Ana Sayfa » Rehber » İphone Güç Tuşu İle Arama Sonlandırma Kapatma Nasıl Yapılır?

İphone Güç Tuşu İle Arama Sonlandırma Kapatma Nasıl Yapılır?

İphone Güç Tuşu İle Arama Sonlandırma Kapatma Nasıl Yapılır? Yazımız ile karşınızdayız. Cep telefonlarının hayatımızdaki yeri çok farklıdır. Küçücük bir teknolojik alet olmasına rağmen her işimizi çabucak yapmamızı sağlamaktadır. Örneğin zor bir durumda kaldığımız zaman yakınlarımıza haber vermek için cep telefonunu kullanırız. Acil bir durumda, bir kazada, mahsur kalınan bir felakette cep telefonları hayatımızı kurtarmaktadır.

Cep telefonunun kullanımına bağlı olarak, her gün iş, arkadaş veya ailemizden birçok çağrı alabiliriz. Müsait değilseniz çağrıyı kapatmak için telefonunuzdaki güç düğmesini kullanarak hızlı bir şekilde çağrıları reddedebilirsiniz. Bu tuşu kullanarak güç tuşu aramayı sonlandırır.

İphone Kilit Tuşu İle Arama Sonlandırma Kapatma

İphone Kilit Tuşu İle Arama Sonlandırma Kapatma
İphone Kilit Tuşu İle Arama Sonlandırma Kapatma

Çağrıları reddetmek için birçok yol vardır. İnsanlar genellikle dokunmatik ekrandaki kırmızı düğmeye dokunarak kapatmaktadır. Fakat bazı telefonlarda sadece dokunmak yetmez. Bunun için kırmızı tuşu kaydırmanız gerekmektedir. İphone telefon modellerinde sadece dokunmanız yeterli olacaktır. Farklı bir yol olarak İphone Kilit Tuşu İle Arama Sonlandırma Kapatmayı yapabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece güç tuşuna basmaktır.

İphone Aramayı Güç Tuşuyla Kapatma

Her İphone telefonunda güç tuşuyla aramaları kapatabilirsiniz. Fakat bazı telefonlarda ayarlardan kapatmış olabilirsiniz. Bunun için onu açmanız gerekmektedir. Aksi taktirde çağrıları kapatmak için güç tuşuna bassanız da aramalar kapanmaz. İphone Aramayı Güç Tuşuyla Kapatma işlemini gerçekleştirebilmek için öncelikle şu adımları takip etmelisiniz:

  • Cihazınızdan ayarlar kısmına giriniz.
  • Erişilebilirlik seçeneğine tıklayınız.
  • Güç düğmesi çağrıyı sonlandırır ayarını açın.

İphone 6 Güç Tuşu İle Arama Sonlandırma Kapatma

Android ve İphone telefonların hepsinde güç tuşuyla aramaları sonlandırabilirsiniz. Fakat iphone cihazlarda bazen bu tuşun çalışmadığı görülmüştür. Bu yüzden kullanıcılar internette başka hangi tuşla aramaları sonlandırabileceklerini düşünmektedir. Fakat güç tuşuyla çağrıları sonlandırmaları gerçekleştirebilirsiniz. Sadece ayarlar kısmından kapalı olabilir. Bunun için öncelikle ayarlar > erişilebilirlik > güç düğmesi çağrıyı sonlandırır ayarını açmanız gerekmektedir. Güç tuşu ile arama sonlandırma bu kadar basittir.

Rehber kategorimizdeki diğer yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca bizdekalmasin.com bağlantısı ile ana sayfaya erişim sağlayabilirsiniz.

Yazımızın sonuna geldik. Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

3.7/5 - (3 Oy)
“İphone Güç Tuşu İle Arama Sonlandırma Kapatma Nasıl Yapılır?” üzerine bir yorum
Yorum yapın