Ana Sayfa » Rehber » WiFi Özelliği Olmayan TV İnternete Bağlamak – Çözüldü!

WiFi Özelliği Olmayan TV İnternete Bağlamak – Çözüldü!

WiFi özelliği olmayan TV internete bağlamak konusunda herkesin sorular yöneltmesi söz konusudur. Televizyonlardan internet aracılığıyla bir şeyler izlemek için bu şekilde bir girişime yer vereceklerdir. Bununla beraber birtakım cihazlardan yararlanmakla kesin sonuçlara ulaşmak kesin olacaktır. TV internet aparatı olarak pek çok mağazada ya da online alışveriş noktasında bu tip ekipmanları elde etmek de genel itibarıyla geçerlilik kazanacak bir noktada varlık gösterecektir.

WiFi Özelliği Olmayan TV İnternete Bağlamak

Akıllı televizyonlarının internete bağlanması noktasında farklı mecralara bağlanmak son derecede kolay olmaktadır. Ancak Smart TV adı altında var olan TV için bu durum pek fazla mümkün olmayacaktır. HDMI kablosuyla bağlanmak gibi bir işleyişin içinde yer almak genel itibarıyla açığa çıkacaktır. Ayrıca USB bağlantılarıyla da aynı tip izleme deneyimini elde etmek mümkün olacaktır. Genel itibarıyla internete bağlanma özelliği olmayan televizyonları değiştirme yoluna gitmek son derecede yanlıştır. Bu hususta belirli bir yolu izlemek de benzer türde bir sonuç sağlayacaktır. WiFi Özelliği Olmayan TV İnternete Bağlamak için adımlar aşağıdaki gibidir:

  1. Smart Dongle: Bu, televizyona takılan bir aygıttır ve televizyona internet bağlantısı sağlar.
  2. Medya oynatıcı: Smart TV olmayan televizyona, internete bağlı bir medya oynatıcı (Chromecast, Amazon Fire Stick vb.) takabilirsiniz. Bu aygıtlar televizyonunuzu internete bağlar ve online içerikleri oynatmanıza olanak tanır.
  3. Ethernet kablosu: Televizyona bir Ethernet kablosu (LAN) bağlayarak internet bağlantısı yapabilirsiniz.
  4. Wifi adaptörü: Televizyonunuzun USB girişine wifi adaptörü takarak da internet bağlantısı yapabilirsiniz.

Bunun yanında Arçelik Tv Sinyal Yok Kabloyu Kontrol Edin içeriğimize de göz atabilirsiniz.

İnternetsiz Televizyona İnternet Nasıl Bağlanır?

İnternetsiz Televizyona İnternet Nasıl Bağlanır?
İnternetsiz Televizyona İnternet Nasıl Bağlanır?

Smart TV özelliklerine sahip olmayan televizyonlara bu imkanı sağlamanın farklı farklı yolları vardır. Özellikle internet özelliği olmayan TV’ye internet bağlamak konusunda Google Chromecast gibi bir medya uygulaması gündeme gelecektir. Televizyona akıllı televizyon özelliğini yansıtma konusunda gerçekten etkin bir halde kalmaktadır. Bu ürünü sadece bir kez ödemesini yaparak temin etmek mümkün olacaktır.

Google Chromecast kurulumu bakımından da son derecede basit olmaktadır. Bu kurulumu gerçekleştirme konusunda 1 Android işletim sistemine sahip cihazın yanı sıra HDMI portu olan televizyonlara sahip olmak yeterlidir. Ayrıca USB kablolarını da televizyona bu süre zarfında bağlamak gerekecektir. USB kablosuyla beraber Chromecast programı da televizyona HDMI ile bağlantı sağlaması söz konusu olacaktır. Bununla beraber televizyonu çalıştırmak ve HDMI ile bağlantı seçeneğine dahil olmakla işlem sona erecektir.

Xiaomi Mi TV ile Televizyonu İnternete Bağlama

Televizyonu internete bağlama noktasında Xiaomi Mi TV de etkili bir seçenek olacaktır. Xiaomi Mi TV dahilinde tek seferlik alımla beraber bu tip sonuçlara ulaşmak kesin olacaktır. Bununla beraber Xiaomi Mi TV ile televizyonu internete bağlama aşamasında istenen sonuçlara ulaşmak kolayca gerçekleşecektir. Özellikle Xiaomi Mi TV cihazının Google Chromecast programından tek farkı da kendi kumandasına sahip olmasıdır.

Xiaomi Mi TV kurulumu da son derecede basit olacaktır. Sadece cihazı HDMI girişine bağlamak bu huysusta etkilidir. Bununla beraber cihazın Android TV özelliklerine sahip olması da kesin olarak ortaya çıkacaktır. Televizyondan Spotify, YouTube, Netflix ve Twitch gibi uygulamaları kullanmaya olanak tanıyacaktır.

Xiaomi Mi TV cihazının diğer bir artı tarafı da 8 GB hafızaya ve 1 GB RAM’e sahip olmasıdır. Bununla beraber bazı medyaları indirerek tekrardan internet bağlantısı kurmadan da izleme şansına sahip olma durumu ortaya çıkacaktır. Bununla beraber kumandasıyla da rahatlıkla bir kullanım imkanını sağlaması hususunda da elverişli bir halde varlık gösterecektir.

Smart Olmayan TV İnternete Nasıl Bağlanır?

İnternet bağlantısının iyi olması ve TV’nin modeme olan uzaklığının da yeterli bir halde bulunması noktasında Xiaomi Mi TV en uygun cihazdır. Ayrıca smart olmayan TV internete nasıl bağlanır noktasında da bütçesi kısıtlı olanların Google Chromecast ile de sonuç alması kesindir. Ancak internet bağlantısının da kötü olması halinde Case4U TX6 cihazı da tasvip edilen bir yapıdadır. Bununla beraber cihazları akıllı televizyon haline getirme işlemleri de oldukça kolay olan bir konu olarak da kendini gösterecektir.

Bunun yanında İnternetsiz Televizyona İnternet Nasıl Bağlanır? ile alakalı sıkça sorulan sorular ve cevapları aşağıdaki gibidir:

Ayrıca, Rehber kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca, Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Son olarak WiFi Özelliği Olmayan TV İnternete Bağlamak yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın