Ana Sayfa » Rehber » Karısından Soğuyan Erkek Belirtileri – Tüm Belirtiler!

Karısından Soğuyan Erkek Belirtileri – Tüm Belirtiler!

Karısından Soğuyan Erkek Belirtileri yazımız ile beraberiz. Evlilik, iki insan arasındaki en önemli bağlardan biridir ancak zamanla bazı sorunlar ortaya çıkabilir ve bu sorunlar çiftler arasında soğukluğa neden olabilir. Erkeklerin karısından soğuması da bu sorunlardan biridir ve belirtileri fark etmek, sorunun çözümü için önemlidir. Yazımızın içerisinde Karısını sevmeyen erkek belirtileri konusuna değineceğiz. Ayrıca diğer Rehber yazılarımıza bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Karısından Soğuyan Erkek Belirtileri

Karısından soğuyan erkek belirtileri sayesinde birçok konu netlik kazanabiliyor. Erkekler, yıllar içerisinde eşlerinden soğuyabilir. Bu durum kadınlar için de geçerlidir. Şayet bir erkek karısından soğumuşsa birtakım belirtilerle bunu ifade etmeye çalışacaktır. İlişkiler her zaman mutlu gitmeyeceği gibi bazı soğumalar ve ayrılıklar da ilişkiye dahildir.

 • Karısından soğuyan erkek genellikle karısını sert olarak eleştirmeye başlar. Fiziksel özelliklerine dem vurarak eleştiren erkek, karısının da kendisinden soğuması için uğraşır.
 • Karısından soğuyan bir erkeğin en sık yaptığı davranış evde vakit geçirmek istememektir. Böylece karısıyla arasındaki mesafe gitgide açılacaktır. Çünkü karısından soğuyan erkek, karısıyla bir arada olduğunda keyifli vakit geçiremez.
 • Karısından soğumuş olan erkeğin en büyük belirtilerinden birisi aldatma eğilimidir. Karşı cinsle normalden daha yakın bir ilişki içerisine girmesi bu durumu gösterecektir.

Karısını Sevmeyen Erkek Belirtileri

Karısını Sevmeyen Erkek Belirtileri
Karısını Sevmeyen Erkek Belirtileri

Evlilik, iki insan arasındaki en önemli bağlardan biridir ancak bazı durumlarda evlilikteki sevgi ve saygı hisleri kaybolabilir. Karısını sevmeyen erkeklerin belirtileri ise evlilikte sorunların olduğunu ve çiftlerin arasındaki ilişkinin zayıfladığını gösterir. Bu nedenle, karısını sevmeyen erkeklerin belirtilerini bilmek, sorunların çözümü için önemlidir. İşte Karısını Sevmeyen Erkek Belirtileri aşağıdaki gibi olabilir.

 1. İlgi ve sevgi göstermemek: Eşine eskisi gibi ilgi göstermeyen ve ona sevgi dolu davranışlarda bulunmayan erkekler, karısını sevmediği anlamına gelebilir.
 2. Tartışmaların artması: Evlilikte tartışmalar olabilir ancak tartışmaların sıklığı arttıysa ve çözüm için bir adım atılmıyorsa, erkeğin karısını sevmediği anlaşılabilir.
 3. Kaçma eğilimi: Erkekler, evdeki sorunları veya karısını sevmediği zaman, evde daha az vakit geçirmek için sık sık işe gitmek, arkadaşlarıyla takılmak veya hobilerine yönelmek gibi kaçma eğilimleri gösterebilir.
 4. İlgisini başka kadınlara yönlendirmek: Karısını sevmeyen erkekler, başka kadınlarla ilgilenmeye başlayabilir ve onların yanında daha mutlu hissedebilir.
 5. Eleştiri ve suçlama: Karısını sevmeyen erkekler, evliliklerindeki sorunların sorumluluğunu sadece karısına yükleyebilir ve onu eleştirebilir.
 6. İlgisizlik: Eşinin hayatındaki önemli olaylara ilgisiz kalmak, onunla ilgilenmemek, sadece kendisiyle ilgilenmek de karısını sevmeyen erkeklerin belirtileri arasında yer alabilir.
 7. Ayrılmak istemek: Karısını sevmeyen erkekler, evliliklerinden mutlu olmayabilir ve boşanmak isteyebilirler.

Sevmeyen Erkek Yatakta Nasıl Davranır?

Yatak, karı ve kocanın en mahrem alanlarından birisidir. Bu nedenle bazı kadınlar eşlerinin kendilerinden soğuduğunu düşünebiliyor. Bu minvalde sevmeyen erkek yatakta nasıl davranır şeklinde bazı soru işaretleri de doğabiliyor. Bir erkek eğer karısından hoşlanmıyorsa yatakta çekimser davranmayı tercih eder. Bunun yanı sıra karısıyla yanı anda yatağa girmek de istemeyebilir.

Sevmeyen erkek karısının uyuduğundan emin olduktan sonra yatağa giriyorsa bu durum onun net olarak soğuduğunu gösterecektir. Ya da karısı tarafından gerçekleştirilen şehvetli davranışlara karşı koyabiliyorsa bu da erkeğin soğumaya başladığının göstergesi olacaktır.

Ayrıca dilerseniz Değer Vermeyen Kocaya Nasıl Davranmalı yazımızı da bağlantıya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Karısını Sevmeyen Erkek Sözleri

Karısını sevmeyen erkeklerin söyleyebileceği sözler, evlilikteki sorunların en açık göstergelerinden biridir. Karısına karşı hissettiği duyguların değiştiğini söyleyen erkekler, evliliklerindeki sorunları ifade etmekle birlikte çiftler arasında soğukluğa neden olabilir. Bu nedenle, karısını sevmeyen erkeklerin söyleyebileceği sözleri bilmek, evlilikteki sorunların çözümü için önemlidir. Karısını Sevmeyen Erkek Sözleri aşağıdaki gibi olabilir.

 1. Seni sevmeyi denedim ama başaramadım.
 2. Artık seni sevmediğimi hissediyorum.
 3. Seni mutlu edemiyorum ve benim de mutsuz olmama neden oluyorsun.
 4. Seni sevmek için çabaladım ama artık yapamıyorum.
 5. Evliliğimizin başında hissettiklerimiz geçti artık.
 6. Seni sevmediğim kadarıyla seni artık takdir ediyorum.
 7. Sana karşı hissettiğim şeyler değişti.
 8. Seninle zaman geçirmek yerine başka şeyler yapmayı tercih ediyorum.
 9. Seni sevmiyorum ama seni üzmek istemiyorum.
 10. Seni sevmediğimi kabul etmek zor ama gerçek.

Karısından Soğuyan Erkek İçin Dua

Bir erkek şayet karısından soğumuş ise bunun genellikle geri dönüşü olmaz. Fakat erkek soğuduktan sonra yeniden ısınmak isteyebilir. Ya da kadın, kocasının kendisinden soğuduğunu anlayarak onunla yeniden eskisi gibi samimi olmak isteyebilir. Bu tip durumlar için karısından soğuyan erkek için dua vardır. Böylece eski muhabbet ve ilişki geri döner. Yüce Allah’ın izniyle aşağıdaki duayı okumak bunun için yeterli olacaktır.

 • Bismillahirrahmanirrahim. Allahümme elif beyne kulubina ve aslih zate beynina ve’hdina sübüle’sselami ve necnina mine’z-zulümati ile’n-nuri ve cennibe’l fevahişe ma zahare minha ve ma betane. Ve elkaytü aleyke mehabbeten minni. Elhamdülillahillezî yümsiküssemavatis seb’a en takaa alel ardi illâ biiznih. Hasbiyallahu lâ ilâhe illâ hû.

Eşinden Soğuyan Erkek Ne Yapmalı?

Karı ve kocalar arasında zaman zaman meydana gelebilecek kavgalar ilişkiyi yıpratabilir. Bunun yanı sıra şayet eşlerden birisi karşı taraf için herhangi bir şey hissetmemeye başladıysa bu durum oldukça tehlikelidir. Bu nedenle eşinden soğuyan erkek ne yapmalı sorusu sıkça gündeme gelir. Bir erkek eşinden soğuduysa ve eski hislerini taşımıyorsa yapması gereken tek şey ilişkiyi sonlandırmaktır. Zira ilişki devam ettikçe her iki taraf için de tehlikeli bir boyuta ulaşmaya başlayacaktır.

Eşinden soğuyan erkek ilişkiyi saygı ve sevgi çerçevesinde bitirmek için karısıyla konuşma yapmalıdır. Şayet çocuk var ise durum her ne kadar zorlaşsa da sevginin olmadığı bir ilişkiyi sürdürmek uzun vadede sağlıklı bir karar olmayacaktır. Bu nedenle en doğru şekilde planlamaların yapılması ve ilişkinin sonlandırılması çok daha doğrudur.

Evli Mutsuz Erkek Nasıl Davranır?

Evli erkekler mutsuzken çeşitli davranış stilleriyle bu durumu belli eder. Son dönemde merak edilen evli mutsuz erkek nasıl davranır konusu aşağıdaki gibidir:

 • Evli ve mutsuz erkekler çok daha çekimser davranmaya başlar.
 • Bir erkek mutsuz ise eşiyle zaman geçirmemek isteyecektir.
 • Mutsuz bir erkek aynı zamanda oturduğu evden de soğur, eve geç gelmeye başlar.
 • Mutsuz bir erkek evli kalmaya devam ettiği sürece aldatma potansiyeline sahiptir bu nedenle ilişki sonlandırılmalıdır.

Ayrıca Karısından Soğuyan Erkek Belirtileri yazımızı okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Eğer isterseniz rehber kategorimizdeki yazıları da aşağıdan ve bağlantıdan görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızdaki diğer yazılara göz atabilirsiniz.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın