Ana Sayfa » Rehber » Beko Çamaşır Makinesi Kapağı Açılmıyor – Çözüm Yolları!

Beko Çamaşır Makinesi Kapağı Açılmıyor – Çözüm Yolları!

Beko Çamaşır Makinesi Kapağı Açılmıyor yazımız ile beraberiz. Öncelikle Beko çamaşır makinesinin kapağının açılmaması, hane halkının hayatını ciddi şekilde etkileyebilen bir sorundur. Genellikle bu sorunun nedeni, kapağın kilitlenmesiyle alakalıdır. Ancak bu sorunun çözümü de mevcuttur. Yazımızın devamında sebepleri ve çözümleri hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda diğer Rehber yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Beko Çamaşır Makinesinin Kapağı Neden Açılmaz?

Beko Çamaşır Makinesinin Kapağı Neden Açılmaz?
Beko Çamaşır Makinesinin Kapağı Neden Açılmaz?

Öncelikle Beko çamaşır makinesinin kapağı açılmıyorsa genellikle kapak kilidinde bir sorun vardır. Beko Çamaşır Makinesinin Kapağı Neden Açılmaz? sorununun birkaç farklı nedeni olabilir. Bunlar şunlardır:

 1. Kilit mekanizması arızalı: Kapak kilidinde bir arıza meydana gelebilir ve bu durumda kapağın açılması zorlaşabilir.
 2. Su seviyesi yüksek: Çamaşır makinesinin içindeki su seviyesi yüksek olduğunda, kapak kilidi otomatik olarak kilitlenebilir. Bu durumda öncelikle makineye erişim sağlamak için su tahliye edilmelidir.
 3. Program hala çalışıyor: Bazı çamaşır makinesi modelleri, program tamamlanmadan kapak kilidini açmaya izin vermez. Bu nedenle, programın tamamlandığından emin olmadan önce kapak kilidi açılmamalıdır.
 4. Son olarak Elektrik kesintisi: Beko çamaşır makinesinin kapak kilidi, elektrik kesintisi sırasında kilitlenebilir. Bu durumda, makine yeniden açılıp kapatılmalı ve program yeniden başlatılmalıdır.

Eğer yukarıdaki nedenlerden herhangi biri Beko çamaşır makinenizin kapağı açılmıyorsa, teknik destek için Beko müşteri hizmetleri ile iletişime geçmek en doğru seçenek olabilir.

Beko Çamaşır Makinesi Kapak Kilidi Arızası

Beko Çamaşır Makinesi Kapak Kilidi Arızası meydana geldiğinde, kapağın açılmaması sorunu ortaya çıkabilir. Kapak kilidi arızası, kapak kilidinde mekanik bir sorun oluştuğunda veya kapak kilidindeki elektriksel bileşenlerde bir hata olduğunda meydana gelebilir. Kapak kilidi arızasının belirtileri şunlar olabilir:

 1. Çamaşır makinesi çalışmıyor: Kapak kilidi arızası, çamaşır makinesinin çalışmasını engelleyebilir. Makineyi açmak ve programı başlatmak mümkün olmayabilir.
 2. Kapak açılmıyor: Kapak kilidi arızası nedeniyle kapak açılmazsa, makine içindeki çamaşırlara erişim sağlanamaz.
 3. Kapak kilit lambası yanıp sönüyor: Bazı çamaşır makinesi modellerinde kapak kilit lambası, kapak kilidi arızası nedeniyle yanıp sönerek uyarı verir.

Aynı zamanda bu yazımıza benzer olan Vestel Çamaşır Makinesi Kapağı Açılmıyor yazımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Beko Çamaşır Makinesi Kapak Mandalı Kırıldı Nasıl Açılır?

Beko Çamaşır Makinesi Kapak Mandalı Kırıldı Nasıl Açılır? Kapak mandalı kırıldığında kapak açılmayabilir ve çamaşırlarınız makine içinde sıkışabilir. Kapak mandalı kırıldığında yapılacaklar şunlardır:

 1. Makinenin fişini çekin: İlk olarak, çamaşır makinesinin fişini prizden çıkarın.
 2. Yan kapak mandalını kullanın: Beko çamaşır makineleri genellikle iki adet kapak mandalına sahiptir. Kırılan mandalın yanındaki sağlam mandalı kullanarak kapak kapağını yavaşça açmayı deneyin.
 3. Kapak kilidini kontrol edin: Kapak mandalı kırıldıysa, kapak kilidinde de bir arıza meydana gelmiş olabilir. Kapak kilidindeki arızayı kontrol etmek için bir teknisyenin kontrol etmesi gerekebilir.
 4. Beko müşteri hizmetleri ile iletişime geçin: Kapak mandalının değiştirilmesi gerektiğinde, Beko müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek uygun yedek parçalar hakkında bilgi alabilirsiniz. Makineyi kullanmadan önce yeni mandalın takılması gerekecektir.

Beko Çamaşır Makinesi Kapağı Kapanmıyor

Beko çamaşır makinesi kapakları, çamaşır makinesinin içindeki programın çalışması sırasında kilitlenir ve açılmaz. Ancak Beko Çamaşır Makinesi Kapağı Kapanmıyor sorunu için şu adımları izleyebilirsiniz:

 1. Makineyi kapatın: Beko çamaşır makinesinin kapağı kapanmıyorsa, öncelikle makineyi kapatın ve fişini prizden çekin.
 2. Kapak contasını kontrol edin: Çamaşır makinesinin kapağı, kapak contası arızası nedeniyle kapanmayabilir. Kapak contasının kirlenmemiş ve doğru bir şekilde yerleştirilmiş olduğundan emin olun. Eğer kapak contası hasarlı ise, yenisiyle değiştirilmelidir.
 3. Kapak kilidini kontrol edin: Beko çamaşır makinesinin kapak kapanmıyorsa, kapak kilidinde bir arıza meydana gelmiş olabilir. Kapak kilidindeki arızayı kontrol etmek için bir teknisyenin kontrol etmesi gerekebilir.
 4. Kapak mandalını kontrol edin: Kapak mandalı, kapak kapanmamasının bir başka nedeni olabilir. Kapak mandalının doğru çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Eğer kapak mandalı kırılmış veya hasarlı ise, yenisiyle değiştirilmelidir.
 5. Beko müşteri hizmetleri ile iletişime geçin: Yukarıdaki adımlar işe yaramazsa, Beko müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek bir teknisyen çağırabilirsiniz.

Aynı zamanda bu yazımıza benzer olan Samsung Çamaşır Makinesi Resetleme yazımıza da bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Beko Bulaşık Makinesi Kapağı Açılmıyor

Beko Bulaşık Makinesi Kapağı Açılmıyor sorunu için şu adımları izleyebilirsiniz:

 1. Makineyi kapatın: Öncelikle, Beko bulaşık makinesini kapatın ve fişini prizden çekin.
 2. Kapağı kontrol edin: Bulaşık makinesinin kapağı, bir arıza veya kirlilik nedeniyle kapanmayabilir veya açılmayabilir. Kapakta herhangi bir hasar veya kırık varsa, bir teknisyen tarafından kontrol edilmelidir.
 3. Kilidi kontrol edin: Kapağın kilidindeki bir arıza, kapağın açılmamasına neden olabilmektedir. Kilidin doğru çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Kilidin hasarlı veya kırık olduğunu fark ederseniz, yenisiyle değiştirmeniz gerekebiliyor.
 4. Manuel açma işlemi: Bazı Beko bulaşık makineleri, kapağı manuel olarak açmanıza olanak tanıyan bir acil durum açma mekanizmasına sahiptir. Bu mekanizmaya erişmek için, makinenin altındaki kapak kapağını çıkarmanız gerekebiliyor. Bu mekanizma sayesinde kapak açılabilmektedir.
 5. Servis yardımı: Yukarıdaki adımlar işe yaramazsa, Beko müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek bir teknisyen çağırabilirsiniz. Teknisyen, kapakta meydana gelen arızayı kontrol edebilir ve onarabilir.

Bulaşık makinesi kapağı açılmıyorsa, programın çalışması için kilitlenmesi gereken bir emniyet önlemi olduğunu unutmayın. Bu nedenle, kapak açılmadan önce arızanın giderilmesi gerekmektedir.

Ayrıca, Beko Çamaşır Makinesi Kapağı Açılmıyor ile alakalı sıkça sorulan soruları sizler için hazırladık.

Ayrıca, Rehber kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Son olarak Beko Çamaşır Makinesi Kapağı Açılmıyor adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın