Ana Sayfa » Rehber » Instagram’da Beğendiğin Gönderileri Görme – Ayrıntılı Anlatım!

Instagram’da Beğendiğin Gönderileri Görme – Ayrıntılı Anlatım!

Instagram’da beğendiğin gönderileri görme işlemi sanıldığının aksine oldukça basittir. Uzun yıllardır sosyal medya platformları arasında en sık kullanılan ve en yükse kullanıcı sayısına sahip olan Instagram her geçen yıl büyümeye devam ediyor. Adeta bir devrim niteliğinde görülen ve zamanla Facebook’un dahi önüne geçmeyi başaran bu platformda kullanıcılar aktif olarak paylaşım yapıyor.

Geçmişte paylaşılan gönderileri beğenen ve ilerleyen süreçte o gönderiyi yeniden görmek isteyenler için yanıt oldukça basittir. Bunun için yapılması gereken şey ilk etapta ayarlara giriş yapmak ve sonrasında en üstteki arama alanına tıklamaktır. Bu noktada ‘beğenmeleri yönet’ adında bir buton çıkacaktır. Butona tıklayarak en yeniden en eskiye doğru tüm beğenileri görebilmek mümkündür. Ayrıca diğer Rehber yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Instagram’da Beğendiğin Gönderileri Görme

Instagram beğendiğim gönderiler nerede? Sosyal medya hayatımızın önemli bir parçası haline geldi ve Instagram, milyonlarca kullanıcının ilgiyle takip ettiği bir platform haline geldi. İnsanlar günlük hayatlarını, seyahatlerini, hobilerini ve daha birçok şeyi Instagram üzerinden paylaşıyorlar. Ancak bazen beğendiğimiz gönderileri kaybetmek veya tekrar gözden geçirememek can sıkıcı olabilir. İşte bu yüzden, Instagram’da beğendiğimiz gönderileri görme yöntemleri büyük önem taşıyor. İşte Instagram’da Beğendiğin Gönderileri Görme adımları:

  1. İlk olarak Instagram hesabınıza giriş yapın ve profilinize gidin.
  2. Profil sayfanızda sağ üst köşedeki üç çizgi simgesine dokunun.
  3. Açılan menüde “Ayarlar” seçeneğine tıklayın.
  4. Hesabınızın ayarlarına girdikten sonra “Gönderiler” seçeneğini seçin.
  5. “Beğendiğim” seçeneğine dokunun ve beğendiğiniz tüm gönderileri burada görebilirsiniz.

Instagram Beğendiğin Videoları Görme 🌟

Instagram Beğendiğin Videoları Görme
Instagram Beğendiğin Videoları Görme

Öncelikle Instagram, popüler sosyal medya platformlarından biridir ve kullanıcılarına fotoğraf ve video paylaşımı yapmanın yanı sıra diğer kullanıcıların paylaşımlarını beğenme imkanı da sunmaktadır. Instagram beğendiğin videoları görmenin birkaç yolu vardır:

  1. Profilinize gidin ve sağ üst köşedeki üç çizgiye dokunun. Ardından “Ayarlar” seçeneğine gidin.
  2. “Hesap” bölümüne gidin ve “Gönderiler” seçeneğine dokunun.
  3. “Beğendiğim” seçeneğine dokunun ve burada tüm beğendiğiniz videoları göreceksiniz.

Alternatif olarak, beğendiğiniz videonun bulunduğu sayfaya gidin ve videonun altındaki beğeni simgesine dokunun. Bu, beğendiğiniz tüm videoları içeren bir pop-up pencere açar.

Bununla birlikte, beğendiğiniz videoların görünürlüğü, beğendiğiniz hesapların gizlilik ayarlarına bağlıdır. Eğer bir hesap hesabını gizliye ayarlamışsa, beğenilerinizin kimliği sadece o hesap tarafından görülebilir. Instagram Beğendiğin Videoları Görme konusu bu şekildedir.

Instagram’da Neyi Beğendiğimi Kimse Görmesin

Instagram bilindiği üzere açık kaynak kodlu şeffaf bir sosyal medya platformudur. Fakat bazı kullanıcılar ekstra gizlilik talep etmektedir. Instagram’da neyi beğendiğimi kimse görmesin gibi isteklerin meydana geldiği görülebilmektedir. Fakat bu durum Instagram’ın politikalarına doğrudan aykırı olduğu için mümkün değildir. Kullanıcılar bir gönderiyi beğendiklerinde farklı bir takipçileri o gönderiyi beğenenler arasında kullanıcıyı da görür.

Ayrıca dilerseniz Instagram Şifre Yenileme Linki Açılmıyor yazımızı da bağlantıya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Instagram’da Birini Kısıtlarsam Anlar mı?

Son dönemde Instagram tarafından kullanıcıların çok daha kaliteli ve profesyonel bir deneyim elde etmesini sağlayan yeni bir özellik getirilmiştir. Bu özelliğe göre kullanıcılar, istemedikleri takipçilerini profillerinden kısıtlayabiliyor. Böylece paylaşılan gönderilerden hikayelere, yorumlardan farklı aktivitelere kadar hiçbir şeyden haberdar olmamaları sağlanıyor. Bu minvalde Instagram’da birini kısıtlarsam anlar mı sorusu da sıkça soruluyor. Kısıtlanan kişinin herhangi bir şey anlaması mümkün değil.

Instagram Gizlenen İstek Nedir?

Instagram her gün yüz milyonlarca kişi tarafından ziyaret edildiği için dolandırıcılık faaliyetleri de sıkça meydana gelebiliyor. Bu tip durumlar için Instagram, şüpheli bulduğu profiller tarafından gönderilen mesajları kullanıcıya göstermemeyi tercih ediyor. Bu da karşımıza Instagram gizlenen istek nedir sorusuyla birlikte çıkıyor. Varsayılan olarak kapalı olan bu ayarı açarak Instagram’ın algoritmalarına göre güvenilir olmayan hesaplardan gelen yorumlar ve mesajlar bildirim olarak iletilmeyecektir. Böylece daha güvenli ve rahat bir Instagram deneyimi elde etmek mümkün hale gelir.

Instagram Sayfamı Kim Ziyaret Etmiş?

Yukarıda da belirtildiği üzere Instagram için en önemli unsurlardan birisi kullanıcıların gizliliğidir. Bu sebeple Instagram sayfamı kim ziyaret etmiş sorusunun yanıtı mevcut değildir. Fakat bazı web siteleri ve uygulamalar sayesinde sayfayı son ziyaret eden kullanıcıların profiline ilişkin detaylar görülebiliyor. Her ne kadar böyle hizmetler olsa da üçüncü parti uygulamalar olduğu için güvenilirliğin hat safhada olmasına dikkat etmekte yarar var.

Ayrıca dilerseniz Mavi Tik Emoji yazımızı da bağlantıya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Takipten Çıkınca Bildirim Gider mi?

Son dönemin en popüler sosyal medya platformları olan Twitter, Facebook, Instagram ve TikTok gibi platformlar hakkında pek çok soru yöneltiliyor. Nitekim yine her bir platform için aynı cevaba sahip olan takipten çıkınca bildirim gider mi sorusunun yanıtı oldukça basittir. Her ne olursa olsun bu platformlar kullanıcıların gizliliğini önemsemeye devam ediyor. Bu nedenle yapılan herhangi bir eylemden ötürü tamamıyla farklı bir kullanıcıya bildirim gönderilmesi de mümkün değildir.

Bu sebeple Instagram ya da Twitter fark etmeksizin birini takipten çıktıktan sonra bildirim gidip gitmeyeceğine ilişkin endişelenmeye gerek yoktur. Nitekim karşı taraf bir üçüncü parti yazılım kullanıyorsa kimlerin takipten çıktığını görebilir. Ancak bu da yine doğrudan Instagram ya da Twitter tarafından gönderilen bir bildirim değildir. API sayesinde takipten çıkanları görmenin mümkün olduğu gibi API’ı kullananların sayısı da oldukça düşüktür.

Ayrıca, Instagram’da Beğendiğin Gönderileri Görme ile alakalı sıkça sorulan soruları sizler için hazırladık.

Ayrıca Instagram’da Beğendiğin Gönderileri Görme yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Eğer isterseniz rehber kategorimizdeki yazıları da aşağıdan ve bağlantıdan görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızdaki diğer yazılara göz atabilirsiniz.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın