Ana Sayfa » Rehber » Bluetooth Kulaklık Teki Çalışmıyor – Çözüm Yolları!

Bluetooth Kulaklık Teki Çalışmıyor – Çözüm Yolları!

Bluetooth kulaklık teki çalışmıyor gibi problemler yaygın bir biçimde gelişecek ve fazlasıyla can sıkacaktır. Tek kulaklıkla müzik dinlemek ve görüşmeler yapmak pek de verimli olmayacağından dolayı bu soruna çözüm bulmak son derecede önemli olan konular arasında kalacaktır. Ancak bu çözümler marka ve modele göre farklılık gösterecek konumdadır. Neredeyse her bir bluetooth kulaklık markası kapsamında bu tarz sorunlar geliştiğinden dolayı çözümlerini bulmak da ön plandadır. Marka marka bu sorunların çözümlerini bulmak da son derecede basit olan hususlar arasında yer alacaktır. Böylelikle kablosuz kulaklıkların yeniden eskisi gibi kullanım durumu da gelişme gösteren bir boyutta da kalacaktır. Ayrıca dilerseniz Rehber kategorimizdeki yazılara bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Bluetooth Kulaklıklarda Ses Gelmeme Sorunu Neden Olur?

Bluetooth kulaklıklara dair sorunlar yaygın olarak gelişen konular arasındadır. Bununla beraber bluetooth kulaklıklarda ses gelmeme sorunu neden olur durumu da ortaya çıkmaktadır. Arıza kaynaklı olarak gelişen bu durumun çözümü basittir. Ancak yine de yetkili servislere yönelmek bu hususta mutlak suretle gerçekleştirilmesi gereken konular arasında yer almaktadır. İşte bluetooth kulaklık biri çalışmıyor gibi bir sorunla karşılaştıysanız teknik servisi mevcutsa götürmenizde fayda olacaktır.

Ayrıca buna benzer olarak Instagram Onay Kodu Gelmiyor yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Bluetooth Kulaklığın Birinden Ses Gelmiyor Sorunu Çözümü 🌟

Bluetooth Kulaklığın Birinden Ses Gelmiyor Sorunu Çözümü
Bluetooth Kulaklığın Birinden Ses Gelmiyor Sorunu Çözümü

Kablosuz kulaklıklardan ses gelmemesi durumuna dair sorunların çözümü son derecede basit olacaktır. Ayrıca bluetooth kulaklığın birinden ses gelmiyor sorunu çözümü konusunda da aşama aşama ilerlemek genel olarak fayda sağlayacaktır. Bu evrede de her zaman bu kablosuz kulaklıkların yeniden çalışmaya başlaması gibi bir konu da gelişecektir.

 1. Kulaklığın bağlantısı var olan cihazlardan kesilmelidir.
 2. Cihaz unutulmalıdır.
 3. Kulaklıklar kutusuna yerleştirilmelidir.
 4. Kulaklıkların dokunmatik alanlarına 30 saniye boyunca basılmalıdır.
 5. Bu aşamalar izlendiğinde kulaklık resetlenmiş olacaktır.
 6. Kulaklığın resetlendiğini anlamak adına kulaklık kutusunda ya da kulaklığın içerisinde yer alan LED ışıkları kontrol etmek gerekir.
 7. LED ışıklar marka ve modele göre kırmızı ve mavi renklerde olacaktır.
 8. Kulaklıkları 5 – 10 dakika boyunca kullanmamakta yarar vardır.
 9. Arkasından da kulaklıklar tekrardan cihazlara bağlanarak müzik dinleme konusunda sonuç almaya da devam etmek söz konusu olacak olan bir durumdur.

Ayrıca buna benzer olarak Xiaomi Orjinallik Sorgulama yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Xiaomi Bluetooth Kulaklık Teki Çalışmıyor

Sıkça meydana gelen Xiaomi Bluetooth Kulaklık Teki Çalışmıyor sorunu ile karşılaşıyorsanız bu kısmı okumanızda fayda vardır. Xiaomi Bluetooth kulaklığınızda tek tarafta çalışma sorunu yaşıyorsanız, öncelikle kulaklık şarjının yeterli olduğundan emin olun. Şarj sorunu yoksa, kulaklığı eşleştirdiğiniz cihazın Bluetooth ayarlarını kontrol edin. Eşleştirme işlemi tamamlanmış olsa bile cihaz arasında bağlantı sorunları oluşabilir. Bu durumda kulaklığı yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Ayrıca, kulaklıkta bir arıza olabilir, bu durumda teknik destek almak için Xiaomi müşteri hizmetleriyle iletişime geçebilirsiniz.

 1. Kulaklığınızın şarjının yeterli olduğundan emin olun. Şarj seviyesi düşükse, kulaklığı şarj edin ve yeniden deneyin.
 2. Kulaklığınızı eşleştirdiğiniz cihazın Bluetooth ayarlarını kontrol edin. Kulaklığınızın doğru şekilde eşleştirildiğinden emin olun. Eşleştirme işlemi tamamlanmış olsa bile, cihaz arasında bağlantı sorunları oluşabilir.
 3. Kulaklığınızı yeniden başlatmayı deneyin. Bu, kulaklığın yeniden başlatılması ile bağlantı sorunlarını çözme konusunda yardımcı olabilir.
 4. Kulaklığın sol veya sağ kulaklığından sadece biri çalışmıyorsa, kulaklıkta bir arıza olabilir. Bu durumda, kulaklığı teknik destek almak için üreticiyle iletişime geçin.

Kulaklığın Tekinden Ses Gelmiyor Çözüm

Kulaklığın tek tarafından ses gelmemesi durumunda, öncelikle kulaklığı ters çevirerek tekrar takmayı deneyin. Kulaklık bağlantı noktasındaki kir veya toz da soruna neden olabilir, bu nedenle bağlantı noktasını temizleyebilirsiniz. Eğer sorun hala devam ederse, kulaklığın kablosunda veya bağlantı noktasında bir arıza olabilir. Bu durumda teknik destek almak için üreticiyle iletişime geçmeniz gerekebilir. Kısacası Kulaklığın Tekinden Ses Gelmiyor Çözüm yolu bu şekilde olabilir.

Ayrıca, Bluetooth Kulaklık Teki Çalışmıyor konusu ile alakalı sıkça sorulan soruları da sizler için bir araya getirdik.

Ayrıca, Bluetooth Kulaklık Teki Çalışmıyor yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Eğer isterseniz Rehber kategorimizdeki yazıları da aşağıdan ve bağlantıdan görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızdaki diğer yazılara göz atabilirsiniz.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın