Ana Sayfa » Genel Kültür » En Kolay Schengen Vizesi Veren Ülke 2024 – En Kolay Vize !

En Kolay Schengen Vizesi Veren Ülke 2024 – En Kolay Vize !

En kolay Schengen vizesi veren ülke 2024 yılı itibarıyla tatile gitmek isteyen kişiler tarafından sıkça merak ediliyor. Nitekim Schengen ülkeleri özellikle son yıllarda çeşitli daraltmalarla birlikte vize ret oranlarını arttırmıştır. Bu da özellikle Türkiye’deki kişilerin en kolay Schengen vizesi veren ülkeyle ilgili araştırmalar yapmasına neden olmuştur. En kolay Schengen vizesi veren ülkeler arasında ilk sırada çoğu kişiye ve vize kabul oranı verilerine Letonya ve Malta geliyor. Bu ülkelerden alınabilecek vizeyle birlikte Avrupa’nın büyük bir bölümünü gezmek mümkündür.

En Kolay Schengen Vizesi Veren Ülke
En Kolay Schengen Vizesi Veren Ülke

İster kısa tatiller ister uzun tatiller ya da göç başlangıcı için olsun Schengen vizesi almadan Avrupa’nın büyük bir bölümünü ziyaret etmek mümkün değildir. 1985 yılında yürürlüğe giren Schengen Anlaşması tarafından belirlenen sınırlara son katılan 2008 yılı itibarıyla İsviçre’dir. Böylece Avrupa’nın en büyük ülkelerinin tümü Schengen vizesi kapsamına alınmıştır.

En Kolay Vize Veren Avrupa Ülkesi Hangisi?

En kolay vize veren Avrupa ülkesi hangisi diye merak edenlerin sayısı her geçen gün artış göstermeye de devam ediyor. Özellikle Türkler açısından çoğu zaman bakış açısı herhangi bir Avrupa ülkesine gitmek ve bu ülkeyi bir basamak olarak kullanmaktır. Bu minvalde en kolay vize veren ülkelerin Macaristan, Litvanya, Slovenya ve Letonya olduğu biliniyor. Bu ülkeler arasından birini seçmek ve turistik ya da uzun dönemli vize başvurusu yapmak ise konsolosluklar aracılığıyla yapılacak bir iştir. Yüksek olasılıkla 14 gün içerisinde sonuçlanan vize başvurusunun Türkler açısından son 1 yılda kabul oranı yüzde 65’tir.

Schengen Vizesi Nedir?

Schengen vizesi nedir diye merak edenlerin sayısı her. Geçen gün artış göstermeye ve ilgi görmeye devam ediyor. Bu ilgi özellikle yazın da gelmesiyle birlikte kat be kat artmış durumda. Yurt dışını ziyaret etmek ve tatil yapmak isteyen kişilerin Schengen vizesi alması gerekiyor. Avrupa Birliği üyeleri ve diğer Avrupa ülkeleri arasında yapılan Schengen. Anlaşmasına göre Avrupa’daki ülkelerden birini ziyaret etmek için alınması gereken vizenin adı Schengen’dir. Fakat bu noktada bir de avantaj vardır.

Daha Fazlasını Öğrenmek ve Keyifli Bir Okuma Deneyimi Yaşamak İçin İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımızı da Okuyabilirsiniz! 🌟

Yeni Yıla İlk Giren Ülke 2023 – En Son Giren Ülke Hangisidir?

Zira Schengen vizesi alan kişiler tek bir ülke yerine tüm vize süreci içerisinde kolaylıkla geçebilmektedir. Bu durum çoğu zaman doğrudan bir ülkenin vizesine başvurmaktan avantajlıdır. Bu tür bir bakış açısıyla Schengen alanların da dikkat etmesi gereken bir şey bulunuyor. Schengen vizesi alınırken hangi ülkeden giriş yapılması gerektiğine bakmak gerekiyor. Örneğin Letonya girişli bir Schengen alındıysa doğrudan Almanya’ya gitmek genellikle tercih edilmiyor. Bunun için öncelikle Letonya’ya girmek ve ardından istenen diğer Avrupa ülkesine gitmek yeterli olacaktır

Türkiye Schengen Ülkesi mi?

Özellikle Türkiye Schengen ülkesi mi diye merak edenler için yanıt oldukça basittir. Türkiye, Schengen Anlaşması kapsamında yer alan ülkelerden biri değildir. Schengen üyeleri; Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya. Finlandiya, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, İtalya, Macaristan, Letonya, Litvanya. Lüksemburg, Malta, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, Yunanistan, İsviçre, İzlanda, Norveç ve Lichtenstein ülkeleridir. Görüleceği üzere bu ülkeler arasında Türkiye yoktur.

Bundan dolayı Türk vatandaşlarının yukarıdaki ülkelerden birine gidebilmesi için Schengen vizesine başvurması gereklidir. Bu başvurunun sonucunda alınacak bir Schengen vizesiyle birlikte kolaylıkla Avrupa seyahati yapılabilmektedir. Avrupa Birliği üyesi. Olmayan İsviçre, İzlanda, Norvçe ve Lichtenstein ülkeleri de Schengen kapsamında. Olduğu için kıta bazında Avrupa’nın tümünü gezebilmek mümkündür. Schengen vizesine vizede belirtilen ülkeden giriş yapmak ve belirtilen gün sayısını aşmamak önemlidir.

🌟”Heyecan Verici İçeriklerimize Göz Atarken, bizdekalmasin.com Sayfamızdaki Diğer Yazılara da Göz Atabilirsiniz!”

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın