)

Yorum yapın