Ana Sayfa » Rehber » iPhone Saklama Alanı Açılmıyor – Kesin Çözüm

iPhone Saklama Alanı Açılmıyor – Kesin Çözüm

iPhone Saklama Alanı Açılmıyor yazımızla beraberiz. Telefonlarda saklama alanı oldukça önemlidir. iPhone saklama alanı boş ama dolu diyor gibi sorunlarınız varsa doğru yerdesiniz. iPhone cihazınızda Ayarlar kısmında bulunan iPhone saklama alanı ile alakalı problem yaşıyorum diyorsanız bu sorun hakkındaki çözüm yöntemlerini burada bulabilirsiniz. Yazımızın içerisinde iPhone 11 saklama alanı açılmıyor, iPhone saklama alanı yüklenemiyor gibi problemlerin çözümünü anlattık.

iPhone Saklama Alanı Açılmıyor

Kullanıcıların dediklerine göre iPhone saklama alanı açılmıyor sorunu çoğu kişide görülmektedir. Bu sorunu düzeltebilmenin birkaç yolu var. iPhone depolama alanı açılmıyor ise aşağıdaki adımları uygulayınız.

  • Öncelikle cihazınızın güncelleştirmeleri varsa yapın.
  • Eğer sorun düzelmediyse alttaki adımları uygulayın.
  • Telefonunuza yer alan güç tuşu ve ses kısma tuşuna basın.
  • iPhone cihazınızı yeniden başlatınız.

Sorun düzelmediyse iPhone cihazınızı sıfırlayın. Bunu yapmak için “Ayarlar>Genel>Sıfırla” aşamalarını takip edin. Fakat bu işlemi gerçekleştirmeden önce verilerinizin kaybolmaması için mutlaka telefonunuzu yedekleyin.

Ardından Sıfırla penceresine geldikten sonra “Tüm Ayarları Sıfırla” tuşuna dokunun. Telefonunuzu sıfırladıktan sonra ayarlar kısmına giriş yaparak saklama alanı açılmıyor hatasını alıp almadığınızı kontrol ediniz.

Bütün bu işlemlere rağmen sorun düzelmediyse yazılım kaynaklı bir problem olabiliyor. Veya iPhone cihazınızın iOS sürümünden kaynaklı bir sorun olabilir.

Yukarıdaki işlemler olmadıysa iPhone saklama alanı açılmıyor sorunu için yeni bir iOS güncellemesi gelmesini beklemekten başka çareniz yoktur. Büyük ihtimal sonraki güncelleme ile bu sorun ortadan kalkacaktır.

iOS Güncelleme Nasıl Yapılır?

Eğer iphone telefonlarda iOS Güncelleme Nasıl Yapılır öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayınız.

  • İlk olarak “Ayarlar” bölümüne giriş yapın.
  • Daha sonra “Genel” sekmesine girin.
  • Son olarak Genel sekmesinde yer alan “Yazılım Güncelleme” bölümüne girin.

Yazılım Güncelleme penceresinde eğer bir güncelleme varsa karşınıza gelecektir. Eğer güncel bir sürüm kullanıyorsanız farklı bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Aynı pencereden otomatik güncelleştirmeyi açarsanız yeni bir IOS güncellemesi geldiğinde cihaz arka planda otomatik güncelleştirmeyi tamamlayacaktır.

Ayrıca, bizdekalmasin.com bağlantısına tıklayarak ana sayfaya gidebilirsiniz.

Rehber kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

5/5 - (3 Oy)
Yorum yapın