Ana Sayfa » Rehber » Turkcell Mobil Veri Açılmıyor – [Çözüldü]

Turkcell Mobil Veri Açılmıyor – [Çözüldü]

Turkcell mobil veri açılmıyor konusu bazı durumlarda gündeme gelmektedir. Ayrıca Turkcell aboneleri ev ve iş ortamlarında mobil veriye gerek duymasalar bile bu tip durumu dışarılarda izlemeleri söz konusu olmaktadır. Bununla beraber mobil veri üzerinden sosyal yaşantılarını devam ettirmektedirler. Bununla beraber mobil verinin açık olması durumunun ortaya çıkmasına rağmen bazen bu tip bir internet erişimi söz konusu olmamaktadır. Turkcell müşterilerinin konu hakkında mağduriyet yaşamaları da son zamanlarda ortaya çıkan bir konu olmaktadır. Ancak bu durumun da bir çözümü olmakla beraber gerekli bilgilendirme izlemeleri de gerekecektir. Ayrıca diğer Rehber adlı yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Turkcell Mobil Veri Açılmıyor

Bu sorunun nedeni çeşitli olabilir. Müşteri hizmetleri ile iletişime geçmek veya Turkcell mağazasına gitmek, sorunu tanımlamak ve çözüm önerileri almak için en iyi yol olabilir. Turkcell mobil veri açılmıyor sorunu için, aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. Öncelikle, cihazınızın mobil veri özelliğinin açık olduğundan emin olun. Ayarlar menüsünden “Ağ ve İnternet” seçeneğine gidin ve ardından “Mobil ağlar”ı seçin. Burada “Mobil veri” seçeneğinin açık olduğundan emin olun.
 2. Cihazınızın sinyal çubuklarının tam olduğundan emin olun. Eğer sinyal çubukları düşükse, mobil veri bağlantınızın kesilmesine neden olabilir.
 3. Cihazınızı yeniden başlatın. Bu, bazı geçici sorunları çözebilir.
 4. Eğer bu adımlar sorunu çözmediyse, Turkcell müşteri hizmetleriyle iletişime geçin. Size daha fazla yardımcı olmak için ellerinden geleni yapacaklardır.

Turkcell Mobil Veri Açık Ama İnternete Bağlanamıyorum Sorunu Nasıl Çözülür?

İlk olarak Turkcell müşterilerinin mobil verisinin açık olması durumunda internete bağlanamamaları hali bazen ortaya çıkmaktadır. Özellikle yeni hat alan Turkcell müşterileri için bu durum gelişme gösterecektir. Hattın aktif olması halinde bu sorun ortadan kalkacak düzeydedir. Turkcell mobil veri açık ama internete bağlanamıyorum sorunu nasıl çözülür hususunda da bu şekilde hareket edeceklerdir.

Turkcell yeni hat alan müşterilerin de fatura kesim tarihleri durumunda bu tip sorun yaşamaları kesindir. Faturalarını ödemedikleri durumlarda mobil verileri açık olmasına karşın internet bağlantıları olmayacaklardır. Bunun için var olan ödemelerini yapmaları halinde erişimlere ulaşmaları kesin de geçerli bir halde kalacaktır.

Mobil veri açık olmasına rağmen internet olmaması durumunun nedenlerinden bir tanesi de seyahat halinde olmalarıdır. Ayrıca bu tip durum genel olarak mobil verinin çekmemesinden ötürü ortaya çıkmaktadır. Yolculuğun bitmesine bağlı olarak bu sorunun kendiliğinden düzelmesi gibi bir konu da gelişme gösterecek haldedir.

Ayrıca Instagram Linkleri Açılmıyor hakkında bilgi almak isterseniz bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Mobil Veri Açılmıyor Turkcell

Mobil Veri Açılmıyor Turkcell
Mobil Veri Açılmıyor Turkcell

Öncelikle birçok operatörde de olan Mobil Veri Açılmıyor Turkcell‘de de mevcuttur. Mobil veri açılmama sorunu çözmek için aşağıdaki basit yöntemleri deneyebilirsiniz:

 1. Cihazınızın uçak modunda olmadığından emin olun.
 2. Ayarlar menüsünden “Mobil Veri” seçeneğinin açık olduğunu kontrol edin.
 3. Cihazınızı yeniden başlatmayı deneyin.
 4. SIM kartınızı çıkarıp tekrar takmayı deneyin.
 5. Turkcell müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek sorunu bildirin ve çözüm önerileri alın.

Eğer bu yöntemler sorunu çözemezse, Turkcell mağazasına gitmek veya teknik destek almak için müşteri hizmetleri ile iletişime geçmek en iyi seçenek olabilir.

Mobil Veri Açık Ama İnternete Giremiyorum Turkcell

Mobil verinin açık olmasına karşın internet erişiminin olmaması durumu bazı dönemlerde ortaya çıkacaktır. Ayrıca mobil veri açık ama internete giremiyorum Turkcell gibi bir durum da kendini gösterecektir. Bunun nedenlerinden bir tanesi de Turkcell tarafından tanımlanmış olan internet paketlerinin bitmesine yöneliktir. Bu durum çoğu abonenin zaman zaman başına gelen gelişmeler arasında yer almaktadır.

Kullanım hakkı olmasına karşın Turkcell tarafından bu tip durumlar da gelişme gösterecek haldedir. Bu durumun yaşanması halinde de Turkcell müşteri hizmetleri numarası aranmakla birlikte kolaylıkla çözüm almak söz konusudur.

Ayrıca Instagram Linkleri Açılmıyor hakkında bilgi almak isterseniz bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Turkcell Mobil Veri İnternet Ayarları

Telefon kaynaklı olarak da mobil veri kullanamama gibi bir durum ortaya çıkmaktadır. Bu hususta da birtakım hatalar gündeme gelecek ve kısa süre içerisinde çözüm yaratılacak haldedir. Turkcell mobil veri internet ayarları noktasında belirli bir rota izlemek de son derecede gerekli olan hususlar arasında varlık gösterecektir. Aşama aşama ilerlemek kaydıyla Turkcell mobil veri internet ayarları noktasında bu sorunu gidermek olasıdır.

 • Ayarlar
 • Diğer Ayarlar
 • Mobil Ağlar
 • Erişim Noktası Adları
 • Erişim Noktası Adları seçeneğine giriş yaptıktan sonra sağ üst tarafta yer alan menü seçeneğindeki “Yeni APN” seçeneğini tıklamak
 • Açılan pencerede ad kısmına “Turkcell” APN kısmına da “Internet” yazmak gerekecektir.
 • Arkasından mobil veri kapatılıp açılmalıdır.
 • Son olarak telefonu yeniden başlatmak da bu soruna dair çözüm üretme konusunda etkili olacaktır.

Mobil veriye ulaşamamak farklı nedenlerden dolayı gelişecektir. Ancak çeşitli sorunlardan dolayı da bu tip bir durum ortaya çıkacaktır. Bununla beraber ilk aşamada sorunun kaynağını net bir biçimde bilmek de ön planda olacaktır. Gerekli tespitlerle beraber müdahaleleri sürdürmek de sonuç almayı destekleyecek olan bir konumdadır. Bu aşamada da Turkcell odaklı olarak internet kullanımı da yeterince etkili bir biçimde gelişecek olan konular arasında yer alacak düzeydedir.

Ayrıca diğer Rehber kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Son olarak Turkcell Mobil Veri Açılmıyor adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın