Whatsapp Görüntülü Konuşma Ne Kadar İnternet Yer?

Whatsapp Görüntülü Konuşma Ne Kadar İnternet Yer yazımızla karşınızdayız. Dünyanın sayılı şirketlerinden olan Facebook bünyesinde geliştirilen ve yayınlanan Wp, sohbet dünyasının en popüler uygulamalarından biri! Aynı zamanda geniş bir kullanıcı kitlesine sahiptir. 

Görüntülü konuşmaya başladığınızda insan bazen dalıp gidiyor. Çok fazla zaman geçirmek akıllarda birçok soruyu beraberinde getiriyor. Bunların başında kısıtlı internet sorunu geliyor. Gerçekten sınırlı internetiniz varsa Wp görüntülü arama yapmak sizin için zor olabilir. İster evinizde Wifi ile bağlanın ister mobil verinizi kullanın Whatsapp Ne Kadar İnternet Yer hiç merak ettiniz mi?

Sadece merakınızdan olabilir veya internet paketiniz cidden az olabilir. O yüzden bu bilgileri öğrenmek sizin için oldukça önemli olabilir. Bunun yanında Whatsapp Görüntülü Konuşma yapmaya başladığınızda internet harcama miktarı, görüntülü konuşmanın kalitesine, kullandığınız cihaza göre değişiklik göstermektedir. Bu yazımızda Wp Ne Kadar İnternet HarcarWhatsapp görüntülü konuşma kaç mb yer gibi soruları öğrenmekle kalmayacak, aynı zamanda İnternet Kullanımı Azaltma yollarını sizlere anlatacağız.

Whatsapp Görüntülü Konuşma Ne Kadar İnternet Yer?

İlk önce verdiğimiz değerler Whatsapp kullanııcıları tarafından verilen ortalama değerlerdir. Her insana göre muhakkak değişiklik gösterebilmektedir.

Genellikle yüzlerce hatta teknolojiyle ilgilenen binlerce kişi tarafından Whatsapp Görüntülü Konuşma kaç mb internet yer diye sorulup merak edilmekte ve gün geçtikçe sorulmaya devam etmektedir. Soruyu cevaplamaya gelirsek Piyasadaki diğer konuşma uygulamalarının çoğuyla karşılaştırıldığında, Whatsapp görüntülü görüşmelerinin bağımsız testlerde en fazla veriyi kullandığı belirlendi.

Whatsapp’da, 5 dakikalık bir görüntülü konuşma için yaklaşık 20 ila 25 MB civarında bir internet yer. Daha fazla süre görüşme yapmak istiyorsanız eğer, internet kullanımı artacaktır ancak genellikle saatte 300MB’ın altında kalıyor. Listelemek gerekirse eğer Whatsapp Görüntülü Konuşma Ne Kadar İnternet Yer sorusunun cevabı:

  • Mesajlaşma: Yok denecek kadar az.
  • Sesli arama: Dakikada 1 MB.
  • Görüntülü Konuşma: Dakikada 4 – 5 MB arası.

Bu içeriğimize benzer olan Discord Ne Kadar İnternet Yer yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Whatsapp Görüntülü Konuşma Kaç MB Yer?

Wp görüntülü konuşma veya arama ile whatsapp görüntülü konuşma kaç mb yer sorusunu hala merak ediyor olabilirsiniz ve bu konuda daha detaylı bilgi istiyorsanız aşağıdaki tabloyu hızlı ve kolayca kullanabilirsiniz.

Sohbet TürüVeri harcama miktarı
Mesajlaşma/ ChatYok denecek kadar az
Sesli AramaSaatte 60 MB
Görüntülü KonuşmaSaatte 300 MB
Whatsapp Görüntülü Konuşma Kaç MB Yer?

Bu içeriğimize benzer olan Brawl Stars Ne Kadar İnternet Yer yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Whatsapp Sesli Arama Ne Kadar İnternet Harcıyor?

Whatsapp Sesli Arama Ne Kadar İnternet Harcıyor
Whatsapp Sesli Arama Ne Kadar İnternet Harcıyor?

Görüntülü konuşma dışında mesajlaşma ve grup mesajlaşması neredeyse hiç veri kullanmaz. İnternet harcadığı tek şey çok sayıda fotoğraf almak veya göndermektir. Whatsapp sesli arama ne kadar internet harcıyor sorusuna gelirsek, kısıtlı internetiniz var ise dediklerimize kulak vermeniz sizin için önemli olabilmektedir.

Eğer kısıtlı internetiniz var ise whatsapp kullanırken, yalnızca mesajlaşarak kullanmak en iyisidir. Böylece internet harcama miktarını azaltma şansına sahip olmuş oluyorsunuz. Ancak bu seçeneği yapamıyorsanız eğer görüntülü konuşma yerine sesli aramayı tercih edebilirsiniz. Sesli sohbet ise saatte yaklaşık 50 ila 60 MB internet verisi tüketir.

Bir hafta boyunca her gün bir saat whatsapp sesli arama yaparsanız, kullandığı toplam internet ise 385 MB civarında bir internet harcar.

Bu içeriğimize benzer olan Spotify Ne Kadar İnternet Yer yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Whatsapp İnternet Kullanımı Azaltma

Whatsapp görüntülü konuşma çok internet yermi sorusu aklınızı kurcalıyorsa eğer artık wp’nin ne kadar veri kullandığına dair ufaktan bir bilgimiz olduğunu düşünüyorum.

Şimdi ise Wp internet kullanımını önemli ölçüde düşürmeye çalışalım. Böylece daha az internet harcayabilirsiniz. Kısacası bunları yaparak Whatsapp İnternet Kullanımı Azaltma yolları ile daha az veri ile uygulamayı kullanabilirsiniz.

  1.  WhatsApp’ı açın ve ekranın sağ üst köşesindeki üç dikey noktaya tıklayın.
  2. Açılır menüden ‘Ayarlar’ seçeneğine dokunun.
  3. Ardından, ‘Depolama ve Veri’ seçeneğine tıklayın.
  4. Şimdi, seçeneğin önündeki geçiş yerine dokunarak ‘Çağrılar için daha az veri kullan’ seçeneğini etkinleştirin

Rehber kategorimize buradan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Rehber kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Whatsapp Görüntülü Konuşma Ne Kadar İnternet Yer yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Aşağıdan yazımızı oylayabilirsiniz.

Yorum yapın