Ana Sayfa » Coin Geleceği » Matic Coin Geleceği 2022 (Mayıs)

Matic Coin Geleceği 2022 (Mayıs)

Oldukça popüler olan coinler arasındaki Matic Coin nedir ve geleceği ile alakalı detaylı bilgi verdiğimiz yazımız karşınızda. Matic Coin Geleceği 2022 Mayıs ve yorum, fiyat tahminleri, gelecek tahminleri grafik analizi ve de piyasa durumu ile alakalı tüm bilgileri sizlerle paylaşacağız. Matic, coin geleceği araştırmalarımız arasında oldukça önemli bir coindir. Fakat yazımızda geçen hiçbir coin, kripto para veya emtia yatırım tavsiyesi içermemektedir. Herhangi bir yatırım danışmanlığı yapmamaktayız.

Matic Coin Nedir?

Polygon, tümü ana platformla etkin ve uygun maliyetli bir şekilde tıkanıklığı açmayı amaçlayan çok sayıda yan zincir sayesinde Ethereum’u ölçeklendirmeyi amaçlayan çok seviyeli bir platformdur. Bunun yanında eğer dediklerimize aşina değilseniz, yan zincirler, ana Ethereum blok zincirine bağlı benzersiz blok zincirleridir ve Ethereum’da bulunan birçok Merkezi Olmayan Finans (DeFi) protokolünü desteklemede etkilidir. Bu nedenle, Polygon, Polkadot, Cosmos ve Avalanche gibi diğer rakip ağlarla karşılaştırılabilir.

Mimarisine bakacak olursak eğer ağın merkezinde, özellikle Ethereum uyumlu merkezi olmayan uygulamaları yan zincirler olarak oluşturmak ve bunları ana blok zincirine bağlamak için kullanılan Polygon yazılım geliştirme kiti (SDK) bulunur.Yan zincirler, aşağıdaki yapı ölçeklenebilirlik yöntemlerinden biri kullanılarak oluşturulabilir.

Matic Coin Özellikleri:

 • Katman 2 çözümleri sağlayarak ölçeklenebilirliği çözer.
 • Matic’te DApp geliştiricileri için uygulama platformu vardır. (DApp’ler/ödemeler için Şerit gibi)
 • 0x protocol ve diğer DApp’ler gibi DEXS için varlıkların birlikte çalışabilirliğini sağlar.
 • Toplu benimseme için daha iyi UX/UI daha iyi güvenlik ve ölçeklenebilirliğe sahiptir.

Matic Coin Sahibi Kim?

Polygon olarak yeniden markalaşmadan önce, proje Matic veya Matic Network olarak biliniyordu. Matic, 2017 yılında Hindistan’daki kripto para topluluğunun aktif katılımcıları olan ve bir araya gelip Ethereum’un ölçekleme sorunlarını çözmeye karar veren 3 kurucu tarafından başlatıldı. Jaynti Kanani, Sandeep Nailwal ve Anurag Arjun tarafından ortaklaşa kuruldu.

Bu içeriğimize benzer olan GTO Coin Geleceği yazımızı da inceleyebilirsiniz

Matic (Polygon) Coin Geleceği 2022

Aşağıdaki tablodan 2022 ve 2030 yıllarını arasında Matic Coinin fiyat dağılımını takip edebilirsiniz. Verdiğimiz değerler dolar bazlıdır.

Matic Coin Geleceği

Ayrıca Matic Coin Geleceği 2022 Mayıs ile alakalı gelecek yılların tahminleri sizlerle,

YılMinimum FiyatOrtalama FiyatMaksimum Fiyat
20222.272.352.70
20233.233.344.01
20244.684.815.48
20256.626.868.04
20269.529.8711.34
202713.3013.7916.72
202820.0820.6323.49
202929.4330.2634.22
203045.0846.6052.87

Matic Coin Geleceği 2022

Polygon fiyatının 2022’de minimum 2,271 $ seviyesine ulaşacağı bekleniyor. Ayrıca BCD fiyatı, 2022 yılı boyunca ortalama 2,35 $ olan Polygon fiyatı maksimum seviyesi ise 2,70 $ civarına ulaşabilir.

Polygon Geleceği 2023

Önce hızlı, güvenilir bir proje yapısı, Matic madeni paranın çok daha yüksek bir fiyat kazanmasına katkı sağlar. Özellikle tahmini fiyat ve teknik analize bakarsak, 2023 yılında Polygon fiyatının minimum 3.23$ seviyesine ulaşacağı bekleniyor. Bununla birlikte BCD fiyatı, ortalama 3.34$ işlem fiyatı ile maksimum 4$ seviyesine ulaşabilir.

Polygon Geleceği 2024

BCD için ileriye dönük birkaç spekülasyon mevcut. 1 Polygon fiyatının 2024 için Matic tahmini 4.68 dolar civarında. Bununla birlikte Matic fiyatı ise büyük ölçüde güvenlik ve ölçeklenebilirlik olması özelliklerinin heyecan verici promosyon girişimleriyle yaptığı proje, BCD fiyatını bu kadar kısa sürede piyasa değerini arttırabilir.

Matic Coin Geleceği 2025

Polygon fiyatı 2025’te, diğer kripto para birimleri gibi onlara birlikte ivmesini artırarak 6,5 – 7 $ arasında bir fiyata ulaşabilir. Özellikle analizlerimize bakarsak, Matic fiyatı 6.86$ tahmini değeri ile maksimum olası 8 $ seviyesinin üzerinde bir değere ulaşma ihtimali vardır analizlerimizle bunu görmekteyiz.

Polygon Geleceği 2030

Oldukça farklı yorumların olduğu ve özellikle geleceği çok merak edilen coinlerden birisi olan Matic için 2030 yılında en düşük 45 $ dolar seviyelerinin üzerinde bir performans sergileyeceği uzmanlar tarafından tahmin edilmektedir.

Bu içeriğimize benzer olan Rsr Coin Geleceği yazımızı da inceleyebilirsiniz

Matic Coin Yorum 2022

Ölçeklenen bir yapıda olması, dApp geliştiricileri için iyi bir altyapı oluşturması, hesaplamalar için kullanılan bir yan ölçek haline gelmesi Matic’in diğer coinlerden ayrılan özelliklerindendir. Bunun yanında güvenlik açısından da oldukça gelişmiş güvenilir bir coindir.

Bunun yanında grafiğine bakacak olursak eğer mayısın ikinci haftasında oldukça artan Matic sonrasında oldukça düşüyor. Ayrıca ekim son haftasına doğru tekrar artış göstermiştir. Fakat her ne kadar biraz toplasa da eski seviyelerine ulaşamamıştır. Gelecek için hem olumlu hem de olumsuz yorum yapanlar mevcut. Gelecekteki fiyat hareketini bize zaman gösterecek.

Matic Coin Hangi Borsalarda Var?

Matic yani Polygon’un listelendiği kripto para borsaları ise şunlardır:

 • Binance
 • Huobi Global
 • Coinbase
 • Kucoin
 • Gate io
 • Kraken
 • Gemini
 • FTX

Matic Coin Grafik

Mayıs ayının ikinci haftalarında $2.7 seviyelerine kadar çıkmış ve tüm zamanların en yüksek değerine ulaşmıştır. Daha sonra değer kaybetmiştir. Ekim sonlarına doğru belli seviyelerine çıksa da tepe noktalarında alanlar için pek de yeterli bir yükseliş göstermiş diyemeyiz.

Matic Coin Neden Düşüyor?

Bir kripto paranın veya emtia sürekli olarak yükselmez veya her zaman düşüşe geçmez. Piyasada alıcıların ve satıcıların doyum noktaları vardır. Bu da piyasadaki arz talep dengesini belirler. Hatta RSI göstergesine bakmamızın en önemli nedenlerinden birisi de bu aşırı alım ve satım değerleridir. Bunları sayısal olarak görmekten geçiyor. Doyum noktalarına ulaşıldığında işlem yapan kişiler de bu şekilde işlem açıyorlar. Polygon’da da aynı durum söz konusudur. Bu yüzden Matic Coin ara ara olsa da düşüyor.

Bu içeriğimize benzer olan Tfuel Coin Geleceği yazımızı da inceleyebilirsiniz

Matic (Polygon) Coin Bilgileri

Aşağıdaki tabloda Matic Coin’in Coinmarketcap sıralaması, hacmi, fiyatı, fiyat değişikliği gibi verilere ulaşabilirsiniz. Güncel fiyat ve diğer bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Polygon Coin Son Dakika

En yeni, güncel ve sağlam haberler, Haber sitesi platformlarında yayınlandığı gibi Matic Coin’in hem kendi sitesini hem de Twitter hesabını devamlı olarak kontrol etmeniz gerekiyor. Herhangi bir listeleme veya önemli diğer duyuruları bu kanallardan ilk ağızdan sizlerle paylaşıyor olacaklar. Bunun yanında Bizde Kalmasın ekibi olarak biz de en güncel son dakika haberleri sizlerle paylaşıyor olacağız.

Buradan ise Bizde Kalmasın ana sayfasına gidebilirsiniz.

Coin Geleceği kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Matic Coin Geleceği 2022 Mayıs Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Fakat yazımızda geçen hiçbir coin, kripto para veya emtia yatırım tavsiyesi içermemektedir. Ayrıca herhangi bir yatırım danışmanlığı yapmamaktayız.

4.4/5 - (19 Oy)
Yorum yapın