Ana Sayfa » Rehber » Samsung TV Açılmıyor – Samsung TV Netflix Açılmıyor – Güncel!

Samsung TV Açılmıyor – Samsung TV Netflix Açılmıyor – Güncel!

Samsung TV Açılmıyor adlı yazımız ile sizlerle birlikteyiz. Televizyon, günlük hayatımızda kullandığımız hem dünya haberlerini öğrenmek hem de dizi, film için kullandığımız teknolojik alettir. Bu nedenle televizyonlar birçok çeşit modellerle karşımıza çıkmaktadır. Aynı zamanda diğer Rehber adlı yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Samsung TV Netflix Açılmıyor

Samsung TV Netflix Açılmıyor
Samsung TV Netflix Açılmıyor

Televizyonların akıllı olması ile beraber internet ortamında izlenecek videolar televizyonlara da taşınmıştır. Böylece artık televizyonlardan direkt olarak sadece TV kanalları yerine platformlara da ulaşmak mümkün oldu. Fakat bazı akıllı televizyonlarda ufak sıkıntılar ile karşılaşılabiliyor. Bu nedenle Smart TV Netflix açılmıyor gibi sorunların cevapları aranmaktadır. Netflix açılmamasının başlıca sebepleri vardır. Bu durumu çözmek için;

 • Televizyonunuzu kapatmalısınız.
 • Televizyon fişinizi çekmelisiniz.
 • 1 dakika bekleyin çünkü televizyonunuzdaki elektrik tamamen kesilmelidir.
 • Daha sonra tekrar açmayı deneyin.

Bu işlemleri sırası ile yaptığınız taktirde Netflix uygulamasına girişinizi yapabilirsiniz. Sorun devam etmesi halinde aşağıdaki adımları yapmayı denemelisiniz.

 1. Televizyonunuzun yazılımının güncel olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir.
 2. Yazılım güncel ise, smart hub güncelleme yapmanız gerekmektedir.
 3. Bu tür durumlarda çözülmediği taktirde hizmet sağlayıcısına başvurmanız gerekmektedir.

Samsung TV Youtube Açılmıyor

Samsung ve birçok marka televizyon modellerine internet bağlantısı sağlamaktadır. Böylece insanlar internetten izleyecekleri videoları artık televizyonlar üzerinden daha iyi kaliteli bir şekilde izleyebilmektedir. Fakat bazen bazı sorunlar ile karşılaşılır. Bunlardan birisi de Samsung TV Youtube Açılmıyor gibi sorunlar olabilir. Bu sorunun belirli nedenleri olabilir. Bunlar;

 • Samsung televizyonunuz YouTube desteklemiyor olabilir.
 • Televizyon belleğinizin dolu olmasından kaynaklı giriş sağlanamayabilir. Bunun için depolama alanınızı boşaltmanız gerekmektedir.
 • İnternet protokol ayarlarından dolayı çalışmıyor olabilir. IP Ayarlarını düzenlemeniz gerekmektedir.
 • Bilgi + Menü + Sessiz Tuşu + Güç tuşuna sırasıyla basmalısınız. Ardından televizyonunuz kapanacaktır ve sıfırlanacaktır.

EXXEN Samsung TV’de Açılmıyor

Birçok dizi/film platformları gibi Exxen’ de Türkiye’de çok fazla kullanılmaktadır. Yayın hayatına 2021 yılı itibariyle giren Exxen platformu tüm akıllı televizyonlarda mevcuttur. Fakat internet platformu olduğu için bazen televizyonlarda açılamama sorunları ile karşılaşılmaktadır.

 1. Exxen’i açamama sebeplerinizden bir tanesi cihaz ayarlarınızın doğru olmamasından kaynaklıdır. IP adresinizi değiştirmeyi denemelisiniz.
 2. İnternet bağlantınızı kontrol etmelisiniz.
 3. Sorunun Exxen üzerinden kaynaklı olduğunu düşünürseniz canlı sohbet numarası üzerinden destek alabilirsiniz.

Samsung Televizyon Aniden Kapandı

Sorunsuz bir şekilde televizyon karşısında herhangi bir şey olmadan televizyonunuz kapanarak size sorun yaratabilir. Bu televizyon markası fark etmeksizin tüm televizyonlarda gerçekleşebilecek bir sorundur. Bu sorunu yetkili birine göstermeden önce çözebileceğiniz adımları aşağıda listeledik.

 • Güç kablosunu tamamen çıkarmalısınız. Çünkü televizyonunuza giden elektriği tamamen kesmeniz gerekmektedir.
 • Aynı zamanda televizyona bağlı olan tüm kabloları çıkarmalısınız.
 • Prizdeki kabloları da çıkardıktan sonra yaklaşık 5 dakika beklemelisiniz.
 • Daha sonra tüm kablolar doğru şekilde takılıp televizyonu açmayı denemelisiniz.

Bu yöntem işe yaramadığı taktirde yetkili servisi aramanızı tavsiye ediyoruz.

Samsung TV Işığı Yanıyor Ama Açılmıyor

Televizyonuna elektrik gittiği halde açılmadığınızı fark edebilirsiniz. Bu tür problemlerin belli başlı nedenleri olabilmektedir. Bu nedenleri ilk olarak kendiniz kontrol ederek çözüme ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki verdiğimiz nedenlerden hiçbiri çözüme ulaştırmadığı taktirde yetkili servise başvurmanızı tavsiye ediyoruz.

 1. Kumandanın bozulması
 2. HDMI kablo problemi
 3. Güç Tasarruf Modu
 4. Güç kablosunun bozulması
 5. Anakart yanması
 6. TV panellerinin bozulması veya Led ışıklarının sönmesi

Samsung Smart TV Açılmıyor

İnsanlar Samsung led tv açılmıyor gibi sorunların cevaplarını aramaktadırlar. Televizyonlar artık akıllı olmaları ile beraber birçok sorunu da beraberinde getirdiler. Bu nedenle televizyonlarda sıkça gördüğümüz bazı problemler ile karşılaşabilmekteyiz. Televizyonunuzun açılmaması durumunda bazı kontrolleri yapmanız gerkemektedir. Bunlar:

 • Samsun TV uzaktan kumandasını kontrol etmelisiniz.
 • Elektrik sıfırlaması yapmayı denemelisiniz.
 • Samsung TV’nizin gücünü kontrol etmelisiniz.
 • Kabloları doğru yere taktığınızdan emin olmalısınız.

Samsung TV Işığı Yanmıyor

Evinizde, işyerinizde veya herhangi bir yerde televizyon izleyebilmek için elektrik bağlantısına ihtiyaç duyulmaktadır. Bazen televizyonlara elektrik gitmediği taktirde veya elektrik yeterli derecede gelmediği zaman televizyonu açamayabilirsiniz. Televizyonunuzun açılmadığını başlatma ışığından tespit edebilmektesiniz. Bu nedenle televizyonunuzu açabilmeniz için bazı adımları kontrol etmeniz gerekmektedir.

 1. Güç bağlantınızı kontrol edin.
 2. Televizyon gücünü bağladığınız prizi değiştirin veya kontrol edin.
 3. Televizyon başlatma düğmenizde veya kumandanızda arıza olabilmektedir. Her ikisinden de televizyonu açmayı deneyin.
 4. TV ışığı hiç almadığınız taktirde televizyona güç gitmediğini anlamalısınız. Bunun için güç kablolarını kontrol edin.

Ayrıca diğer Rehber kategorisindeki yazılar için aşağıdan dilediğiniz konuları inceleyebilirsiniz.

Samsung TV Açılmıyor adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ana sayfamız olan bizdekalmasin.com adresinden de diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bizi takip etmeyi unutmayın.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın