Ana Sayfa » Rehber » Birini Mahvetmek İçin Dua – Kahır Duası

Birini Mahvetmek İçin Dua – Kahır Duası

Birini Mahvetmek İçin Dua yazımız ile karşınızdayız. Günlük hayatımızda birçok insanla tanışırız. Bizi sinirlendiren, hasta olmamızı dileyen veya hızla ortaya çıkarak aklımızı bulandıran insanlarla karşılaşmak çok zordur. Düşmanınızın hak ettiğini bulması için dua arıyorsanız doğru yerdesiniz.

Bu yazımızı hazırlarken İslam alimlerinin orijinal kaynaklarından alıntılanan en doğru duaları sizlerle paylaşmaya ve düşmanı mahveden dualar adı altında en etkili dualardan birkaçını bulup sizlerle paylaşmaya çalıştık.

Düşmanı Kahreden Dua

Düşmanı Kahreden Dua Sizi rahatsız eden, canınızı sıkan ve sinirlendiren her kimse, elinde sonunda sonunda yok edileceksiniz. Seni haksız yere suçlayan ve seni üzen kimseyi Allah mutlu etmez. Allah’tan yardım istemek ve pak dualarla Allah’ın kapısına gitmek çok mühimdir. Kim dua ederse Allah onu kapıdan eli boş çevirmez. Düşmanınız için okuyabileceğiniz bir diğer dua da Nas suresidir.

Düşmanı Kahreden Dua
Düşmanı Kahreden Dua

Türkçe Okunuşu:

Kul e’üzü birabbinas Melikinnas İlahinnas Min şerrilvesvasilhannas Ellezi yüvesvisü fi sudurinnasi Minelcinneti vennas

Anlamı:

De ki: Sığınırım ben insanların Rabbine İnsanların hükümdarına İnsanların ilahına O sinsi vesvesecinin şerrinden O ki, insanların göğüslerine vesveseler fısıldar Gerek cinlerden gerek insanlardan

Düşmanın Belasını Bulması İçin Dua

Düşmanınızdan kurtulmak ve yaptığı kötülükleri ortadan kaldırmak için birçok isim ve dua okuyabilirsiniz. En etkili esmalardan biri de El Müntakim. Bu ismi her gün okuyanı Allah korur. Al Muntakim’in faziletleri oldukça yüksektir. Bu ismi her gün hatırlayın ve Allah’a dua edin. Düşmanınız haklarınızı çaldıysa, Allah sizin hakkınızı alacaktır. Bu isim ile şeytanın kötülüğünü ve düşmanlarınızın kötülüğünü ortadan kaldırabilirsiniz. Bunun yanında dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Birinden Sonsuza Kadar Kurtulma Duası yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Tebbet Suresi Okunuşu:

Bismillahirrahmânirrahîm. Tebbet yedâ ebî lehebin ve tebb, mâ eğnâ anhü mâlühû ve mâ keseb, seyeslâ nâren zâte leheb, vemraetühû hammâletelhatab, fî cî dihâ hablün min mesed.

Anlamı:

Ebû Leheb’in elleri kurusun. Zaten kurudu. Ona ne malı fayda verdi, ne de kazandığı. O, bir alevli ateşe girecektir, Boynunda bükülmüş hurma liflerinden bir ip olduğu halde sırtında odun taşıyarak karısı da (o ateşe girecektir).

Düşmanın Defolup Gitmesi İçin Dua

Düşmanlarınızı yok etmek istiyorsanız okumanız gereken bir duayı daha ele aldık. Yatsı namazından sonra 7 defa Duha Suresi okunmalıdır. Ancak bu namazı çarşamba günü kılmak daha iyidir. Hafta içerisinde çarşamba yatsıdan sonra 7 defa duha suresini okuyunuz.

Duha Suresi:

Vedduha Velleyli iza seca Ma vedde’ake rabbüke ve ma kala Ve lel’ahıretü hayrün leke minel’ula Ve lesevfe yu’tıyke rabbüke feterda Elem yecidke yetiymen feava Ve vecedeke dallen feheda Ve vecedeke ‘ailen feağna Femmel yetiyme fela takher Ve emmessaile fela tenher Ve emma binı’meti rabbike fehaddis

Anlamı:

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır.
İleride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!

Rehber kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ana sayfaya bizdekalmasin.com bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Son olarak Birini Mahvetmek İçin Dua yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

5/5 - (3 Oy)
“Birini Mahvetmek İçin Dua – Kahır Duası” üzerine bir yorum
Yorum yapın