Ana Sayfa » Rehber » Meşale Nasıl Yakılır?

Meşale Nasıl Yakılır?

Kutlamaların vazgeçilmezlerinden biri olan meşale, belirli bir şekilde yakılır. Maç, parti, doğum günü ve benzeri kutlamalarda meşalenin nasıl yakılacağının bilinmesi önemlidir. Bu noktada meşale nasıl yakılır sorusu pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Bu yazıda, çeşitli meşalelerin nasıl yakılacağına yönelik bilgileri aktaracağız. Siz de meşalenin nasıl yakılacağını merak ediyorsanız bu içeriği okumaya devam edebilirsiniz.

Meşale Nasıl Yakılır?
Meşale Nasıl Yakılır?

Meşale Nasıl Yakılır Fitilsiz?

En çok kullanılan meşalelerden biri de fitilsiz meşalelerdir. Bu noktada fitilsiz meşalenin nasıl yakıldığı merak edilir. Genelde fitilsiz meşalenin yakılması konusunda kafa karışıklığı yaşamış olabilirsiniz. Ayrıca belirtmek gerekir ki bu meşaleler, diğerlerine göre daha risklidir. Bu nedenle yakarken belirli adımları takip etmek önemlidir. Fitilsiz meşaleyi yakmak için şu adımları takip edebilirisiniz:

 • İlk olarak meşaleyi yerleştirin.
 • Ardından üst kapağını açın ve kağıttaki yüzeyi çakmakla yakın.
 • Yakarken tersinizde kalabilir bu nedenle rüzgar geçirmez çakmak kullanmanız önerilir.

Bambu Meşale Nasıl Yakılır?

Bambu meşale, doğal malzemelerden yapılan bir meşale türüdür. Bu meşalenin nasıl yakılacağını merak ediyorsanız aşağıdaki talimatları uygulamalısınız. Bambu meşale nasıl yakılır sorusuna cevap olarak şu adımları verebiliriz:

Yolculuğumuza Devam Edin İlgilenebileceğiniz Diğer Benzer Konulara Göz Atın✨
EBA’da Puan Hilesi Öğrenci – EBA puan Sistemi Nasıl Çalışır?

 • İlk olarak açık havada bu yakma işlemini gerçekleştirmelisiniz.
 • Bunun için uygun ortamda kandil yağını içine dökmelisiniz.
 • Tüpün kapağını açıp içine yağı dökün.
 • Ardından kapağını kapatıp toprağa veya iki taş arasına sıkı şekilde sabitlemelisiniz.
 • En sonki aşamada meşalenin fitilini yakarak işlemi başarıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Meşale Nasıl Yakılır?

Meşale, kutlamalarda coşkuyu göstermeyi sağlayan ve akşam saatlerinde yakılan bir tür aydınlatmadır. Nasıl yakılır sorusu da bu nedenle önemlidir. Meşalenin, olası zararlarından kaçınmak için kalabalık yerlerde yakmamanız önerilir.

Meşaleyi yakmak için öncelikle meşalenin üst kapağını açmalısınız ve ardından çakmakla fitili ateşlemelisiniz. Sonra, meşaleyi kafanızın hafif çaprazında ileri doğru tutmalısınız. Meşaleyi bu süreçte kesinlikle sallamamalısınız. Meşale, bitince alev alacaktır. Hemen yere atıp uygun şekilde söndürülmesi gerekir.

Pasta Meşalesi Nasıl Yakılır?

Pasta meşalesi, özel kutlama ve doğum günü partilerinde en çok kullanılan ışık kaynaklarından biridir. Bu meşale aynı zamanda pasta maytabı olarak da geçmektedir. Pasta meşalesini yakarken gerekli güvenlik önlemlerini almak önemlidir.

Bu süreçte, meşalenin yakınında yanıcı ve tehlikeli malzemelerden uzak kalmak gerekir. Olası zararlardan kaçınmak için çocuklar ve evcil hayvanlardan uzak durulmalıdır. Açık hava veya iyi havalandırılmış bir yerde yakılmalıdır. Tüm bunlara dikkat ettiyseniz pasta meşale nasıl yakılır sorusu için şu adımları takip etmelisiniz:

 • Öncelikle, meşalenin üstünde düğme veya tetik benzeri bir unsur varsa buna basın.
 • Bu düğmeye bastıktan sonra meşale açılacaktır.
 • Ardından, meşalenin yanmasını sağlayacak olan alev düğmesini açın. Meşaleyi ateşlemek için çakmak kullanabilirsiniz.
 • Meşalenin yandığından emin olduktan sonra boyutunu kontrol edebilirisiniz. Ancak, etrafa alev sıçramaması için sağa sola çevirmemeye dikkat edin.

Meşale nasıl yakılır?

Meşaleyi, çakmak ya da benzer ateşleme gereçleri ile yakabilirsiniz. Fitilsiz meşaleyi yakmak için rüzgar geçirmez çakmak kullanmanız daha iyi olacaktır.

Evde meşale yakılır mı?

Evde meşale yakmak kesinlikle zararlıdır. Meşalenin açık havada veya iyi havalandırılmış yarı açık alanlarda yakılması gerekir. Bu nedenle meşale yakmak ev için uygun değildir.

Keşfetmeye Hazır Mısınız? BizeKalmasın.com‘dan Ana Sayfamıza Göz Atın! 

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın