Ana Sayfa » Rehber » Instagram Hikayeler Açılmıyor – Çözüm Yolları!

Instagram Hikayeler Açılmıyor – Çözüm Yolları!

Instagram Hikayeler Açılmıyor yazımızla beraberiz. Son zamanlarda, Instagram kullanıcıları, hikayelerinin açılmamasından kaynaklı sorunlarla karşı karşıya kalıyor. Bu sorun, kullanıcıların özgürce fotoğraf paylaşmalarını engellemektedir. Instagram’ın sunucularının güncel olmamasından, bağlantı hatalarından veya cihazınızdaki güncelleştirmelerden etkilenebilir. Yazımızın devamında bu sorunla alakalı çözüm tavsiyelerini bulabilirsiniz. Aynı zamanda diğer Rehber adlı yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Instagram Hikayeler Açılmıyor Siyah Ekran

Öncelikle Instagram Hikayeler Açılmıyor Siyah Ekran gibi sorunlar olabiliyor. Instagram hikayelerinin açılmamasının birkaç farklı nedeni olabiliyor. Aşağıdaki adımları takip ederek sorunu çözmeye çalışabilirsiniz:

 1. İnternet bağlantınızı kontrol edin: İnternet bağlantınızın stabil olduğundan emin olun. Eğer wifi kullanıyorsanız, sinyalin güçlü olduğunu kontrol edin. Mobil veri kullanıyorsanız, internet paketinizin dolu olduğundan emin olun.
 2. Uygulama güncellemelerini kontrol edin: İnstagram’ın en son sürümünü kullanıyor olduğunuzdan emin olun. Eğer uygulamanız güncel değilse, uygulama mağazasından en son sürümünü indirin.
 3. Cihazınızı yeniden başlatın: Cihazınızı yeniden başlatın ve İnstagram uygulamasını yeniden açın.
 4. Önbelleği temizleyin: İnstagram uygulamasının önbelleğini temizleyin. Android cihazlarda, Ayarlar > Uygulamalar > İnstagram > Depolama > Önbelleği Temizle seçeneklerini izleyerek önbelleği temizleyebilirsiniz. iOS cihazlarda ise, Ayarlar > Genel > iPhone Depolama > İnstagram > Uygulama Önbelleğini Sil seçeneklerini izleyerek önbelleği temizleyebilirsiniz.
 5. İnstagram hesabınızı çıkış yapın ve tekrar giriş yapın: İnstagram hesabınızdan çıkış yapın ve tekrar giriş yapın.
 6. İnstagram destek ekibiyle iletişime geçin: Yukarıdaki adımları takip ettikten sonra hala sorun devam ediyorsa, İnstagram destek ekibiyle iletişime geçerek yardım isteyebilirsiniz.

Instagram’da Arkadaşlarımın Hikayelerini Göremiyorum

Instagram'da Arkadaşlarımın Hikayelerini Göremiyorum
Instagram’da Arkadaşlarımın Hikayelerini Göremiyorum

Eğer Instagram’da Arkadaşlarımın Hikayelerini Göremiyorum gibi bir sorun yaşıyorsanız aşağıdaki çözüm yollarını deneyebilirsiniz.

 1. Instagram güncellemelerini kontrol edin: Instagram’ın en son sürümünü kullanıyor olduğunuzdan emin olun. Eğer uygulamanız güncel değilse, uygulama mağazasından en son sürümünü indirin.
 2. Uygulama ayarlarını kontrol edin: Instagram uygulamasında, Profil sayfanıza gidin ve sağ üst köşedeki üç çizgi simgesine tıklayın. Ardından Ayarlar > Hikayeler seçeneklerini izleyin ve “Hikayelerde Gizlilik” ayarının “Herkes” olarak ayarlı olduğundan emin olun.
 3. Arkadaşlarınızı takip ettiğinizden emin olun: Arkadaşlarınızın hikayelerini görmek için, onları takip ettiğinizden emin olun.
 4. Hikayeleri manuel olarak yenileyin: Hikayeleriniz otomatik olarak güncellenmeyebilir. Bu durumda, hikayeleri manuel olarak yenilemek için hikayeler sayfasında aşağı kaydırın.
 5. İnternet bağlantınızı kontrol edin.
 6. Hikayeleri gizleme ayarlarını kontrol edin: Hikayelerinizi herkese açık olmayacak şekilde gizleyebilirsiniz. Bu durumda, arkadaşlarınızın hikayelerini görmek için onların hikayelerini açmak için bir istek göndermeniz gerekebiliyor.
 7. Instagram hesabınızı yeniden yükleyin.

Ayrıca Instagram’da Beğendiğin Gönderileri Görme hakkında bilgi almak isterseniz bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Instagram Hikayede Kamera Açılmıyor

Instagram hikayelerinde kamera açılmamasının birkaç farklı nedeni olabiliyor. Aşağıdaki adımları takip ederek sorunu çözmeye çalışabilirsiniz. İşte Instagram Hikayede Kamera Açılmıyor sorunu için yapılabilecek çözümler:

 • İnternet bağlantınızı kontrol edin.
 • Kamera erişimini kontrol edin.
 • Uygulama güncellemelerini kontrol edin.
 • Cihazınızı yeniden başlatın.
 • Önbelleği temizleyin.
 • İnstagram hesabınızı çıkış yapın ve tekrar giriş yapın.
 • Cihazınızda yeterli depolama alanı olduğundan emin olun.

Ayrıca Twitter Durduruldu Hatası hakkında bilgi almak isterseniz bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Instagram Kendi Hikayelerim Açılmıyor

Eğer Instagram Kendi Hikayelerim Açılmıyor diyorsanız yukarıda anlattığımız çözüm önerileri burada da geçerlidir. Sorunun birkaç farklı sebebi olabiliyor. Aşağıdaki listedeki çözüm yollarını yapabilirsiniz.

 • Instagram uygulamanız güncel mi kontrol ediniz.
 • Hikayenizi doğru paylaştınız mı kontrol ediniz.
 • İnternet bağlantınız düzgün mü?
 • Uygulama ayarlarından “gizlilik ayarlarına” gidin ve “herkes” olarak değiştirin.
 • Cihazınızı tekrar başlatın.

Ayrıca, Instagram Hikayeler Açılmıyor ile alakalı sıkça sorulan soruları sizler için bir araya getirdik.

Ayrıca diğer Rehber kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Son olarak Instagram Hikayeler Açılmıyor adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın