Ana Sayfa » Rehber » Günde 20000 Adım Kaç Kilo Verdirir? – Günde 20000 Adım Kaç Kalori Yakar?

Günde 20000 Adım Kaç Kilo Verdirir? – Günde 20000 Adım Kaç Kalori Yakar?

Günde 20000 Adım Kaç Kilo Verdirir yazımız ile karşınızdayız. Daha sağlıklı bir yaşam sürdürmek için ve dinç olmak için her gün düzenli bir şekilde yürüyüş yapmak çok önemlidir. Bununla birlikte yürüyüş yaparak kilo da verebilirsiniz. Özellikle kilo fazlası olan insanlar için spor yapmak çok önemlidir. Bu şekilde kilo verip sağlıklı bir şekilde hayatlarına devam edebilirler.

Bu yüzden 20000 adım kaç kalori sorusu sık sık merak edilmektedir. İnsanlar yürüyüş yaparken kaç adım attıklarına da önem verirler. Böylece kaç adımda kaç kilo verdiklerini merak etmektedirler. Yazımız içerisinde sizlere 20 bin adım sonunda kaç kilo verdiğinizden bahsedeceğiz.

Günde 20000 Adım Kaç Kalori Yakar?

Günde 20000 Adım Kaç Kalori Yakar?
Günde 20000 Adım Kaç Kalori Yakar?

Her gün düzenli bir şekilde yürüyüş yapmak yüksek tansiyonun düşürülmesine yardımcı olmaktadır. Bununla birlikte kalori yaktığınız için kilo da verirsiniz. Böylece hedeflediğiniz kiloya ulaşabilirsiniz. Tabi ki hedeflediğiniz kiloya daha kısa sürede de ulaşabilirsiniz. Bunun için ne kadar çok yürürseniz ve hızınız ne kadar artarsa aynı doğrultuda kilo verirsiniz. Günde 20000 Adım Kaç Kalori Yakar? Sorusunu cevaplamadan önce kaç kalori yaktığınız nasıl yürüdüğünüze de bağlıdır.

Örneğin normal yürüyen bir insan 700-750 kalori yakmaktadır. Fakat hızlı yürüyen bir insan ise 1200-1300 kalori yakar. Çok hızlı yürürseniz ise 1600-1800 kalori yakarsınız. Bu yüzden bu sayılar insanın yürüyüş şekline de bağlıdır. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Zayıflatan Antidepresan İsimleri yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Günde 20 Bin Adım Zayıflatır Mı?

Günde 20 Bin Adım Zayıflatır Mı? Sorusu sık sık karşımıza gelmektedir. Evet her gün düzenli bir şekilde yürüyüş sonunda kilo vermeniz mümkündür. Her ne kadar tempolu çok yürürseniz kilo vermeniz de daha hızlı olacaktır. Hızlı bir şekilde yürürseniz çok fazla kalori harcarsınız. Bunun karşılığında ise kilo verirsiniz. Günde 20 bin adım atarsanız 1 hafta sonunda 2-2.5 kilo vermeniz mümkündür.

Günde 20 Bin Adım Ayda Kaç Kilo Verdirir?

Her gün düzenli yürüyüş yapmak elbette ki kilo vermenizi sağlar. Günde 1 saat yürümeniz bile kilo vermeniz için çok önemlidir. Fakat yürümeniz kadar beslenmenizde çok önemlidir. Mesela kalori yaktıktan sonra tekrardan fazla kalori veren besinler yerseniz kilo vermeniz gecikecektir. Günde 20 bin atarsanız 1 hafta sonunda yaklaşık 2 kilo verirsiniz. Böylece bir ay sonunda 7-8 kilo vermiş olabilirsiniz. Tabi ki bunu yaparken yemenize çok dikkat etmeniz gerekir. Günde 20 Bin Adım Ayda Kaç Kilo Verdirir? Sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz.

Günde 20 Bin Adım Faydaları

Spor yapmanın vücuda birçok faydası bulunmaktadır. Özellikle yürüyüş yapmanın faydası say say bitmez. Hatta sadece fiziksel faydası yoktur. Bununla birlikte ruh halinize de iyi gelir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Fitness Kilo Alma Antrenman Programı yazımızı da inceleyebilirsiniz. İşte Günde 20 Bin Adım Faydaları şunlardır:

  • Vücuda enerji verir.
  • Yüksek tansiyonu düşürür.
  • Uyku kalitesini artırır.
  • Bacak ve kalça kaslarını geliştirir.
  • Kan dolaşımını hızlandırır.
  • Kilo verdirir.

Ana sayfaya bizdekalmasin.com bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Rehber kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Günde 20000 Adım Kaç Kilo Verdirir yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

5/5 - (2 Oy)
Yorum yapın