Ana Sayfa » Genel Kültür » Lee Jong Suk Sevgilisi – Lee Jong Suk Dizileri

Lee Jong Suk Sevgilisi – Lee Jong Suk Dizileri

Lee Jong Suk sevgilisi ve de Lee Jong Suk Dizileri kadar kariyeri ve diğer tüm hususlarda da merak edilen bir aktör olarak öne çıkmaktadır. Popüler bir Güney Koreli aktör olan Lee Jong Suk, bu sektördeki başlangıcını School 2013 dizisiyle yapmıştır. Ayrıca Hot Young Bloods adlı film de ilk projesidir. Güney Kore’nin Yongin şehrinde doğan Lee Jong Suk, ilk olarak modellik yapmaya başlamıştır. Modellikte yükseldikten sonra da oyuncu olarak devam etmiştir. Aynı zamanda diğer Genel Kültür yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Lee Jong Suk ilk olarak destekleyici bir rol üstlendiği Prosecutor Princess adlı dizide varlık göstermiştir. Ayrıca Koreli gençlerin zorbalık ve okul şiddetiyle karşı karşıya kaldıkları School 2013 dizisinde de şöhreti artmaya başladı. Dizinin son derecede başarılı olmasından dolayı ödüller de kazandı. Lee Jong Suk da performansıyla En İyi Erkek Oyuncu dalında KBS Drama Ödülü aldı.

Lee Jong Suk Sevgilisi

Öncelikle Lee Jong Suk, sonraki senelerde Doctor Stranger dizisinin yanı sıra Pinocchio dizinde de varlık gösterdi. Ayrıca her iki dizide ortaya koyduğu performans herkesin takdirini kazandı. Oyunculuğu sayesinde hayran kitlesini arttıran Lee Jong Suk, aynı zamanda da Kore popüler kültürünün önemli bir ismi haline geldi. Lee Jong Suk Sevgilisi ise şuan IU olarak bilinmektedir.

Lee Jong Suk Kimdir?

Güney Kore’de son derecede tanınan isimler arasında yer alan Lee Jong Suk hakkında pek çok kriter merak ediliyor. Ayrıca Lee Jong Suk kimdir gibi bir soru da bu hususta öne çıkıyor. 14 Eylül 1989 tarihinde Güney Kore’nin Yongin kentinde doğan Lee Jong Suk’un babası 3 yaşındayken kaza geçirse de yaralarından kurtulamadı. Ayrıca bu durumun yaşanması Lee Jong Suk üzerinde büyük bir etki bırakan konular arasında yer aldı. Bu durum da liseden mezun olana kadar iletişim kurmaktan kaçınmasına neden olmuştur.

Lee Jong Suk Dizileri

Lee Jong Suk Dizileri
Lee Jong Suk Dizileri

İlk olarak Lee Jong Suk birçok popüler diziye başrol veya önemli rollerde yer almıştır. Bazı Lee Jong Suk dizileri şunlardır:

 1. W – Two Worlds (2016)
 2. Pinocchio (2014-2015)
 3. While You Were Sleeping (2017)
 4. Doctor Stranger (2014)
 5. I Can Hear Your Voice (2013)
 6. School 2013 (2012-2013)
 7. Romance Is a Bonus Book (2019)
 8. Secret Garden (2010)

Bu dizilerden bazıları çok popüler ve başarılı olmuştur ve Lee Jong Suk’un hayranları tarafından beğenilmiştir.

Lee Jong Suk Kariyeri

Lee Jong Suk, ilk olarak 15 yaşındayken modellik yapmaya başladı. 2005 yılında Seul Moda Haftası için Seul Koleksiyon programında Seul Koleksiyonu için ilk yürüyüşünü gerçekleştirdi. Ayrıca o zamandan beridir pek çok defilede de yer aldı. 2010 yılında da oyunculukla tanışan Lee Jong Suk, ilk olarak Güney Kore dizisi Prosecutor Princess içerisinde yer aldı. Lee Jong Suk kariyeri bu şekilde oyunculuğa doğru evrildi.

 • 2010 yılında ilk kez bir korku filmi olan Ghost ile etkili performanslarını sergilemeye devam etti. 2010 yılında ayrıca Secret Garden adlı yapımda müzik dehası bir karaktere yer vererek büyük bir popülerlik elde etti.
 • 2012 yılında yayınlanan School 2013 dizisiyle beraber de popülerliği daha da arttı. Bununla beraber söz konusu projeyle birlikte ilk oyunculuk ödülünü de elde etti.
 • School 2013 yılından sonra Lee Jong Suk, dram dizisi olan I Hear Your Voice içerisinde de başrol olarak yer aldı. Ayrıca bu dizideki başarıyla birlikte Kore Drama Ödülü kazandı.
 • 2014 yılında da Lee Jong Suk, Doctor Stranger ve romantik komedi Hot Young Bloods içerisinde yer aldı. Bu projelerle de pek çok ödül elde etti.
 • Lee Jong Suk, Park Shin Hye ile birlikte 2014 yılında Güney Kore’de yayınlanan Pinocchio’da daha da ün kazanan bir aktör haline geldi. Bu yapım içerisinde de Lee Jong Suk, gerçekleri açığa çıkarmaya çalışan dürüst bir muhabire hayat verdi. Ayrıca bu yapımla uluslararası anlamda adını duyurdu.
 • Lee Jong Suk, 2016 yılında W yapımında da başrol oynadı. Ayrıca bu dizi son derecede övgü alan bir yapım haline geldi. Öte yandan Endonezya ve Filipinler gibi farklı ülkelerde de bu dizi büyük kitleler tarafından izlendi.

Bunun yanında bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamıza erişebilirsiniz.

Diğer genel kültür ile alakalı yazılarımıza aşağıdan erişebilirsiniz.

Lee Jong Suk sevgilisi yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederiz.

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın