Ana Sayfa » Coin Geleceği » Polkadot Coin Geleceği 2024 (Mayıs)

Polkadot Coin Geleceği 2024 (Mayıs)

Oldukça popüler olan coinler arasındaki Polkadot Coin nedir ve geleceği ile alakalı detaylı bilgi verdiğimiz yazımız karşınızda. Polkadot Coin Geleceği 2024 Mayıs ve coin yorum, fiyat tahminleri, gelecek tahminleri grafik analizi ve de piyasa durumu ile alakalı tüm bilgileri sizlerle paylaşacağız. Fakat yazımızda geçen hiçbir coin, kripto para veya emtia yatırım tavsiyesi içermemektedir. Bunun yanında Bizde kalmasın ekibi olarak herhangi bir yatırım danışmanlığı yapmamaktayız. Özellikle verdiğimiz bilgiler sizi daha çok araştırmaya yöneltmek içindir.

Polkadot Coin Nedir?

Polkadot, küresel bir bilgisayar ağını, kullanıcıların kendi blok zincirlerini uygulamaya alacakları ve çalıştıracakları bir blok zinciri işletmek için desteklemeyi amaçlayan bir yazılımdır.

Bu şekilde Polkadot, diğer önemli örnekleri arasında Ethereum (ETH), Cosmos (ATOM) ve EOSIO (EOS) bulunan bir kripto para ekosistemini büyütmeyi amaçlayan bir dizi rakip blok zincirinden biridir.Bununla birlikte, 2020’de piyasaya sürülen Polkadot en yenilerden biridir ve iddialı hedefine yönelik bir dizi yeni teknik özellik sunar.

Başlangıç ​​olarak, Polkadot iki tür blok zinciri çalıştırmak üzere tasarlanmıştır. İşlemlerin kalıcı olduğu aktarma zinciri adı verilen ana ağ ve parachain adı verilen kullanıcı tarafından oluşturulan ağlar. Parachainler herhangi bir sayıda kullanım için özelleştirilmektedir. Ve ana blok zincirine beslenir, böylece parachain işlemleri ana zincirin aynı güvenliğinden faydalanmaktadır.

Bu tasarımla Polkadot ekibi, yalnızca ana zinciri çalıştırmak için gereken bilgi işlem kaynakları kullanılarak işlemlerin güvenli ve doğru tutulabileceğini iddia ediyor. Bununla birlikte, kullanıcılar, birçok farklı kullanım için birçok parachain’i özelleştirebilme avantajına sahip olurlar.

DOT Coin (Polkadot) Özellikleri:

 • Röle zinciri kalıcı iken, parachainler ağ bağlantısını keser ve tekrar ağa bağlanmaktadır. Bağlantı, abonelik temelinde kurulur – içeriğini izlemek için Netflix’e yaptığınız aylık ödemelere benzer. Kaputun altında Polkadot, Polkadot çoklu zincirinin iki ana yapısal bileşeni Röle zinciri ve Parachainlerdir.
 • Röle zinciri her şeyin merkezindedir. Tüm ağda güvenlik, fikir birliği ve zincirler arası birlikte çalışabilirlikten sorumludur ve kasıtlı olarak azaltılmış bir işlevselliğe sahiptir. Örneğin, akıllı sözleşmelere izin verilmez.
 • Mevcut blok zincirlerle ilgili sorunlar… Ademi merkeziyetçilik, hız ve güvenlik. Aklınıza gelebilecek herhangi bir blok zinciri için, üçünden birini veya ikisini seçme oyunudur. Bu, blok zinciri üçlemesi olarak bilinir. Birkaç örnek inceleyelim…

Polkadot Coin Sahibi Kim?

Polkadot, 2016 yılında Ethereum’un eski Kurucu Ortağı ve CTO’su Gavin Wood tarafından kuruldu. Web3 Vakfı, Parity Technologies ve Ethereum’un Kurucusu Dr. Gavin Wood, özellikle tamamen yeni toplumsal yapıların yaratılmasına izin vermek için internetin gerçekten merkezi olmayan bir ağa dönüşmesinin neden önemli olduğunu sürekli belirtliyor.

Bu içeriğimize benzer olan Rsr Coin Geleceği  yazımızı da inceleyebilirsiniz

Polkadot (DOT) Coin Geleceği

Aşağıdaki tablodan 2024 ve 2030 yıllarını arasında Polkadot Coinin fiyat dağılımını takip edebilirsiniz. Verdiğimiz değerler dolar bazlıdır. Dot coin ile alakalı gelecek yılların tahminleri sizlerle,

Yıl Minimum Fiyat Ortalama Fiyat Maksimum Fiyat
202236.0037.0945.39
202351.3752.8662.90
202476.9679.0789.17
2025108.74112.69132.21
2026154.51159.02191.12
2027229.95237.90274.03
2028329.48339.00399.71
2029488.62502.18569.73
2030745.79765.88847.75

Polkadot Coin Geleceği 202

Polkadot Coin Geleceği 2024 Mayıs sizlerle. Bu yılın sonuna kadar bu hedefe ulaşamayacağına şüphe yok. Bununla beraber hepinizin bildiği gibi bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesinde ve sürekli büyüyen birçok altcoin ve Defi coin var. Yani bu coin fiyatında muhteşem bir büyüme göreceksiniz. Şimdi 2024 yılından bahsetmişken, o zaman fiyatta muhteşem bir sıçrama göreceksiniz ve her seviyenin ötesinde çok büyük ve muazzam bir büyüme olacağını göreceksiniz. Ayrıca madeni para bu yıl maksimum 36 dolar hedefine çok kolay ulaşacak. Madeni para bu hedefi vurursa, inanılmaz bir kâr yapabilirsiniz.

DOT Geleceği 2024

2024 yılı bu madeni para için en çok büyüyen yıl olacak ve fiyatında inanılmaz bir artış göreceğinize dair büyük tahminler var. Bunun yanında evet, tahminimize göre madeni para hakkında büyük bir bilgi göreceksiniz. Ayrıca en fazla olarak, fiyatın yıl içinde 89 $ fiyatına ulaşacağını varsayabilirsiniz.

Polkadot Coin Geleceği 2025

Şimdi 2025 yılına doğru ilerliyoruz, o zaman size büyümesi ve piyasa değeri gibi daha heyecan verici bilgiler vermek istiyoruz. Özellikle madeni paranın piyasa değeri çok iyi büyüyor ve bu madeni para ile olağanüstü bir gelişme göreceksiniz. Bu madeni parada olağanüstü bir büyüme görme ihtimaliniz çok yüksek ve fiyat 132 $ değerine ulaşacak.

DOT Coin Geleceği 2030

Oldukça farklı yorumların olduğu ve özellikle geleceği çok merak edilen coinlerden birisi olan Polkadot için 2030 yılında en düşük 745 $ dolar seviyelerinin üzerinde bir performans sergileyeceği uzmanlar tarafından tahmin edilmektedir.

Bu içeriğimize benzer olan Dusk Coin Geleceği yazımızı da inceleyebilirsiniz

Polkadot Coin Yorum 2024

Röle zinciri adı verilen sistemler, kendi altyapısı ve çeşitli coinlerin bu altyapıyı kullanması, ağda güvenlik önlemleri ve güven oluşturma politikaları, hızı ve blok zinciri uygulama yöntemleri gibi birçok iyi ve kullanışlı özellik barındırıyor. Bunun yanında da oldukça farklı ve etkin bir coin. Yeni olmasına rağmen oldukça fazla kitleye de sahiptir.

Bunun yanında grafiğine bakacak olursak eğer mayısın ikinci haftasında oldukça artan Polkadot sonrasında oldukça düşüyor. Kasımın ilk haftasına doğru tekrar artış göstermiştir. Ve de en yüksek seviyesini görmüştür. $50 seviyesini aşmış ve bir dönüm noktası yaşamıştır. Gelecek için hem olumlu hem de olumsuz yorum yapanlar mevcut. Gelecekteki fiyat hareketini bize zaman gösterecek.

Bu yazıdaki her ifade yatırım tavsiyesi olarak yorumlanamaz, bizde kalmasın ekibi, yatırım tavsiyesi vermez yatırım yapmadan önce herkesi kendi araştırmalarını yapmaya yönelik teşvik eder.

Polkadot Coin Hangi Borsalarda Var?

Dot yani Polkadot’un listelendiği kripto para borsaları ise şunlardır:

 • Binance
 • Huobi Global
 • Coinbase
 • Kucoin
 • Kraken
 • Gate io
 • Bitfinex
 • Bithumb
 • Coinone
 • Liquid
 • Bittrex
 • Coinlist Pro

Polkadot Coin Grafik

Mayıs ayının ikinci haftalarında $49.70 seviyelerine kadar çıkmış ve tüm zamanların en yüksek değerine ulaşmıştır. Daha sonra değer kaybetmiştir. Ağustos başlarına doğru belli seviyelerine çıksa da tepe noktalarında alanlar için pek de yeterli bir yükseliş göstermiş diyemeyiz. Güncel fiyat ve diğer bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Polkadot Coin Neden Düşüyor?

Bir kripto paranın veya emtia sürekli olarak yükselmez veya her zaman düşüşe geçmez. Ayrıca piyasada alıcıların ve satıcıların doyum noktaları vardır. Bu da piyasadaki arz talep dengesini belirler. Hatta RSI göstergesine bakmamızın en önemli nedenlerinden birisi de bu aşırı alım ve satım değerleridir. Bunları sayısal olarak görmekten geçiyor. Doyum noktalarına ulaşıldığında işlem yapan kişiler de bu şekilde işlem açıyorlar. Polkadot Coin’de de aynı durum söz konusudur. Bu yüzden Polkadot Coin ara ara olsa da düşüyor.

Polkadot (DOT) Coin Bilgileri

Aşağıdaki tabloda Polkadot Coin’in Coinmarketcap sıralaması, hacmi, fiyatı, fiyat değişikliği gibi verilere ulaşabilirsiniz. Böylece Polkadot Coin Geleceği 2024 Mayıs ve Yorum hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

DOT Coin Son Dakika

En yeni, güncel ve sağlam haberler, Haber sitesi platformlarında yayınlandığı gibi Polkadot Coin’in hem kendi sitesini hem de Twitter hesabını devamlı olarak kontrol etmeniz gerekiyor. Herhangi bir listeleme veya önemli diğer duyuruları bu kanallardan ilk ağızdan sizlerle paylaşıyor olacaklar. Bunun yanında Bizde Kalmasın ekibi olarak biz de en güncel son dakika haberleri sizlerle paylaşıyor olacağız.

Buradan ise Bizde Kalmasın ana sayfasına gidebilirsiniz.

Aşağıdan Coin Geleceği kategorimizdeki yazılara ulaşabilirsiniz

Son olarak Polkadot Coin Geleceği 2024 Mayıs yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Fakat yazımızda geçen hiçbir coin, kripto para veya emtia yatırım tavsiyesi içermemektedir. Ayrıca herhangi bir yatırım danışmanlığı yapmamaktayız.

4.6/5 - (14 Oy)
Yorum yapın