Ana Sayfa » Rehber » Hacamattan Sonra Hayvansal Gıda Yenirse Ne Olur?

Hacamattan Sonra Hayvansal Gıda Yenirse Ne Olur?

Hacamattan Sonra Hayvansal Gıda Yenirse Ne Olur? Yazımız ile karşınızdayız. Son zamanlarda oldukça fazla yaptırılan hacamat Arapça’da kelime olarak “Emmek” anlamına gelmektedir. Asıl amacı kandaki toksinleri emen ve bu yolla vücuttan atan, kan dolaşımını hızlandıran bir uygulamadır. Bu uygulama vücudun belli başlı bölgelerine kupalar yerleştirilerek, bazı uygulamalarda küçük kesiler yapılarak gerçekleştirilmektedir.

Çoğunlukla sırt, kafa ve omuz bölgesine uygulanan hacamat kanın emilmesini sağlamaktadır. Vücudumuzda hemen hemen her yere hacamat uygulanmaktadır. Her farklı yerde farklı amaçları vardır. Mesela kulak arkasına yapılan hacamatta kişide meydana gelen kulak rahatsızlıkları, sinüzit ve boğaz hastalıklarının tedavisi amaçlanmaktadır.

Hacamattan Sonra Hayvansal Gıda Ne Zaman Yenir?

Hacamattan Sonra Hayvansal Gıda Ne Zaman Yenir?
Hacamattan Sonra Hayvansal Gıda Ne Zaman Yenir?

Hacamat sonrası beslenme oldukça önemli olduğu gibi öncesinde de çok önemlidir. Çünkü vücuttaki kanın tamamen toksik maddeleri temizlemesi için hacamat öncesinde yemek yenmemiş olması gerekmektedir. Kan şekerinin düşmesinden dolayı açlık hissi oluşacaktır. Fakat hacamattan sonraki 2 saat hiçbir şey yemeyerek geçirmeniz çok önemlidir. Çünkü hacamattan sonra yemek olarak hayvansal bir şey yerseniz kan dolaşımınızın hızını fazlasıyla yavaşlatacaktır. Bu yüzden üzerinden 48 saat geçmesi gerekir. Böylece Hacamattan Sonra Hayvansal Gıda Ne Zaman Yenir? Sorusunu cevaplamış olduk.

Hacamattan Sonra Kaç Gün Hayvansal Gıda Yenmez?

Hacamattan sonra 2 gün içerisinde hiçbir hayvansal gıdayı tüketmemeniz gerekir. Hemen hemen her hayvansal gıdanın içerisinde yoğun protein vardır. Proteinin vücuda alınmasının ardından kan hücreleri sindirim elemanlarına yardım etmeye başlayacaktır. Protein içeren bu gıdalar kan dolaşımını son derece yavaşlatır. Hacamattan sonra ne yenmez? Diye merak ediyorsanız et ve süt ürünlerini kesinlikle tüketmemeniz gerekir. Hacamattan sonra et yenirse ne olur? Diye soracak olursanız ise kan dolaşımınız yavaşlayacaktır.

Hacamattan Sonra Neden Hayvansal Gıda Yenmez?

Hayvanlar yüksek proteinli olduklarından dolayı hacamattan sonra tüketilirse bir takım hastalıklara yol açabilir. Bu yüzden hacamattan sonra 2 gün boyunca hayvansal gıda tüketmemek gerekir. Hacamat sonrası yapılması gerekenlerin başında aç olsanız bile hafif gıdalarla öğününüzü geçirirseniz hacamatın daha fazla faydasını görürsünüz. Böylece Hacamattan Sonra Neden Hayvansal Gıda Yenmez? Sorusuna cevap vermiş olduk.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Rehber kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Hacamattan Sonra Hayvansal Gıda Yenirse Ne Olur? yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Takipte kalın.

5/5 - (4 Oy)
Yorum yapın