Ana Sayfa » Rehber » Gpedit msc Açılmıyor – Çözüm Yolları!

Gpedit msc Açılmıyor – Çözüm Yolları!

Gpedit msc Açılmıyor yazımız ile beraberiz. Gpedit.msc, Microsoft Windows’un kullanıcılarına sunmuş olduğu özel bir yönetim aracıdır. Genellikle kullanıcılar bilgisayarının ayarlarının yönetilmesi ve değiştirilmesi için kullanılır. Ancak, bazen Gpedit.msc açılmama sorunu yaşanır. Bu durumda kullanıcılar Gpedit.msc’yi açamayacaktır. Yazımızın içerisinde bu problem ile ilgili çözüm yollarını anlatıyoruz. Aynı zamanda diğer Rehber adlı yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Gpedit msc Açılmıyor

“Gpedit.msc” dosyasının açılmamasının birkaç nedeni olabilir. İşletim sisteminizin sürümüne bağlı olarak, bu dosya yalnızca Windows Pro, Enterprise veya Ultimate sürümlerinde kullanılabilir. Windows Home sürümünde bu özellik mevcut değildir.

Ayrıca, dosyanın açılmamasının başka bir nedeni, “gpedit.msc” dosyasının mevcut olmamasıdır. Bu durumda, dosyanın yüklü olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. Başka bir neden, dosyanın hasar görmüş olması veya kaybolmasıdır. Bu durumda, dosyanın tekrar yüklenmesi gerekebilir. Eğer Gpedit msc Açılmıyor ise yapabileceğiniz bazı çözümler şunlar olabilir:

 1. Dosyanın yüklü olduğunu kontrol edin: Başlat menüsünden “Arama” kutusuna “gpedit.msc” yazarak dosyanın mevcut olup olmadığını kontrol edin.
 2. Dosyayı yeniden yükleyin: İnternet’ten indirdiğiniz “gpedit.msc” dosyasını yeniden yükleyin.
 3. Sistem dosyalarını tarayın: Sistem dosyalarınızı tarayarak hasarlı dosyaları tespit edin ve onarın. Bunun için “sfc /scannow” komutunu kullanabilirsiniz.
 4. Yönetici olarak çalıştırın: “gpedit.msc” dosyasını yönetici olarak çalıştırarak sorunu çözebilirsiniz. Bunun için dosyaya sağ tıklayın ve “Yönetici olarak çalıştır” seçeneğini seçin.
 5. Windows sürümünüzü yükseltin: Windows Home sürümünden Windows Pro veya Enterprise sürümüne yükseltme yaparak “gpedit.msc” dosyasını kullanabilirsiniz.

Eğer yukarıdaki yöntemler sorunu çözemezse, sorununuzu daha ayrıntılı inceleyebilmek için bir uzmana danışmanız önerilir.

Gpedit msc Açılmıyor Windows 10 🌟

Gpedit msc Açılmıyor Windows 10
Gpedit msc Açılmıyor Windows 10

Elde edilen bilgilere göre, Gpedit msc Açılmıyor Windows 10 sorununun birkaç sebebi olabiliyor. Sorunu çözmek için aşağıdaki önerileri deneyebilirsiniz:

 1. Dosyayı doğru yoldan açmaya çalışın: Başlat menüsünden “Çalıştır” kutusuna “gpedit.msc” yazarak dosyayı doğru yoldan açmayı deneyin.
 2. Dosyayı aramayı deneyin: Başlat menüsünden “Arama” kutusuna “gpedit.msc” yazarak dosyanın mevcut olup olmadığını kontrol edin.
 3. Dosyayı yeniden yükleyin: “gpedit.msc” dosyasını yeniden yükleyin. Bu dosya genellikle Windows 10 Pro veya Enterprise sürümleriyle birlikte gelir.
 4. Dosyanın yerini kontrol edin: “gpedit.msc” dosyasının doğru konumda olup olmadığını kontrol edin. Dosya, “C:\Windows\System32\gpedit.msc” veya “C:\Windows\SysWOW64\gpedit.msc” yolunda yer almalıdır.
 5. Sistem dosyalarını tarayın: Sistem dosyalarınızı tarayarak hasarlı dosyaları tespit edin ve onarın. Bunun için “sfc /scannow” komutunu kullanabilirsiniz.
 6. Grup İlkesi Düzenleyicisi’ni yükleyin: Windows 10 Home sürümünde “gpedit.msc” dosyası mevcut değildir. Bu durumda, “Grup İlkesi Düzenleyicisi” adlı üçüncü taraf bir program kullanabilirsiniz.
 7. Yönetici olarak çalıştırın: “gpedit.msc” dosyasını yönetici olarak çalıştırarak sorunu çözebilirsiniz. Bunun için dosyaya sağ tıklayın ve “Yönetici olarak çalıştır” seçeneğini seçin.

Ayrıca Spotify Şarkı Sözleri Açılmıyor hakkında bilgi almak isterseniz bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Gpedit msc Açılmıyor Windows 7

Gpedit msc Açılmıyor Windows 7 sorununun birkaç nedeni olabiliyor. Aşağıdaki çözüm önerilerini deneyebilirsiniz:

 1. Sistem dosyalarını tarayın: “sfc /scannow” komutunu kullanarak sistem dosyalarını tarayın.
 2. Dosyayı doğru yoldan açmayı deneyin: “gpedit.msc” dosyasını doğru yoldan açmaya çalışın.
 3. Dosyayı yeniden yükleyin: Dosyayı yeniden yükleyin.
 4. Yönetici olarak çalıştırın: “gpedit.msc” dosyasını yönetici olarak çalıştırın.

Windows 7’deki çözüm yolu hemen hemen Windows 10’daki gibidir. Bu yüzden aynı çözüm yöntemlerini deneyebilirsiniz.

Ayrıca Twitter Durduruldu Hatası hakkında bilgi almak isterseniz bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Gpedit msc Açılmıyor Windows 11

Aynı şekilde yukarıdaki iki başlıkta bulunana çözüm yolları bu Windows işletim sistemi içinde geçerli olmaktadır. Bu yüzden Gpedit msc Açılmıyor Windows 11 probleminin çözümünü yukarıdaki adımları okuyarak da yapabilirsiniz.

Gpedit msc Bulunamıyor

Eğer Gpedit msc Bulunamıyor sorunu ile karşılaşıyorsanız “Gpedit.msc” dosyasının bulunamaması sorununun çözümü için aşağıdaki önerileri deneyebilirsiniz:

 1. Doğru yoldan açmaya çalışın.
 2. Dosyayı aramayı deneyin.
 3. Dosyayı yeniden yükleyin.
 4. Dosyanın yerini kontrol edin.
 5. Sistem dosyalarını tarayın.
 6. Yönetici olarak çalıştırmayı deneyin.

Ayrıca, bu konu ile alakalı sıkça sorulan soruları sizler için bir araya getirdik.

Ayrıca diğer Rehber kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Son olarak yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın