Ana Sayfa » Coin Geleceği » Matic Coin Yorum – Polygon Coin Geleceği 2022

Matic Coin Yorum – Polygon Coin Geleceği 2022

En çok merak edilen kripto paralardan olan Matic Coin nedir, Polygon Coin Geleceği 2022, gibi sorulara değineceğiz. Özellikle Matic Coin Yorum ve fiyat tahminleri ile birlikte gelecek tahminleri, grafik analizi ve de piyasa durumu ile alakalı tüm bilgileri sizlerle paylaşacağız. Çeşitli büyük borsalarda listelenen ve oldukça fazla yatırımcısı ve kitlesi olan Matic, coin yorum araştırmalarımız arasında son derece önemli olan coinlerden bir tanesi. Son olarak şunu belirtip yazımızın devamına geçelim. Bu yazımızda geçen coin veya herhangi kripto para ile alakalı olan bilgiler yatırım tavsiyesi içermemektedir. Bizdekalmasin.com ekibi yatırım danışmanlığı yapmamaktadır.

Matic (Polygon) Coin Nedir?

Öncelikle Matic Coin nedir sorusunu cevaplayalım. Polygon, Ethereum blok zincirinin yanında çalışan ve hızlı işlemlere ve düşük ücretlere izin veren bir “ikinci katman” veya “yan zincir” ölçeklendirme çözümüdür. MATIC, ağın ücretler, stake ve daha fazlası için kullanılan yerel kripto para birimidir.

MATIC adı, Polygon’un geliştirilmesindeki daha önceki bir aşamadan gelir. Ekim 2017’de Matic Network olarak piyasaya sürüldükten sonra, geliştiriciler 2021’in başlarında Polygon olarak yeniden markalaştı.  

Matic Coin Projesi Nedir?

Projenin amacı:Polygon projesi, blok zinciri beraber çalışabilirliği ve ölçeklendirme konusundaki en yeni girişimlerden biridir ve Polkadot ve Cosmos gibi beraber çalışabilirlik projelerinin algılanan birtakım sınırlamalarını ele almak için tasarlanmıştır.

Polygon’un esnekliği, geliştiricilerin, birbirine bağlı birden çok blok zincirinin özelliklerinden yararlanabilen, gerçekten birlikte çalışabilir dApp’ler oluşturmasını sağlamada anahtardır.Poligon, işlemleri Ethereum ana zincirinde sonlandırmadan önce zincir dışı işlemek için Plazma olarak bilinen bir teknolojiyi kullanan selefi Matic Network gibi basit bir ölçeklendirme çözümü olmaktan ziyade, beraber çalışabilir blok zincirlerini başlatmak için tasarlanmış bütün bir platform olarak tasarlanmıştır.

Polygon – Kurucusu Kimdir?

Bu coinin sahibi ve kurucusu ile alakalı bilinen veri şu şekilde, Jaynti Kanani, Sandeep Nailwal ve Anurag Arjun, 2017 yılında bir blockchain ölçeklenebilirlik platformu olan Polygon’u (eski adıyla Matic) kurdu.

Bu içeriğimize benzer olan Alpine F1 Coin Geleceği yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Matic Coin Yorum

Matic Coin ile alakalı bir yorum yapmak gerekirse, Bu nedenle, gelecek için Matic Coin umut verici görünüyor. Ancak yukarıdaki detaylar sadece yorumdur ve piyasanın oynaklığı göz önünde bulundurularak yatırım yapılırken dikkatli olunmalıdır.

Artık Polygon coin‘in ne olduğunu bildiğinize göre, muhtemelen yatırıma değip değmediğini merak ediyorsunuzdur. Polygon coin‘in özelliklerine daha yakından bakalım.

Kullanıcılar, Matic, uyarlanmış bir Plazma ağında Ethereum’un ölçeklenebilirliğini geliştirmeye odaklanmıştır. Ölçeklenebilirlik Ethereum ağı için çok önemli olduğu için, aynı şeyi yapmayı amaçlayan birkaç rakip proje var, ancak Matic önce bir çözüm veya en iyi çözümü sunabilirse, en iyi blok zinciri projelerinden biri haline gelebilirler.

Matic (Polygon) Coin Uzman Yorumları

Birkaç uzmanın Polygon hakkında coin yorumları sizlerle. İşte Matic Coin ile alakalı uzman görüşleri;

Polygon, işlem maliyetlerini azaltmak, hızı artırmak ve daha verimli olmak için Ethereum için diğer blok zincirlerine karşı çok ilginç bir ölçeklenebilirlik çözümü sunar.

Proje açısından son derece yenilikçi ve önü açık bir platform. Değerlendirmek gerekir.

Matic oldukça başarılı ve son derece etkin bir proje. Takdir edilesi.

Youtube’daki teknik analistler de Matic fiyat tahminlerinde oldukça iyimser. 

Matic Coin Geleceği (Polygon)

Matic Coin Geleceği

Aşağıdaki tablodan 2022 ve 2030 yıllarını arasında Polygon coin fiyat tahmini sizlerle… Böylece Matic Coin Geleceği hakkında bir fikir edinmiş olacaksınız. Ayrıca verdiğimiz değerler dolar bazlı olduğunu hatırlatalım.

Polygon ile alakalı gelecek yılların Matic coin fiyat tahmini ile karşınızdayız. Böylece Matic Coin Geleceği hakkında bir fikir edinmiş olacaksınız.

YılMinimum FiyatOrtalama FiyatMaksimum Fiyat
20221.801.862.23
20232.612.823.14
20243.914.044.61
20255.785.996.75
20267.958.219.87
202711.7812.1413.95
202816.5316.9620.35
202923.8024.6528.10
203036.6038.6042.26

Matic Coin Geleceği 2022

Matic Coin Geleceği hakkında yorum yapmak gerekirse, özellikle 2022 yılında büyük bir sıçrama öngörülmektedir. Uzmanlar ve çeşitli yorumcular Matic ilerleyen zaman diliminde artacağını düşünmektedir. Ayrıca madeni paranın bu yıl içerisinde 1.86$ seviyelerine ulaşacağı öngörülmektdir. Madeni para bu hedefi vurursa, inanılmaz bir kâr yapabilirsiniz.

Matic Geleceği 2023

2023 yılı bu madeni para için en çok büyüyen yıl olacak ve bu coinde böylesine muhteşem bir büyüme olabilir. Ayrıca fiyat bakımından konuşacak olursak da, bu coinin 2.82$ fiyat seviyesine ulaşacağını ve belki de kıracağını söyleyebiliriz. Bu Token teknik detayı ve özellikleri uzmanlar tarafından bu şekilde yorumlanmıştır.

Polygon Geleceği 2024

2024 yılı bu madeni para için en çok büyüyen yıl olacak ve fiyatında inanılmaz bir artış göreceğinize dair büyük tahminler var. Bunun yanında, tahminlere göre madeni para hakkında büyük bir ilgi ve alaka görebilirsiniz. Ayrıca, fiyatın yıl içinde 4.04$ seviyelerine ulaşacağı söylenmektedir.

Matic Coin Geleceği 2025

Şimdi 2025 yılına doğru baktığımızda o zaman kripto paraların büyümesi ve piyasa değeri gibi daha heyecan verici zamanları görmek mümkün. Özellikle coinin piyasa değeri çok iyi büyüyebilir ve bu madeni para ile olağanüstü bir gelişme görebilirsiniz. Bu madeni parada olağanüstü bir büyüme görme ihtimaliniz var ve fiyat 5.99$ değerine ulaşabilir.

Polygon Geleceği 2030

Oldukça farklı yorumların olduğu ve özellikle geleceği çok merak edilen coinlerden birisi olan Polygon için 2030 yılında en düşük 38.60$ dolar seviyelerinin üzerinde bir performans sergileyeceği uzmanlar tarafından tahmin edilmektedir.

Bu tarz yazılarımızın benzerlerini görmek için Coin Geleceği kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Matic Coin Güvenilir mi?

Polygon coin güvenilir mi sorusuna cevap bulmak istiyorsanız eğer listelediğimiz bu dört maddeyi detaylı inceledikten sonra bir coinin güvenilir olup olmadığını da rahat bir şekilde anlayabilirsiniz. Kısacası Matic Coin de bu maddeleri sağlıyorsa oldukça güvenilir bir coindir diyebiliriz.

 • Coin ekibini incelemek
 • Yatırımcı veya topluluk iştahı
 • Hacim ve teknik analizi
 • Matic coin projesi

Matic Coin Hangi Borsalarda Var, Nereden Alınır?

Aşağıdaki borsalarda Matic Coin listelenmektedir. Bu borsalardan alım veya satım işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

 • Binance
 • Coinbase
 • Huobi Global
 • FTX
 • Bybit
 • KuCoin
 • Bithumb
 • Gemini
 • Kraken

Bu içeriğimize benzer olan Yoyow Coin Geleceği yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Matic Coin Nasıl Alınır?

Matic Coin, Birçok kripto para borsasında satışta mevcut. Biz hacmi en yüksek olan ve birçok pariteye sahip Borsalar üzerinden anlatımını gerçekleştireceğiz. Bu adımları takip ederek Polygon Coin alımını gerçekleştirebilirsiniz.

 1. Arzu ettiğiniz borsadan alım yapmak için bir üyelik oluşturunuz.
 2. Ardından borsadaki bakiyenize para yükleyiniz.
 3. Almak istediğiniz Polygon Coin Fiyatını giriniz.
 4. Kaç adet Matic alabileceğinizi panelden görüntüleyiniz.
 5. Toplam ne kadar ödemeye yapacağınızı gösteren panele bakınız.
 6. Burada Matic Al butonuna tıklayarak işleminizi bitirebilirsiniz.
 7. Ayrıca aynı işlemlerin Satış kısmı da bu panelden yapılıyor.

Matic Coin (Polygon) Fiyatı

Aşağıdaki grafikten Polygon Coin’in hacmi, fiyatı, fiyat değişikliği gibi verilere ulaşabilirsiniz. Böylece Matic Coin Yorum ve Geleceği 2022 hakkında daha doğru bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu içeriğimize benzer olan Ens Coin Yorum yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Matic Coin Hedef Fiyat

Kripto para piyasasının gözdelerinden birisi olan Polygon, oldukça fazla konuşulan ve sevilen coinler arasındadır. Bu kripto para ile alakalı bir fiyat söylemek veya tahminde bulunmak pek de doğru olmaz. Ancak Matic Coin Hedef Fiyat, 2022 yılı için 1.86 dolar seviyelerinde diyebiliriz. Elbette iyi bir araştırma ve detaylı bir analiz ile kar bırakma potansiyeli olduğu gibi hatalı bir tahminde de zarar görmek mümkündür. Dikkatli olmanız ve de ona göre hareket etmeniz gerekmektedir.

Matic Coin Grafik Yorum ve Analizi

Matic Coin Grafik Yorum ve Analizi sizlerle… Son zamanlarda sıklıkla konuşulan coinlerden birisi olan Polygon Coin, 26 Aralık 2021 tarihinde inanılmaz yükselişi ile yatırımcılarına çok ciddi miktarda kar sağlamıştır. Fakat sonrasındaki düşüş ile oldukça değer kaybetmiştir. Bundan sonraki zaman diliminde ne olacağı belli olacaktır.

Matic (Polygon) Yükselir Mi, Düşer Mi?

Matic Coin yükselir mi düşer mi sorusunu bir çok kişi merak edip araştırmaya koyulmaktadır. Özellikle Kripto para sektörünün bir çok dezavantajı ve avantajı mevcuttur. Dezavantajlarından birisi ise fazla volativitedir. Özellikle kısa vadede ciddi bir fiyat hareketi olduğundan dolayı anlık yükseliş ve düşüş olması çok normal.

Polygon Coin baktığımız zaman ise bu değişimin çok olduğunu görebiliyoruz. İlerleyen zaman diliminde ise yükseleceğini veya düşeceğini beraber deneyimleyeceğiz. Uzun vade veya kısa vade yatırımının en büyük farkı da sizin yatırım şekliniz ve o paraya ihtiyacınız ile alakalı olduğunu da rahatlıkla söyleyebiliriz.

Matic (Polygon) Coin Neden Düşüyor?

Bir kripto paranın veya emtia her zaman yükselmez veya her zaman düşmez. Piyasada alıcıların ve satıcıların iştah seviyeleri mevcuttur. Bu da piyasadaki arz talep dengesini belirlemektedir. Hatta RSI göstergesine bakmamızın en önemli nedenlerinden birisi de bu aşırı alım ve satım değerlerini sayısal olarak görmekten geçiyor. Doyum noktalarına ulaşıldığında işlem yapan kişiler de bu şekilde işlem açıyorlar. Bu yüzden Matic Coin’de de aynı durum söz konusudur.

Matic Coin Haberleri Son Dakika

En yeni, güncel ve sağlam haberler, Haber sitesi platformlarında yayınlandığı gibi Matic Coin’in hem kendi sitesini hem de Twitter hesabını devamlı olarak kontrol etmeniz gerekiyor. Herhangi bir listeleme veya önemli diğer duyuruları bu kanallardan ilk ağızdan sizlerle paylaşıyor olacaklar. Bunun yanında Bizde Kalmasın ekibi olarak Matic Coin Haberleri gibi bir çok coinin son dakika haberlerini sizlerle paylaşıyor olacağız.

Buradan ise Bizde Kalmasın ana sayfasına gidebilirsiniz.

Son olarak Matic Coin Yorum – Polygon Coin Geleceği 2022 Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Fakat yazımızda geçen hiçbir coin, kripto para veya emtia yatırım tavsiyesi içermemektedir, herhangi bir yatırım danışmanlığı yapmamaktayız.

4.5/5 - (12 Oy)
Yorum yapın