Ana Sayfa » Rehber » İngilizce Arkadaş Tanıtma – Örnek Ödev Cümleleri

İngilizce Arkadaş Tanıtma – Örnek Ödev Cümleleri

İngilizce arkadaş tanıtma yazımız ile beraberiz. Okula gidenler için veya kendini İngilizce de geliştirmek isteyenler için elbet bilmesi gereken konulardan birisi de birisini tanıtma mevzusudur. Bu yazımızda paylaşacağımız örnek cümleler sayesinde arkadaş tanıtma hakkında fikir sahibi olabileceksiniz.

İngilizce Arkadaş Tanıtma Önerileri Kısa

İngilizce Arkadaş Tanıtma Önerileri Kısa cümleler halinde bir araya getirdiğimiz bazı cümleleri aktaralım. Bu cümlelerin alternatiflerini kurarak kelime bilgilerinizi daha da geliştirebilirsiniz. Hem konuşarak hem de yazarak bu pratikliği sağlayabilirsiniz. İşte hazırladığımız İngilizcede birini tanıtma cümleleri.

 • Emre likes watermelon, lemon and peach. He speaks Turkish and a little bit English.
 • Emre karpuz, limon ve şeftali sever. Türkçe ve biraz İngilizce biliyor.
 • He likes playing football, and he is in our class team.
 • O Futbol oynamayı seviyor ve bizim sınıf takımımızda.
 • She likes meeting new people and talking to them.
 • Yeni insanlarla tanışmayı ve onlarla konuşmayı sever.
 • Cemre also loves spending time with his family.
 • Cemre ailesiyle vakit geçirmeyi çok seviyor.

Arkadaş Tanıtma İngilizce

Arkadaş Tanıtma İngilizce
Arkadaş Tanıtma İngilizce

İngilizce pratiği yapmak için güzel bir konu olan arkadaş tanıtma İngilizce olarak çalışıldığında güzel ve akılda kalıcı olabilir. Şimdi sizlere birkaç cümle hazırladık. Sizin bu cümlelere bakarak daha farklı kelimelerle yeni cümleler kurmanız her daim daha verimli olacaktır. İşte İngilizcede arkadaşını tanıtma cümleleri.

My best friend is Kerem. He has a sister named Esra. We go to different school
But we live on the same street. Esra likes cats. She has a pet cat. His name is Pamuk. Esra’s parents are Mr. and Mr. Yılmaz. They are very very nice to me. I like them too much
.

Benim en iyi arkadaşım Kerem. Esra adında bir kız kardeşi var. Farklı okula gidiyoruz. Ve aynı sokakta yaşıyoruz. Esra kedileri çok sever. Onun evcil bir kedisi var. Adı Pamuk. Esra’nın ailesi bay ve bayan Yılmaz’dır. Onlar bana karşı çok çok iyiler. Onları çok fazla seviyorum.

Hi! My name is Jessy. These are my friends. This is John and this is his sister Emma They are from Los Angeles. They are American. They live in Los Angeles. John is a tour guide. He likes swimming. His sister Emma is a journalist. Emma loves hiking. She is also a very very good photographer. She enjoys taking pictures of famous people. John and Emma are helpful, trustworthy and generous. I am very happy to have such good hearted friends.

Merhaba! Benim adım Jessy. Bunlar benim arkadaşlarım. Bu John ve bu da kız kardeşi Emma. Onlar Los Angeles’dan. Onlar Amerikalı. Los Angeles’ta yaşıyorlar. John bir tur rehberi. Yüzmeyi sever. Kız kardeşi Emma bir gazetecidir. Emma yürüyüş yapmayı sever. Aynı zamanda çok çok iyi bir fotoğrafçıdır. Ünlülerin fotoğraflarını çekmekten hoşlanır. John ve Emma yardımsever, güvenilir ve cömert. Böyle iyi kalpli arkadaş çevrem olduğu için çok mutluyum

En Yakın Arkadaşını Tanıtma İngilizce

Okulda size en yakın arkadaşını tanıtma İngilizce olarak yapmanızı isterlerse veya günlük hayatta kullanmanız gerekirse size örnek bir paragraf hazırladık. Bu cümleleri okuyarak sizde kendi cümlelerinizi kurabilirsiniz.

I have two best friends. They are opposite to each other. John is thin, tall and very diligent at school. Harry is short, fat and very lazy. John is very kind to his friends and teachers and is very quiet in the classroom. Harry is talkative and usually talks with his friends when the teacher is teaching. Our teacher thinks he is impolite. If I need to borrow money, I go to John because he always lends me money. Harry is usually stingy.

En iyi iki arkadaşım var. Birbirlerine zıttırlar. John okulda zayıf, uzun boylu ve çok çalışkandır. Harry kısa, şişman ve çok tembel. John arkadaşlarına ve öğretmenlerine karşı çok naziktir ve sınıfta çok sessizdir. Harry konuşkandır ve öğretmen öğretirken genellikle arkadaşlarıyla konuşur. Öğretmenimiz onun kaba olduğunu düşünüyor. Borç almam gerekirse, John’a giderim çünkü bana her zaman borç verir. Harry genellikle cimridir.

İngilizce Arkadaşını Tanıtma 10 Cümle

Burada İngilizce arkadaşını tanıtma 10 cümle olarak sizlere hem bir fikir olması için hem de öğretici olması amacıyla 10 adet İngilizce tanıtma cümlesi ve onların Türkçelerini yazacağız.

 1. My close friend is name is Emir she is years old 22
  Benim yakın arkadaşımın adı Emir o 22 yaşında
 2. She is tall and medium weight
  O uzun boylu ve orta kilolu
 3. He has straight and blonde hair also she has brown eyes
  O düz sarı saça sahip ayrıca kahverengi göze sahip
 4. She is honest, polite, and hardworking
  O dürüst, kibar ve çalışkandır.
 5. He plays the piano and guitar very good
  O çok iyi piyano ve gitar çalar
 6. He loves learning languages, speaks italian, english, french and russian
  O dil öğrenmeyi seviyor o italyanca, ingilizce, fransızca ve rusça konuşuyor
 7. He is very friendly and spends time with her friends playing tennis and billiards
  O arkadaş canlısı birisi ve o arkadaşları ile bilardo ve teniste zaman harcıyor
 8. He graduated from high school and will now go to university
  O liseden mezun oldu ve artık üniversiteye gidecek
 9. His favorite foods are lobster, beef and sushi
  Onun favorite yemekleri ıstakoz, biftek ve sushi
 10. She has three siblings two siblings at primary school, his father is a Ccomputer Eengineer and his mother is a nurse he lives in Ankara
  Üç kardeşi var, iki kardeşi ilkokulda, babası bilgisayar mühendisi, annesi hemşire, Ankara’da yaşıyor.

Rehber kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Son olarak İngilizce Arkadaş Tanıtma yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

4.1/5 - (11 Oy)
“İngilizce Arkadaş Tanıtma – Örnek Ödev Cümleleri” üzerine 12 yorum
Yorum yapın