Lol Dil Değiştirme (En Kolay Yolu)

Lol Dil Değiştirme yazımız ile karşınızdayız. Son 10 yılın belki de en çok oynanan ve belirli dönemlerde oldukça sık adını duyduğumuz League Of Legends oyunu biliyorsunuz ki dünya çağındaki çok geniş kitlelere hitap etmektedir. Özellikle kapsamlı bir oyun olduğu için birçok dili ve farklı sözcüğü bünyesinde barındırmaktadır. Oyunu daha iyi anlamak ve de oynamak için kullanıcı kendi dilinde oynamaya ihtiyaç duymaktadır. Şimdi sizler için lol dil değiştirme nasıl yapılır tüm detayları ile açıklayacağız.

Lol Dil Kodları

Oyunun bazı dil kodları vardır. Bu kodlar sayesinde çeşitli bölgelerde insanlar kendi dilleri ile oynamaktadır. Bu kodlar örneğin lolü türkçeye çevirme gibi ihtiyaçları karşılamaktadır. İşte sizlere lol dil kodları:

DillerKodlar
İspanyolcaes_ES
Meksika İspanyolcasıes_MX
Japoncaja_JP
Koreceko_KR
Amerikan İngilizcesien_US
Avustralya İngilizcesien_AU
İngiliz İngilizcesien_GB
Portekizcept_BR
Almancade_DE
Fransızcafr_FR
Yunancael_GR
Macarcahu_HU
İtalyancait_IT
Lehçepl_PL
Rumencero_RO
Rusçaru_RU
Çekçecs_CZ
Türkçetr_TR
Lol Dil Kodları

Arzu ederseniz Lol Hesap Değeri Hesaplama yazımıza da göz atabilirsiniz.

Lol Dil Değiştirme

League of Legends’ı farklı dillerde oynamak için oyun dosyalarında bazı değişiklikler yapmanız gerekmektedir. Bu yazımızda LoL’de istediğiniz dili yerleştirme adımlarını anlatacağız. Yani lol tr serverinde ingilizce oynamak gibi çözümleri bulabileceksiniz. Oynadığınız bölge ya da kullanmak istediğiniz dil ne olursa olsun, Türkçe, İngilizce, Japonca, Korece ve daha pek çok dilde oynayabilirsiniz.

1. Öncelikle masaüstünüzde bulunan League of Legends kısayoluna sağ tıklayıpDosya konumunu aç” adlı bölüme tıklayınız.

Lol Dil KodlarıPin
Lol Dil Değiştirme

2. Bu işlemden sonra ulaştığımız Riot Client klasöründen geri gelip League of Legends klasörüne giriyoruz.

Lol Dil DeğiştirmePin
Lol Dil DeğiştirmePin

3. Sonraki işlemde League of Legends klasörüne girdikten sonra “Client” klasörüne giriniz.

Lol Dil DeğiştirmePin

4. Bu işlemden sonra fotoğrafta gördüğünüz “LeagueClientSettings.yaml” dosyasını açmanız gerekiyor eğer tıkladığınızda açılmıyor ise üzerine gelip sağ tıklayarak birlikte aç diyerek not defterini seçmelisiniz.

LOL Nasıl İngilizce Yapılır?Pin

5. Bu işlemde üst adımdaki dosyayı açtıktan sonra karşınıza aşağıdaki görsel gelecektir. Ayrıca görselde gördüğünüz “locale”, “region” ve “locales” kısmını üst başlıkta belirtmiş olduğumuz kısmından isteğe bağlı kod ile değiştirebilirsiniz.

Lol Türkçe YapmaPin

Daha sonra istemciyi başlatmak için oyun dosyasını çalıştırınız. Bir onarım ve güncelleme penceresi karşınıza çıkacaktır. Hemen ardından bir hata olduğunu göreceksiniz. Bu çok normaldir endişe etmeyin. Aynı dosyayı çalıştırarak istemciyi yeniden başlatınız. İstemci daha sonra dil değişikliğinden dolayı bir indirme ve güncelleme işlemi başlatacaktır. Ayrıca giriş yapmanıza gerek yoktur ve indirme bittikten sonra isterseniz kapatabilirsiniz.

6. Son olarak oyununu başlatın ve League of Legends’ı seçtiğiniz dilde oynamaya hazırsınız. Eğer yeni dili görmede sorun yaşıyorsanız, kısayolu yönetici olarak çalıştırmanız gerekebilir.

Lol Nasıl İngilizce YapılırPin

Lol Nasıl İngilizce Yapılır

League of Legends Lol nasıl ingilizce yapılır bilmek istiyorsanız locale kısmına “en_GB“  veya “en_US” yazmanız yeterli olacaktır.

Örneğin: locale: “en_GB” ( İngiliz ingilizcesi) , locale: “en_US” ( Amerikan ingilizcesi)

Lol Türkçe Yapma

League of Legends lol türkçe yapma nasıl olur bilmek istiyorsanız locale kısmına “tr_TR“  yazmanız yeterli olacaktır.

Örneğin: locale: “tr_TR”

Aynı zamanda lol korece yapma, lol japonca yapma gibi diğer dilleride yukarıdaki gibi yapabilirsiniz.

Arzu ederseniz Lol Urf Ne Zaman Gelecek yazımıza da göz atabilirsiniz.

Neden League of Legends Dilini Değiştirmelisiniz?

Lol Dil Değiştirme konusunda tüm detayları sizlerle paylaştık. Şimdi ise oyun dilini değiştirmeniz yüklediğiniz bölge başlatıcısına göre değişiklik göstermektedir. Örneğin yurt dışından bir bağlantı ile oyunu indirirseniz dil ayarınız yüksek ihtimal ile Türkçe olmayacaktır. League of Legends bazen bölgelere özel etkinlikler veya özellikler getirebiliyor bu sebeple oyun içindeki açıklamaları, etkinlikleri ve özellikleri kaçırabilirsiniz. Ayrıca hesabınızın bağlı olduğu bölge de bu konu için önemlidir. Örneğin EU sunucusunda oynuyorsanız oyununuz otomatik olarak İngilizce olabilir. Bunu düzeltmek için yukarıdaki adımları takip edebilirsiniz.

En basitinden farklı dillerdeki oynanış çeşitliliğini veya seslendirmesini görmek için dil ayarı ile oynayabilirsiniz. Son olarak farklı kaynaklardan bir eşya açıklaması ile karşılaştığınızda dilinizi kaynağa göre ayarlamanız sizin için çok daha basit olacaktır.

Ana sayfaya bizdekalmasin.com ulaşabilirsiniz.

Oyun kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazıların devamı gelecektir. Takipte kalın.

5/5 - (2 Oy)
Yorum yapın