Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Regapen Kullananların Yorumları

Regapen Kullananların Yorumları

Regapen kullanıcı yorumları sayesinde bu ilacın ne gibi yan etkileri olduğunu ya da ne gibi özelliklere sahip olan bir ilaç olduğunu detaylı bir şekilde kavramış olursunuz. Regapen adlı ilacı kullanmayı düşünüyorsanız ilk olarak Regapen kullananların yorumları sizin için önemli olmalıdır. Nöropatik ağrıların tedavisi için, içeriğinde pek çok etkin maddeye yer veren bir ilaç olarak Regapen; kaygı bozukluğu ve diğer benzeri hastalıkların tedavisi için doktorlar tarafından tavsiye edilen bir ilaçtır.

Diğer önemli ilaçlar için Kullananların yorumları neler olduğunu ve bu tarz yazıların daha fazlasını görmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Regapen Nedir?

Epilepsi (kısmi sara) ve sinirlerin hasara uğramasından kaynaklanan bir takım sinirsel hastalıkların ve ağrıların tedavisi için verilen ve kişide bir rahatlamaya yol açan bir kimyasal ilaçtır. Regapen nedir sorusunu tam olarak açıklayacak olursak; opak, kızıl kahverengi be beyaz renkte, sert jelatin kaplama kapsüldür. Regapen Kullananların Yorumları da bunu destekler niteliktedir. PVC alüminyum blisterlerin bulunduğu bir kutuda yer alır. 18 yaşın altındaki kişiler için bu ilaç pek fazla önerilen bir ilaç değildir.

Regapen 300 MG Ne İşe Yarar Hangi Hastalıklar İçin Kullanılır?

Regapen ne işe yarar konusu ile ilgili açıklama yapacak olursak; özel olarak kas ve kemiklerde meydana gelen ağrılar için son derece etkili bir ilaç olduğunu söylemek mümkün olacaktır. Bu sebeple de fibramiyaloji hastalığı söz konusu olduğu zaman Regapen kullanımı son derece işe yarayacaktır. Regapen hangi hastalıklar için kullanılır şeklinde bir araştırma yapacak olursak şunları söylemek mümkün olacaktır.

 • Yumuşak doku romatizmalarında
 • Sinir hastalıklarından kaynaklanan ağrılarda
 • Fibramiyaloji
 • Epilepsi yani kısmi sara nöbetlerinde
 • Kaygı bozukluğu (Anksiyete) nöbetlerinde

Regapen daha çok, uzun süreli ağrılarda kullanılan bir ilaçtır. Özellikle de sinir sistemi ile ilgili pek çok rahatsızlık vücutta bir takım ağrılara neden olur. Zonklama, yanma, batma ve vurma gibi pek çok tipte ağrı için de Regapen kullanılır.

Regapen Kullananların Yorumları

Regapen Kullananların Yorumları
Regapen Kullananların Yorumları

Epilepsi, Sara, çeşitli sinirsel rahatsızlıklar ve Anksiyete nöbetlerinde kullanılan bu ilaç oldukça etkilidir. Özellikle de ülkemizde sıklıkla karşılaşılan bu durumu doktorlar bu ilaç ile reçete etmektedirler. Daha evvel kullanmış olan kişilerden edindiğimiz yorumlar da şu şekilde. İşte Regapen Kullananların Yorumları:

 • Doktorumun önerdiği ve uzun süredir sıkıntısız kullandığım bir ilaç.
 • Baş ağrısı yapmasının dışında bir problem göremiyorum.

Regapen Nasıl Kullanılmalıdır?

Regapen kullanımına başlayacaksanız ilk önce regapen nasıl kullanılır konusunu da araştırmış olmanız gerekli olacaktır. Ağız yoluyla alınan her ilacın bol su ile içilmesi gerektiği genel olarak bilinmesi gerekli olan bir şeydir. Bunun yanı sıra Regapen de ağız yoluyla yutularak alınır. Regapen kullanımı ile ilgili olarak en çok sorulan sorular genel olarak; Regapen 300 mg nasıl kullanılır? Ya da Regapen 100 mg nasıl kullanılır gibi benzer sorulardır. Bu konu ile alakalı olarak bir de en çok dikkat edilmesi gereken şeylerden biri, her zaman için ilacın dozu olacaktır. Regapen doz ayarlama konusu için mutlaka ama mutlaka doktorunuza müracaat etmeniz gerekli olacaktır. Doktorunuza ulaşamıyorsanız eczacıya da ilacın dozu hakkında danışabilirsiniz. Ayrıca bu ilacı yutmaya yani çiğnememeye de özen göstermeniz gerekli olacaktır.

Regapen Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar Nelerdir?

Regapen kullanırken dikkat edilmesi gereken durumlar vardır. Mesela böbrekleriniz ile ilgili herhangi bir sorun yaşıyorsanız bu ilacı mutlaka doktorunuzun bilgisi dâhilinde almanız gerekli olacaktır. Aynı zamanda sürekli olarak kullanmanız gereken başka bir ilaç daha varsa bu konuda doktorunuza başvurmanız çok önemlidir.

Regapen Yan Etkileri Nelerdir?

Regapen yan etkileri şu şekilde sıralanabilir;

 • Baş ağrısı
 • Migren ağrısı
 • İshal
 • Aşırı sinir hali
 • Terleme
 • Halsiz hissetme
 • Vücut ağrıları
 • Terleme
 • Depresyon
 • Gözlerde kızarıklık ve sulanma

Ayrıca Regapen yan etkileri kapsamında yukarıdaki belirtilerden bir ya da birkaçı için doktorunuza başvurmanız gerekir.

Regapen 300 MG Kullanıcı Yorumları

Her ilaçta olduğu gibi bunda da çeşitli dozlar bulunmaktadır. Kişilerin rahatsız dereceleri, vücut değerleri ve alerjenleri baz alınarak uzmanlar tarafından özenle reçete edilmektedir. Özellikle Regapen 300 MG Kullanıcı Yorumları olarak da merak edilen bu durumda çeşitli yorumlar yapılmaktadır. Bu yorumlar hem olumlu hem de ilacın aleyhine olmaktadır. İşte Regapen 300 MG Kullanıcı Yorumları:

“İlacı kullanmadan önce kullanım talimatlarını mutlaka okuyun”

Kullanıcı Yorumu

“Anksiyete krizleri için çok etkili bir ilaç

Kullanıcı Yorumu

“Kızıl kahverengi-beyaz bir ilaç olması bakımından çok güzel ancak doktora sormadan bırakılmaması gerekiyor.

Kullanıcı Yorumu

Regapen Nasıl Alınır?

Regapen alımı günde 75 mg olarak 2 doz şeklindedir. Bu doz seviyeleri ise kilonuza boyunuza ve hastalık seviyenize göre değişmektedir. Doz belirlemesini en iyi doktorunuz belirlemelidir. Bilinçsiz kullanımlar oldukça tehlikeli olacaktır.

Regapen Reçetesiz Alınır Mı?

Bu ilaç oldukça etkili ve güçlü bir ilaçtır. Yeşil reçeteye tabi olan ilaçlar arasındadır. O yüzden Regapen kesinlikle reçetesiz şekilde alınamaz. Almak için doktorunuza görünüp reçete etmesi gerekiyor. Kullanırken de çok dikkatli olmanız gerekiyor. Aksi durumlarda çok ciddi zararlar görebilirsiniz. Şimdi ise ilacın zararlarına bir bakalım.

Regapen Zararları Nelerdir?

Bilinçli ve dozlara uyarak kullanırsanız pek zarar görmeniz mümkün değildir. Ancak ciddi yan etkiler yaşamanız da olasıdır. Bunlar arasında en çok baş ağrısı, migren ve ishal belirtileri görülüyor. Bu etkiler uzun süreli ve dayanılmaz seviyedeyse doktorunuzla iletişime geçmeniz isabetli bir karar olacaktır. Diğer regapen yan etkileri görmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Regapen 300 Mg Kafa Yapar Mı?

Regapen oldukça etkili bir sakinleştirici özelliği bulunmaktadır. Bu noktada kafa yaptığı düşünülmektedir. Ancak kafa yapması için kesinlikle kullanmanızı önermiyoruz. Ayrıca reçeteli olarak satışı gerçekleşiyor. O yüzden bilinçli olarak kullanmanızda fayda vardır.

Aşırı doz alımlarında oldukça tehlikeli durumlara düşebilirsiniz. Olağan dışı fazla doz alımında zaman kaybetmeden doktorunuzla iletişime geçiniz.

Regapen Uyuşturucu Mu?

Regapen uyuşturucu olarak kesinlikle kullanılamaz. Böyle kullanılmaya çalışılması da zararlıdır. Bu tarz sağlıktan ziyade kullanılmasını kesinlikle önermiyoruz. Ayrıca reçetesiz alınmadığını da yukarıda belirtmiştik. İlacın oldukça fazla yaşanan etkileri arasında sakinleştirici özelliği bulunduğunu belirtelim. O yüzden bu tarz düşünceler aklınıza gelmesi doğaldır. Ancak yine de çok tehlikelidir.

Regapen Etkisi Ne Zaman Başlar?

Tedaviniz en az 1 hafta süre ile düzenli kullanımda tam etkilerini görmeye başlıyorsunuz. İlacın atılmaya başladığı andan itibaren de etkilerini ufak ufak hissedebilirsiniz. Yan etkiler kısmını okuyun ve olağan dışı bir durumun olmadığını öğrenmeye çalışın.

Son olarak Regapen Kullananların Yorumları ile alakalı çeşitli soruları sizler için yanıtladık.

Regapen nedir ne işe yarar?

Sinirsel hastalıkların ve ağrıların tedavisi için verilen ve kişide bir rahatlamaya yol açan bir kimyasal ilaçtır.

Regapen yan etkileri nelerdir?

Baş ağrısı, migren ağrısı başta olmak üzere daha farklı yan etkileri de mevcuttur.

Regapen 300 bağımlılık yapar mı?

Kullanıcı yorumları dikkate alındığında psişik ve fizik bağımlılığa sebep oluyor diyenler mevcut. Ayrıca ilaç kesildiğinde ciddi kesilme belirtileri ortaya çıkmaktadır.

Regapen 300 Mg Fiyat 2022

Bu ilacın 2022 yılında eczane perakende fiyatı 180-190 TL arasındadır.

Son olarak buradan bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Son olarak Regapen Kullananların Yorumları yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

4.8/5 - (11 Oy)
“Regapen Kullananların Yorumları” üzerine 5 yorum
 1. Kesinlikle tavsiye etmedigim bir ilac turudur 300 mg gunluk 3 tane ayni anda ictiginde 300×3= 900 mg yapiyor ve bunu alkol ile tukettiginiz zaman kafa yapici etkilere sahip asiri bagimlilik yapabilen ilac turudur

  Cevapla
Yorum yapın