Ana Sayfa » Rehber » Whatsapp Bağlantınız Kontrol Ediliyor Ne Demek

Whatsapp Bağlantınız Kontrol Ediliyor Ne Demek

Whatsapp Bağlantınız Kontrol Ediliyor Ne Demek yazımız ile karşınızdayız. Uzun süredir hayatımızda olan Whatsapp anlık konuşma ihtiyacımızı karşılamaktadır. Bununla birlikte mesajlaşma, görüntülü konuşma, konum, fotoğraf ve video atma gibi birçok özelliği içinde barındırmaktadır. Dünya üzerinde çoğu insan bu uygulama sayesinde mesajlaşmaktadır. Çünkü Whatsapp’ın bu kadar çok kullanılmasının sebebi mesajlarınızın uçtan uca şifrelenme yöntemiyle 3. kişilerin görememesidir. Fakat Whatsapp bazen neden olduğu bilinmeyen uyarı mesajları gönderebilir. Mesela Gb whatsapp bağlantınız kontrol ediliyor mesajı karşınıza çıkabilir. Bunun nedeni ise internetinizin zayıf olduğu zamanlarda size gönderilmektedir.

Bu sorunun cevabını merak ediyorsanız yazımız içerisinde sizlere bu sorunun neden olduğunu sizlere neden mesaj yollandığını anlatacağız. Fakat korkulacak bir şey olmadığını ve virüsle bir bağlantısı olmadığını bilmeniz gerekmektedir. Whatsapp internet sorunu modeminize reset atarak çözebilirsiniz. Fakat internetim açık olduğu halde whatsapptan mesaj gelmiyor diye düşünebilirsiniz. Bunun nedeni internetinizin zayıf olmasıdır.

Whatsapp Bağlantınız Kontrol Ediliyor?

Günümüzde messenger gibi mesajla uygulamalarının bile çok çok önüne geçmiş olan Whatsapp kullanıcılara sebepsiz yere uyarı mesaj gönderebilmektedir. Bu uyarı yollanan mesajlardan birine örnektir. Bu mesajın gönderilme amacı internet bağlantınız zayıf olduğu içindir. Uygulamayı kullanırken birine mesaj gönderirken internetiniz yavaşlayabilir, gidebilir veya farklı bağlantı sorunları yaşayabilirsiniz. İşte bu tarz durumlarda size wp bağlantınız kontrol ediliyor uyarısı gelecektir.

Whatsapp Bağlantınız Kontrol Ediliyor?
Whatsapp Bağlantınız Kontrol Ediliyor?

Çünkü bu uyarının gelmesinin sebebi uygulamanın kendi sunucusuna bağlanmaya çalışırken size internet bağlantınızın zayıf olmasından kaynaklanmaktadır. Gb whatsapp bağlantınız kontrol ediliyor uyarısını vermesinin nedeni internet bağlantınızı kontrol etmeniz gerektiğini belirtmek içindir. İnternet bağlantınızdaki sorun devam ettikçe bu bildirim size gelmeye devam edecektir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Komik Rehber İsimleri yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Whatsapp Kontrol Ediliyor Ne Demek?

İnternetiniz kötü olduğu zaman sizlere bir uyarı mesajı gelecektir. Kullanıcılar ise bunu internette Whatsapp Kontrol Ediliyor Ne Demek? Diye aratmaktadırlar. Bunun sebebi zayıf internet bağlantınız olmasıdır. İnternetiniz bazenleri yavaşlayabilir veya kopabilir. Bu gibi sorunlarda wp bağlantınız kontrol ediliyor uyarısını göreceksinizdir. Fakat bu uyarı bir virüs değildir internetten kaynaklanan bir problemdir. Bu sorunu çözmek için internet bağlantınızı kontrol etmeniz gerekmektedir. Uygulamayı kapatıp açmanız veya silip yüklemeniz bir şeyi değiştirmeyecektir.

Whatsapp’ta problem mi var? Diye düşünüyorsanız sorun internet bağlantınızdadır. Mobil veriden wife’ye ya da tam tersi wife’den mobil veriye geçerek bu sorunu çözebilirsiniz. Diğer bir yolu ise modemi kapatıp açarak bu sorunu çözebilirsiniz. Kısaca bu bildirimin gelmemesinin sebebi o an kötü, zayıf bir internet bağlantınızın olmasıdır.

Rehber kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

3.7/5 - (3 Oy)
Yorum yapın