Ana Sayfa » Rehber » Hasta Olmak İçin Ne Yapmalıyız? – 1 Saatte Nasıl Hasta Olunur?

Hasta Olmak İçin Ne Yapmalıyız? – 1 Saatte Nasıl Hasta Olunur?

Hasta Olmak İçin Ne Yapmalıyız? ve 1 Saatte Nasıl Hasta Olunur? isimli yazımız ile sizlerleyiz. Genellikle iş ya da okula gitmemek için kullanıcılar tarafından nasıl çabucak hasta olunacağı araştırılmaktadır. Sağlığımızın değerini daha iyi anladığımız Covid-19 dönemi ile, herkes kendini daha çok korumaya çalışmaktadır. Ama bunun aksine bazı problemler yaşayan ve rapor almak isteyen kişiler hasta olmanın yolları yönünde sorular yöneltmektedir. Biz de bu yönde sorulara cevap olabilecek fakat tavsiye edilmeyen yöntemleri derledik.

Hasta Olmak İçin Ne Yapmalıyız?

Aslında hasta olmak için ne yapmalıyız? sorusunun yanıtı çok basittir. Kendimizi koruduğumuzda, sağlıklı beslendiğimizde nasıl ki hasta olmuyorsak; tam tersi yapıldığında ise hastalık kapıda belirecektir. Soğuk algınlığı gibi hastalıklar için soğuk bir ortamda üşütecek şekilde bulunmak, beslenme bozukluğu yaşanması gibi durumlarda bağışıklık düşmektedir. Bu da hastalanmaya neden olmaktadır. Soğuk algınlıkları genellikle 1-2 gün içerisinde belirti göstermektedir. Beslenme bozuklukları ise uzun vadeli olabilmektedir. İnsan vücudunun çalışma mekanizmasını bozmak çok doğru bir yaklaşım değildir. Bu nedenle Hasta olmak için ne yapmalıyız? sorusu yerine hasta olmamak için ne yapmalıyız sorusunu sormak daha doğru olacaktır.

Hasta Olmak İçin Ne Yapılır?

Daha çok küçük çocuklar okula gitmek istemeyip, hasta olmak için ne yapılır? sorusu ile hasta olmanın yollarını aramaktadır. Aileleri kandırmak çocuklar için çok güçtür ve bu nedenle gerçekten hasta olmaya uğraşmaktadırlar. İnsan sağlığı tehlikeye atılabilecek kadar küçümsenmemelidir. Küçük çocukların daha çok denediği Hasta olma taktikleri içerisinde tuz şeker ve su karışımını içmek vardır. Sadece hasta görünmenize neden olacağı belirtilmiştir. Sağlığınızı tehlikeye atmamak için lütfen denemeyiniz.

Hasta Olmak İçin Karışımlar

Az önce de bahsettiğimiz gibi Hasta olmak için karışımlar bazı sitelerde ve videolarda bulunmaktadır. Daha çok tuz su ve şeker karışımı paylaşılmıştır. Tüm tebeşir tozu, gerçekten hasta olma yöntemleri içerisinde en zararsız olanıdır denilmektedir. Yalnızca bir bardak içildiğinde bir zararı dokunmayacaktır. Fakat tadı çok kötü olduğu için içmek de bir hayli zor olacaktır. Lütfen sağlığınız üzerinde kalıcı etki bırakabilecek hiçbir şeyi denemeyiniz.

Dilerseniz Ameliyata Girene Ne Denir? isimli yazımızı bağlantıya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

1 Saatte Nasıl Hasta Olunur?

1 Saatte Nasıl Hasta Olunur
1 Saatte Nasıl Hasta Olunur

Hepimiz çocukken okula gitmemek için hastayım bahanesini ailelerimize sunmuşuzdur. Fakat onların gözüyle bakıldığında ne kadar inandırıcı olmadığını şimdilerde görebiliyoruz. Daha gerçekçi olması için Hasta Olmak İçin Ne Yapmalıyız? araştırması yapılmaktadır. Hasta olmamak için yapılan şeyler ve verilen çabanın tam tersini sergilediğimizde hastalık bizi kapıda bekliyor olacaktır. Fakat en kısa haliyle Nasıl Hasta Olunur? diye merak edilmektedir. Sağlığınıza zarar verebileceğinizi tekrar tekrar hatırlatarak birkaç şeyden bahsetmek isteriz. Terledikten sonra rüzgarlı ve soğuk bir havada bulunmak bir gün içerisinde kişiyi hasta etmektedir. Ya da içilen soğuk içecekler de hastalığa davetiye çıkartmaktadır. 1 Saatte Nasıl Hasta Olunur? sorusuna bulacağınız yanıtlar ise sağlığınızda büyük zarara yol açabiliyor.

Hasta Olmanın Yolları

Okula/İşe gitmek istemeyen birçok kişi hasta olmak istiyorum başlığı altında kendilerine bir yol aramaktadır. Kimi zaman insanlar kendini hasta hissederek, gerçekten hasta olabilmektedir. Hasta Olmanın Yolları yazımızda birçok farklı başlıkta incelenmiş olup, hiçbirinin denenmesi önerilmemektedir. Okula gitmek istemeyen ve bunu sık tekrarlamayacak olan arkadaşlarımız, ailelerine dürüst şekilde okula gitmek istemediğini söylemekten çekinmemelidir. Hasta olmak için karışımlar, hasta olma yöntemleri gibi şeylerin denenmemesi daha sağlıklıdır. Bu bilgilerle birlikte sizlere sağlıklı günler dileriz.

Son olarak 1 Saatte Nasıl Hasta Olunur? ile alakalı çeşitli soruları sizler için yanıtlayacağız.

Ayrıca Hasta Olmak İçin Ne Yapmalıyız? yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Eğer isterseniz rehber kategorimizdeki yazıları da aşağıdan ve bağlantıdan görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızdaki diğer yazılara göz atabilirsiniz.

4.4/5 - (8 Oy)
“Hasta Olmak İçin Ne Yapmalıyız? – 1 Saatte Nasıl Hasta Olunur?” üzerine 18 yorum
 1. Valla diyorsunuz ki okula gitmek istemeyen öğrenciler ailelerine dürüst olsun
  Dürüst olsak noluyor gebersem yine okula gidiom ben ateşim varken okula gittiğimi bile hatırlıyorum yani

  Cevapla
 2. Ya diyorsunuz ki su,tuz ve şekeri karıştırın ya yaptım ben ama kusucaktim yani içemedim hepsi ağzımdan döküldü

  Cevapla
 3. gidin tebeşir ile suyu kariştırın oh mis merak etmeyin ölmüyosunuz sadece ateşiniz cıkıyo ama eger dıyosunuz kı ben tebesır tadı almak ıstemıyorum dıye ustune cıkolata yıyın ben akıllı gıbı cuma gunu denemıstım hafta sonumun ıcıne etmıstım ama Allahtan ödev yapmadım gidin deneyin bence en az 30 dk de hasta olursunuz

  Cevapla
 4. Hasta olmak sadece ateşi çıkmak kusmak felan değil alın önünüze soğanı gözünüzün altına sürün odanıza geçip yanınıza yemek alın yemeğe gitmeyin merak ederlerse odaya gelirler çağırırlar çağırmazsalar tuvalete gidip bekleyin biri gelene kadar illaki merak ederler depresyondaymış gibi davranın bireylerinize bahaneler uydurun böylece okula gitmeyebilirsiniz olmadıysa başka taktikler de var 👌🏼😻

  Cevapla
 5. Yani baska vir taktik ac karna cay icip ustune dondurma yesen gatanti hasta oluyorsun ben seker tuz su yu teklerim hasta olacak isem

  Cevapla
Yorum yapın