Ana Sayfa » Rehber » Whatsapp’tan Gelen Fotoğraflar Açılmıyor – Tüm Çözümler!

Whatsapp’tan Gelen Fotoğraflar Açılmıyor – Tüm Çözümler!

Whatsapp’tan gelen fotoğraflar açılmıyor sorunu genel itibarıyla öne çıkacak düzeydedir. Bununla beraber dünya genelinde son derecede popüler olan bu uygulama içerisinde birtakım sorunlar da gelişme gösterecektir. Whatsapp gelen güncellemeleri içererek farklı işlevleri de içerisinde barındırmaya devam ediyor. Bununla beraber tüm medya gönderimlerini destekleyecek olan hususlar arasında da varlık gösteren bir konumda kalmayı da sürdürüyor.

Whatsapp, sadece metin gönderimi destekleyen bir yapıda yer almamaktadır. Ayrıca Whatsapp bünyesinde mesaj yerine fotoğraf, ses dosyası ve pdf gibi dosya seçeneklerine dair paylaşım yapmak mümkün olmaktadır. Ama yine de bu durumun beraberinde birtakım sorunlar getirmesi de normal olmaktadır. Çözüm yollarını izleyerek bu sorunları gidermek de kolay yoldan gelişecektir. Ayrıca diğer Rehber adlı yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Whatsapp Gelen Resimler İndirilmiyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Whatsapp kaynaklı sorunlara dair herkesin hareket etmesi gerekir. Bununla beraber Whatsapp gelen resimler indirilmiyor gibi bir soruna dayalı olarak hareket etmekte de fayda vardır. Bu hususta farklı yolları izleyerek bu sorunu gidermek gibi bir durum da açığa çıkacak yönde olacaktır.

 1. Telefonun internet bağlantısı ilk aşamada kontrol edilmesi gerekmektedir. İnternete bağlı olunmaması durumunda Whatsapp resim indirme durumu gündeme gelecektir. Bunu başka bir internet sayfası açarak test etmekte yarar vardır.
 2. Telefonların saat ve tarih ayarlarının yanlış olması da bu tip bir sorunun gelişmesi söz konusudur. Bu hususta değiştirmek adına da belirli bir yol izlemekte fayda vardır.
 3. Whatsapp fotoğraflarının telefona kaydedilmemesinin bir diğer nedeni de hafıza kartında yeterli alanın olmamasıdır. Bu hususta hafıza kartını kontrol etmek ve dolu olduğunu görmekle bu sorunun normal olduğunu anlamak söz konusudur. Bu hususta yeni bir hafıza kartı almak ya da gereksiz detayları silmek gibi bir yol izlemekte yarar vardır.

Bu aşamaların her biri izlenerek Whatsapp medya indirmeme sorununa dair bir çözüm üretmek kesin olacaktır. Halen daha bu sorun yaşanması halinde genel bir problem olması muhtemel bir konu olacaktır.

Ayrıca Bir Erkek Bir Kadına Neden Dikkatli Bakar hakkında bilgi almak isterseniz bağlantıya tıklayabilirsiniz.

WhatsApp Gelen Fotoğraflar Galeride Görünmüyor

WhatsApp Gelen Fotoğraflar Galeride Görünmüyor
WhatsApp Gelen Fotoğraflar Galeride Görünmüyor

Öncelikle Whatsapp uygulaması fotoğraf ve videoları paylaşmak açısından iyi bir uygulama olarak gündeme gelmektedir. Ayrıca Whatsapp genelinde pek çok fotoğraf ya da video almak da mümkün olmaktadır. Bunun yanında bu görselleri Galeri kısmından da erişmek söz konusu olmaktadır. Ayrıca bazı kullanıcılar Whatsapp dahilinde aldıkları görselleri Galeri kısmında incelemek istiyor. Daha etkili bir biçimde inceleme adına bu şekilde hareket etmeye yer veriyorlar. Bununla beraber bazı sorunlar da gündeme gelecektir. WhatsApp Gelen Fotoğraflar Galeride Görünmüyor durumu da ortaya çıkmaktadır. Bu husus genelde Android cihazlarda gündeme gelse de nadir olarak iOS telefonlarda da baş gösterecek konumdadır. Bu hususta belli başlı adımları izlemek de son derecede gereklidir.

 • Telefonu yeniden başlatma
  • Fotoğrafların görünmemesi halinde Android ya da iPhone cihazların yeniden başlatılması önemlidir. Bu aşamayı gerçekleştirmek ilk adım olacaktır.
 • Android telefonlarda medya modunu etkinleştirme
  • Fotoğrafların Whatsapp içerisinden indirilmesi durumunda otomatik olarak galeride yer alması söz konusudur. Bu hususta doğrudan bu duruma ulaşmak genel itibarıyla gelişmektedir. Ancak son Whatsapp güncellemelerinden bir tanesi olarak gizlilik ayarları da öne çıkacaktır. Bu ayarı düzenleyerek yeniden görselleri aleni hale getirmek mümkün olacak konumdadır.
 • Android’de Whatsapp RAM Taraması
  • Whatsapp uygulamasını barındıran telefonlarda RAM durumunu incelemek ve sonrasında da ön belleği temizlemek de gerekecektir. Bu hususta da depolama alanındaki gereksiz detaylar yer almayacak ve fotoğrafların yeniden görünür hale gelmesi durumu açığa çıkacaktır.

Ayrıca, Whatsapp’tan Gelen Fotoğraflar Açılmıyor ile alakalı sıkça sorulan soruları sizler için bir araya getirdik.

Ayrıca diğer Rehber kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Son olarak Whatsapp’tan Gelen Fotoğraflar Açılmıyor adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın