Ana Sayfa » Rehber » A101 İstifa Dilekçesi – A101 İstifa Dilekçesi Nasıl Yazılır?

A101 İstifa Dilekçesi – A101 İstifa Dilekçesi Nasıl Yazılır?

A101 İstifa Dilekçesi yazısı ile sizlerle birlikteyiz. Kişiler çok isteyerek işe girebilir, aynı şekilde isteyerek işten ayrılabilmektedir. Birçok insan severek girdiği işten mecburiyetten dolayı veya başka sebeplerden dolayı çıkmak isteyebilmektedir. Tek yapmanız gereken belirli bir süre önce istifa dilekçesi yazmak. Aynı zamanda diğer Rehber yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

A101 İstifa Dilekçesi Örneği

A101 İstifa Dilekçesi Örneği
A101 İstifa Dilekçesi Örneği

Market zincirlerden birisi olan A101’de çalışan insanlardan birçoğu işinden memnun bir şekilde çalışmaktadır. Ancak bazen işten çıkmayı gerektirecek durumlar meydana gelmektedir. Ayrıca Bu gibi durumlarda işletmeyi zor durumda bırakmamak için bir süre öncesinden istifa dilekçesi yazılmalıdır.

İşte makul bir A101 istifa dilekçesi örneği şöyledir:

Tarih(xx/xx/xx) sağ köşede olmalıdır.

A101 İnsan Kaynakları Müdürlüğüne

A101 Marketler zinciri bünyesinde 06.08.2019 tarihi ile başlamış olduğum “kasiyer” görevinden 01.06.2023 tarihi ile istifa etmek istiyorum. İstifamın kabulünü ve gereğinin yapılmasını arz ederim.

Saygılarımla.

Ad soyadı

İmza

Tc kimlik numarası

Telefon numarası

Adres

A101 İstifa Örneği

Birçok kişi bir hevesle kasiyerlik işine başlamaktadır. Ancak zor şartlar altında yapılan bu meslekte kolay pes eden binlerce insan vardır. İstifayı gerçekleştirmek için dilekçe yazmanız gerekmektedir. Dilekçe insan kaynakları bölümüne teslim edilmelidir.

A101 istifa örneği olarak şu sözler kullanılabilmektedir:

  • A101 marketler zinciri bünyesinde xx/xx/xx tarihi itibari ile işe başladığım “kasiyer” görevinden xx/xx/xx tarihi itibari ile istifa etmek istiyorum. Çalışma sürem boyunca, emeğimin karşılığını maddi ve manevi yönden aldığım için teşekkür ederim. İstifamın kabulünü ve gereğinin yapılmasını arz ederim. Saygılar.

Aynı zamanda bu yazımıza benzer olan Market İsimleri yazımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

A101 İstifa Dilekçesi

Türkiye’de birçok zincir market vardır. Bunlardan birisi de A101 market zinciridir. Ayrıca binlerce kişinin çalışmakta olduğu bu market zincirinde işe yeni başlayanların olduğu gibi işten ayrılmak isteyen çalışanlar da bulunmaktadır. Bu durumda internette A101 istifa dilekçesi sık bir şekilde araştırılmaktadır.

A101 istifa dilekçesi şu şekilde yazılabilir:

Tarih(xx/xx/xx) sağ köşede olmalıdır.

A101 İnsan Kaynakları Müdürlüğüne

A101 Marketler zinciri bünyesinde 06.11.2019 tarihi ile başlamış olduğum “kasiyer” görevinden 12.06.2022 tarihi ile istifa etmek istiyorum. Ayrıca Çalışma sürem boyunca çalışmamın karşılığını maddi ve manevi yönden aldığım için teşekkür ederim. İstifamın kabulünü ve gereğinin yapılmasını arz ederim.

Saygılarımla.

Ad soyadı

İmza

Tc Kimlik No

Telefon Numarası

Adres

A101 İstifa Dilekçesi Nasıl Yazılır

Her resmi evrakta olduğu gibi dilekçe yazmanın da bazı kuralları bulunmaktadır. Ayrıca İşinizden istifa edeceğiniz zaman üst makamlara bir istifa dilekçesi yazmanız şarttır. Bununla birlikte İstifa dilekçeleri bilgisayar çıktısı olmalıdır.

İşte A101 istifa dilekçesi nasıl yazılır? sorusunun cevabı aşağıdaki gibi olmaktadır:

  1. Sağ üst köşeye tarih atılmalıdır.
  2. İletilecek makam başlık kısmında olmalıdır. Ve 14 punto ile yazılabilmektedir.
  3. Yazı büyüklüğü başlık hariç 12 punto olmalıdır.
  4. Yazı stili ise “News Times Roman” olmalıdır.
  5. Resmi dile uygun bir şekilde istifanızı yazıya dökün.
  6. Dilekçenin sonunda size ait bilgilerin yer alması gerekmektedir. Bu bilgiler adınız ve soyadınız, imzanız, telefon numaranız, TC kimlik numaranız ve adresinizdir.

A101 İstifa Nasıl Edilir?

Girmiş olduğunuz bir iş yerinden ayrılacağınız zaman minimum 15 gün öncesinden ilgili kişilere çıkacağınızı bildirmeniz gerekmektedir. Bu bildiri sözlü veya yazılı bir şekilde olabilmektedir. Ancak bir istifa dilekçesi yazmanız daha doğru olacaktır.

Birçok çalışan A101 istifa nasıl edilir şeklinde sorular sorulmaktadır. Ayrıca A101 market zincirlerinden istifa etmek istediğiniz zaman kurallara uygun bir şekilde yazıp ilgili makamlara iletmeniz ve cevabını beklemeniz yeterli olacaktır.

Ayrıca diğer Rehber kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

A101 İstifa Dilekçesi adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bununla birlikte değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın