Ana Sayfa » Rehber » Narsiste Verilecek En Büyük Ceza – Narsistlerle Baş Etme Yolları!

Narsiste Verilecek En Büyük Ceza – Narsistlerle Baş Etme Yolları!

Narsiste Verilecek En Büyük Ceza yazımız ile karşınızdayız. Bir narsistle uğraşırken, onu yenmek için onun gibi düşünmelisiniz. Narsisistik kişilik bozukluğunu hümanist bir yaklaşımla tedavi etmek mümkün değildir. Peki bunu nasıl yapabilirsiniz? Bu yazımızda bu ve bunun gibi soruların cevaplarını sizler için bir araya getirdik.

Narsistlerin Zayıf Yönleri

Özellikle sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla birlikte popüler olma, başkaları tarafından beğenilme gibi etkilerle benlik saygısı artmaktadır. Yüksek benlik saygısı, bir narsistin en önemli özelliklerinden biridir. Elbette narsistlerin özellikleri bununla da bitmiyor. Bir narsistin en büyük kabusu olan durumları sizler için maddeler halinde özetledik.

Narsistlerin Zayıf Yönleri
Narsistlerin Zayıf Yönleri

Terk Edilme

Narsistler, başkalarının hayatlarını kontrol edebileceklerini düşünürler ve yaparlar. Başkalarını kullanmaları ve kontrol etmeleri için manipüle ederler, ancak içlerinden biri “ayrıldığında” kendilerini oldukça kötü hissederler. Bunu kabul edemezler ve tehlikeli davranışlar sergileyebilirler.

Umursanmama

Narsistler, yalnız kalmak isteyen veya görünmez hissetmek isteyen insanlar değildir. Aksine her zaman ilgi odağı olmak, pohpohlanmak ve ilgi görmek isterler. Ancak görmezden gelinirlerse strese girerler ve kendilerini kaybolmuş hissederler.

Başarısızlık

Narsistler için kendi egolarını tatmin etmek çok önemlidir. Bu yüzden her olayda ve her yerde olmaları gerekiyor. Bu yüzden başarısızlıktan korkarlar. Başarısız olurlarsa, bu onları çok kötü etkiler. Kendilerini dışlarlar. Başarısızlık, kendilerini değersiz hissetmelerine ve bir boşluğa düşmelerine neden olabilir. Bu durum zihinlerini çok meşgul etmektedir.

Bir Narsistin Sonu

Bir Narsistin Sonu
Bir Narsistin Sonu

Öncelikle Bir Narsistin Sonu, bu insanlar çıkarlarını başkalarının önünde tutar, başkalarını manipüle eder, empati göstermez, sadece kendilerini önemser ve her zaman başkalarını suçlar. Tıp dilinde narsisistik kişilik bozukluğu olarak bilinen bu durumu yaşayan kişiler oldukça güçlü görünseler de aslında zayıf yönleri de vardır. Bir narsistin en büyük kabusu olan durumları sizler için maddeler halinde özetledik.

Narsist Nedir?

Narsist Nedir? Kendini toplumdaki herkesten üstün gören bir kişilik bozukluğu olarak tanımlanan narsisizm, kişinin benlik saygısı üzerinde de daha büyük bir etkiye sahiptir. Kökeni Yunancadır. Narsist, narkissos kelimesinden gelmektedir. Su içerken nehirde kendi yansımasını görerek sudaki görüntüye aşık olan kimse demektir. Bu içeriğimize benzer olan Discord Sunucu İsimleri yazımızı da inceleyebilirsiniz 

Narsist Ne Zaman Saygı Duyar?

Narsist Ne Zaman Saygı Duyar? Bir narsist, yalnızca mağdur konumundaysa saygı duyar. İki narsisti yan yana koyarsanız, anlaşabilmeleri neredeyse imkansızdır. Narsisistik kişilik bozukluğu olan birinin size saygı duymasını istiyorsanız, onun etkisi altında olmadığınızı gösterin. Bunu yapmanın birçok yolu var ama en etkilisi onun davranışını anlamayı bırakmak ve onu umursamadığınızı hissettirmektir.

Narsisti Umursamamak

Narsisti Umursamamak, narsisistik kişilik bozukluğu olan kişinin, onun etkisinden kurtulduğunuzu fark etmesini sağlayacaktır. Mantıken, bir narsist bir kez başkasını etkiledi mi, sürekli olarak bu etkiyi sürdürmek için bir şeyler yapacaktır.

Narsisistik kişilik bozukluğu olan bir kişi, etkilediği kişinin etkilenmediğini anladığı an, tam anlamıyla çıldırdığı an olabilir. Narsist bir insanı görmezden gelmek, onun etkisi altında olmadığınızı göstermenin en kolay yoludur. Sonuç olarak, etkisinin kırıldığını anlayınca çok geçmeden paniğe kapılır.

Narsiste Verilecek En Büyük Ceza yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımız sizlerle olacak. Takipte kalın. 

Dilerseniz rehber kategorimizdeki son yazılara ulaşabilirsiniz. 

Dilerseniz bizdekalmasin.com bağlantısından ana sayfamıza ulaşabilirsiniz.

5/5 - (2 Oy)
Yorum yapın