Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Selectra 50 Mg Kullananların Yorumları – Memnun Kalanlar!

Selectra 50 Mg Kullananların Yorumları – Memnun Kalanlar!

Selectra 50 Mg Kullananların Yorumları yazımız ile karşınızdayız. Selectra diğer adıyla Sertralin Obsesif-Kompulsif bozukluk, panik atak, çeşitli sinir hastalıkları ve anksiyete bozuklukları için kullanılmaktadır. Bunun yanında seratonin adı verilen mutluluk hormonunun artması ve beyne gitmesini sağlar. Bu da tedavi yönteminin kısaca anlatımıdır. Yazımız içerisinde bu ilacı kullananlar, memnun olan veya olmayan kişilerden, yan etkilerinden bahsedeceğiz. Bu tarz ilaçları doktor tarafından yazılan bir reçete olmadan kesinlikle kullanmayınız.

Selectra Nedir, Ne İşe Yarar?

İlk olarak Selectra SSRI grubunda bulunan etkili bir antidepresandır. Etken maddesi sertralin adlı maddedir. Bu madde özellikle epresyon başta olmak üzere, obsesif kompulsif bozukluk (OKB), kaygı bozukluğu, panik atak, travma sonrası stres bozukluğu hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır.

Selectra 50 Mg Yan Etkileri

Bu ilaç piyasaya girmeden 2000’li yıllarda 4000’den fazla kişi tarafından kullanılmıştır. Ve test edilmiştir. Selectra 25Mg Yan Etkileri devam eden kullanımlarda oluşan yan etkileri sık görülenden seyrek görülene doğru sizler için listeledik:

 • Mide Bulantısı
 • İshal
 • Uykusuzluk
 • Ağız Kuruması
 • Titreme
 • Baş Dönmesi
 • Terleme
 • Kabızlık

Selectra 50 Mg Kullananların Yorumları

Depresyonda olan, OKB yani Obsesif kompulsif bozukluk rahatsızlığı olan ve çeşitli psikolojik rahatsızlıkları tedavi etmek amacıyla kullanılan bir ilaçtır. Birçok kişi tarafından kullanılan ve ülkemizde de çok yaygın olan Selectra 50 Mg Kullananların Yorumları sizlerle:

 • Depresif olduğum dönemlerde kullanıyordum ve iyi geliyordu.
 • Doktora danışmadan almanızı tavsiye etmem, bana etki etmedi.

Selectra Kullananlar (Sertralin Kullananlar)

Selectra Kullananlar
Selectra Kullananlar

Günümüzde birçok kişi tarafından kullanılan Selectra’nın 25 mg, 50mg, 100mg ve 200mg dozları bulunuyor. Hastaların ve kullanan kişilerin rahatsızlık durumuna göre bu dozaj ayarlanmaktadır. En yaygın olan ve Selectra 50 Mg Kullananlar genellikle OKB yani Obsesif kompulsif bozukluk tanısı koyulan hastalardır. Fakat doktorunuzun teşhisine göre bu doz artıp azalmaktadır. Ayrıca adet öncesi kadınlarda yaşanan çeşitli bunalım ve sıkıntı durumunda da bu ilaç yer yer kullanılmaktadır.

Bu ilacı almadan önce kişilerdeki belirgin özellikler şunlardır; Depresif ve üzgün bir ruh hali, duygusal yoğunluk, öfke ve sinir. Bunun yanında tabi ilgi azalmaları, konsantre eksikliği gibi çeşitli kişiye özgü belirtiler de görülmektedir.

Selectra Kullanıcı Yorumları

Genellikle Selectra Kullanıcı Yorumları incelendiğinde bu gördüklerinin sağlıkları, ilişkileri ve yaşam kaliteleri üzerindeki etkilerinden bahsederler. İşte bazı yorumlar:

 • Selectra‘yı doktorum verdi. Şimdi, her gün kullanıyorum.
 • Selectra benim tüm düzenimi mahvetti.Artık kendimi yalnız ve çaresizce hissediyorum.”
 • Selectra kullanımı sırasında, kendimi mutlu ve enerjik hissediyorum”

Selectra Ne Zaman Etki Eder?

Etki süresi kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilmektedir. Selectra 100 Mg Kullananlar biraz daha kısa sürede etki görürken, 25 mg kullanan kişiler daha uzun süre etki etmesini beklemektedir. Etki süresi kilonuza, aldığınız ilaç dozuna ve rahatsızlık durumunuza göre değişiklik göstermektedir. Bunun yanında ilacı kullanmayı bıraktığınızda da en az 1-2 gün en fazla da 1-2 ay içerisinde ilaç etkisini yitirecektir.

Selectra Daha Beter Etti

Birçok kullanıcı yorumunu göz önünde bulundurduğumuzda olumsuz yorum yapan kesiminde olduğuna tanık olduk. Kaygı, endişe veya sıkıntı şikayetleriyle gelen hastalardan “Selectra Daha Beter Etti” gibi sözler duymak mümkündür. Çeşitli olumsuz yorumları da sizler için derledik:

“2 aydır bu ilacı kullanıyorum, pek bir faydasını göremedim.”

Necati Bey

“İçtikten sonra daha da kötü etti beni keşke içmeseydim.”

Ayşe Hanım

Selectra Memnun Kalanlar

İlacın iyi etkileri görüp kendisine fayda sağladığını düşünen kesim de mevcuttur. Özellikle de düzenli ve doktor önerilerine uyan kişiler, memnun kaldıklarını ifade etmişlerdir. Selectra Memnun Kalanlar:

“Doktorum Selectra 50 Mg kullanmamı söyledi, bir süredir kullanıyorum ve o eski kaygı ve sıkıntılarımı geride bıraktım.”

Arda Bey

“Son zamanlarda çeşitli ilaçlar arasında git gel yaptım, Lustral ve Selectra en iyileri diyebilirim.”

Faruk Bey

Selectra Ne İçin İçilir?

Çeşitli psikolojik problemleri olan insanlar, bu kişiler obsesif kompulsif bozukluğu olanlar, kaygı ve endişe sıkıntısı olanlar, adet dönemine girecek olan kadınlar bu ilaçları kullanarak bu sıkıntılarından bir miktar da olsa kurtulmak için kullanmaktadırlar.

Selectra 50 Mg Kullananların Yorumları yazımızın sonuna geldik. Bu tarz Kullananlar ile alakalı yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

Sağlık ve ilaç kategorimizdeki yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ana sayfaya gitmek için bizdekalmasin.com bağlantısına tıklayabilirsiniz.

4.5/5 - (13 Oy)
“Selectra 50 Mg Kullananların Yorumları – Memnun Kalanlar!” üzerine 3 yorum
 1. KULLANIYORUM 2 AYDIR BIRAKMA SEBEBİM CİNSEL OLARAK SORUNLARA YOL AÇIYOR, HİÇBİR FAYDASINI KULLANMADIM SELECTRA 50MG NİN SADECE SİZİ DAHA KÖTÜ YAPIYOR BOŞ İLAÇ ASLA TAVSİYE ETMEM DOKTORUNUZA DAHA DETAYLI VE NET ANLATIN YALNIŞ İLAÇ VEREBİLİRLER.

  Cevapla
Yorum yapın