Yasinden Önce Okunacak Dualar

Yasinden Önce Okunacak Dualar yazımız ile karşınızdayız. Peygamber (s.a.v.) şöyle buyurmuştur: Allah Teâlâ Taha ve Yasin surelerini yerin ve göğün yaratılmasından bin yıl önce okudu. Melekler Kuran’ı işitince: “Bu kralların soyundan olacakları ümmete müjde!” dediler. Bu sureleri gönülden taşıyanlara müjde. Bu sureyi okuyanlara müjdeler olsun” dediler.

Bizler de bu yazımızda sizler için Yasin Suresinden önce ve sonra hangi dualar okunur? sorusuna cevaplar hazırladık.

Bu içeriğimize benzer olan Ya Vedud Duasını Okuyanlar yazımızı da inceleyebilirsiniz.  

Yasinden Önce Ve Sonra Okunacak Dualar

İslam dünyası için oldukça önemli bir yere sahip olan Yasin Suresi, Kuran’ın merkezi olarak tanımlanmaktadır. Hadis kaynaklarında Hz. Muhammed (sav) Yasin Suresi’nin faziletleri ile ilgili Hz. Hz. Peygamber’i reddeden Kureyş kavmi, Antakya halkına gönderilen peygamberler, Allah’ın birliğinin ve gücünün delili, vahiy, öldükten sonra diriliş, insanın ahlaki sorumluluğu hakkındadır.

Yasinden Önce Ve Sonra Okunacak Dualar
Yasinden Önce Ve Sonra Okunacak Dualar

Bu yazımızda sizler için Yasinden Önce Ve Sonra Okunacak Dualar başlığı altında okunması gereken duaları derledik.

Türkçe Okunuşu

Allâhümme innî es’elüke sabran cemîlen ve kalben selîma. ve lisânen zâkirâ. ve düâen müstecâbâ. ve kitâben yemînâ. verizkan halâlen. ve ne ıymen mukıymen. ve cenneten ve harîran. ve nadratan ve sürûrâ. yâ kâdıye’l hâcât. yâ mucîbe’d deavât. yâ kâşife’d-durri ve’l-beliyyât. yâ âli-me’s-sirri ve’l hafiyyât. ik’dı hâcetî fî hâzihi’ssâati’l-mübâraketi. bi hurmeti Yâsin. ve’l-Kur’âni’l-Kerîm. fe izâ kadâ emran fe innemâ yekûlü lehû kün fe yekûn, fe süb’hâne’llezî bi yedihî melekûtü küll, şey’in ve ileyhi terceûn. ve sallellâhü âlâ seyyidina muhammedin ve alâ âlihî ve sahbihî ecmeıyn.

Yasin Suresinden Önce Okunacak Dua

Yasin Suresinden Önce Okunacak Dua, yukarıda belirttiğimiz Yasin Suresinden Sonra Okunacak Dua ile aynı duadır. Bu dua özellikle ölmüş yakınlarımızın ardından okuduğumuz dualardır. Ölenlerimizin ruhu için yapabileceğimiz en güzel şey onların ardından dua etmektir. Bu sebeple belirttiğimiz duaları Yasin suresini okumadan önce ve okuduktan sonra etmenizi tavsiye ederiz.

Bu içeriğimize benzer olan Zayıflama Duası Nasıl Edilir? yazımızı da inceleyebilirsiniz.  

Yasin Suresinden Sonra Okunacak Dua Ve Anlamı

Yasin Suresinden Sonra Okunacak Dua Ve Anlamı başlığı altında sizlere, ölülerimizin ardından okuduğumuz bu surenin öncesinde ve sonrasında hangi duaları etmeliyiz? ve bu duanın anlamı nedir? gibi soruların cevaplarını derledik. İşte bu duanın Türkçe Meali;

Duanın Anlamı

Ey Allahım. Senden güzel sabır, temiz kalp, konuşan dil, kabul olunan dua, cenneti kazandıracak amel defteri, helal rızık, devam edici nimet, cennet elbiseleri, güzel mutluluk istiyorum. Ey ihtiyaçları gideren, Ey davetlere icabet eden, ey bela ve yoksullukları gideren, ey sırları ve gizlilikleri bilen, dilediğimi kabul et ve ihtiyaçlarımı gider. Şu mubarek saatte Yasin ve kur-anı kerim hürmetine. Çünkü sen bir şeyin olmasını istediğinde ona sadece ol dersin o da hemen oluverir ve her şeyin saltanatı kendi elinde olan ve her şeyin ve hepimizin kendisine döneceğimiz rabbimiz seni tesbih ederim.

Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımız sizlerle olacak. Takipte kalın.  

Dilerseniz rehber kategorimizdeki son yazılara ulaşabilirsiniz.  

Dilerseniz bizdekalmasin.com bağlantısından ana sayfamıza ulaşabilirsiniz.  

Yazımızı Değerlendirin.

Yorum yapın