Ana Sayfa » Oyun » Playstation 6 Ne Zaman Çıkacak – Fiyatları – Özellikleri – Tasarımı

Playstation 6 Ne Zaman Çıkacak – Fiyatları – Özellikleri – Tasarımı

Playstation 6 Ne Zaman Çıkacak sorusu bugünden çok uzakta görünse bile şimdiden geri sayım başladı. Sony’nin çıkaracağı yeni oyun konsolu için söylentiler çıkmaya başladı. Peki çıkarsa PlayStation 6 Türkiye için satış fiyatı ne olur? Ps 6 ne zaman çıkacak? Özellikleri ve tasarımı hakkında tüm detaylar…

Sony’nin yeni nesil oyun konsolu PlayStation 6’nın (PS6) çıkış tarihi ve ortalama fiyatı Reddit gibi birçok sosyal medya platformunda konuşulmaya başlandı. PlayStation5’in piyasaya sürülmesinin üzerinden çok zaman geçmedi ama oyun severler yenisi için oldukça sabırsız. Yeni oyun konsolları çıktığında oldukça sevindiğini biliyoruz. Playstation 6 ne zaman çıkacak size söyleyeceğiz. Ayrıca istenen özellikleri ve fiyatları nasıl olacak konusunu da açıklamaya çalıştık. Bu yazıda, PlayStation 6 hakkında devam eden bazı söylentilere de rastlayabilirsin.

Playstation 6 Ne Zaman Çıkacak?

Playstation 6 Ne Zaman Çıkacak

PlayStation 6 ile ilgili aklınıza gelen ilk soru elbette ne zaman çıkacak sorusu olacaktır, değil mi? Çıkan söylentilere göre PlayStation 6 Çıkış tarihinin Türkiye’de 2025 – 2027 yılları arasında satışa çıkması beklenmekte. PS6’ya sahip olmak oldukça heyecan verici olsa da, üzgünüz merakla beklenen oyun konsolu çok yakında raflarda olmayacak. PlayStation 6 ile karşılayacağımız için en az sizin kadar heyecanlıyız ama bizi hayal kırıklığı yaratacak şekilde, konsolun erken çıkmaması üzücü.

Hepsi olmasa da çoğu oyun sever Sony’nin ilk PlayStation’ı 1994’te piyasaya sürdüğünü bilir. PlayStation 2, PlayStation 3, PlayStation 4 ve PlayStation 5 sırasıyla 2000, 2006, 2013 ve 2020’de piyasaya sürüldü. Genel olarak, her çıkış tarihinde altı ila yedi yıllık bir aralık vardır. Dolayısıyla Sony’nin 2025 ile 2027 yılları arasında PlayStation 6’yı çıkarması sürpriz olmayacaktır.

PlayStation 6 Türkiye Fiyatı Ne Kadar?

PlayStation 6 Türkiye Fiyatı
PlayStation 6 Türkiye Fiyatı

En son PlayStation 5, 2020’de yaklaşık 399,99 – 499,99 ABD Doları arasında bir fiyatla piyasaya çıktığından, PlayStation 6’nın Fiyatının 599,99 ABD Dolarının altına düşmesini beklemiyoruz. Çünkü özelliklerdeki bariz gelişmeler nedeniyle fiyatında da artışa sebep olacaktır. Bu da PS6 Türkiye Fiyatının da en az 9000₺ – 10000₺ olarak tahmin edilmektedir.

Ancak PlayStation 6’nın fiyatının piyasaya çıktığı ilk birkaç hafta daha yüksek olabileceğini belirtmekte fayda var. Tıpkı önceki cihazlar gibi, talebine bağlı olarak zamanla fiyatı azalabilmektedir.

PlayStation 6 Özellikleri Neler Olacak?

Raporlar, PlayStation 6’nın PlayStation 5’in Dual sense, 8k/120 fps özelliği ve 4k Blu-ray oynatıcısının daha iyi bir sürümünü destekleyebileceğini söylüyor. Yaklaşan oyun konsolunun ayrıca geliştirilmiş grafiklere sahip olacak. Ve 16 GB’den fazla RAM’e ve tamamen kablosuz bir sisteme sahip olması beklenmekte.

Ayrıca PlayStation 6’nın artık disk tabanlı bir konsol olmayacağına dair söylentiler de var. PlayStation 5’in gelecek söylentilerinde de yerleşik bir kablosuz sisteme sahip olduğu ve PS5’e kıyasla daha küçük tasarlanacağı söyleniyor.

Ne spekülasyonlara güvenebilir ne de söylentileri tamamen reddedebiliriz. Ancak PlayStation 6, PlayStation 5’in dezavantajlarına çözüm olacak gibi görünmekte. Daha iyi ve genişletilebilir dahili depolamanın yanı sıra; Bluetooth ses desteğine, çok gelişmiş kullanıcı arayüzüne sahip olduğu söyleniyor ve tamamen kablosuz bir sistem ile olacak. Harika.

PlayStation 6 Tasarımı Nasıl Olacak?

İnsanların bir şeyin yeni versiyonunda bekledikleri, tamamen önceki versiyondaki dezavantajlara dayanmaktadır. En çok belirtilen dezavantajların başında gelen ps5’in oldukça büyük olmasıdır. PlayStation 6 Tasarımı Nasıl Olacak sorusuna cevap ise insanların istediği şekilde olacağıdır. Peki insanlar ne bekliyor. Listeledik.

  1. PS 5, boyut olarak en büyük konsol olduğundan insanlar şikayetçi. Daha küçük bir PlayStation 6 boyutu bekliyor.
  2. Ayrıca insanlar PlayStation’ın bir sonraki serisinde daha iyi ve genişletilebilen dahili depolama beklenmekte.
  3. Bluetooth ses desteği de istenen bir özellik.
  4. UI’deki iyileştirme ve tamamen kablosuz bir sistem de en çok talep gören istekler arasındadır.

PlayStation 6, kesinlikle yukarıda listelenen özelliklerden çok daha fazla şekilde gelişecektir. Ancak lansmanından 2-3 yıl uzakta olduğumuz için, şu anda ne tür bir tasarıma sahip olacağını tahmin etmek oldukça zordur. Ancak şunu belirtelim ki piyasada dolaşan sadece eğlence amaçlı yapılan videolar gibi olmayacağı kesin.

Playstation 6 Ne Zaman Çıkacak ile İlgili En Son Haberler

Lansman döneminde yaklaştıkça elbette bunların dışında birçok bilgimiz daha olacaktır. Bu süreçte PlayStation 6 ile ilgili en son haberler ve güncellemeler için Bizdekalmasin.com‘u takip etmeye devam edin!

Son olarak Playstation 6 Ne Zaman Çıkacak – Fiyatları – Özellikleri – Tasarımı yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz. Ayrıca siz de ps6 için beklentilerinizi aşağıya yorum olarak paylaşabilirsiniz.

4/5 - (4 Oy)
“Playstation 6 Ne Zaman Çıkacak – Fiyatları – Özellikleri – Tasarımı” üzerine 4 yorum
Yorum yapın