Ana Sayfa » Rehber » Twitch Ne Kadar İnternet Yer?

Twitch Ne Kadar İnternet Yer?

Dünyanın sayılı şirketlerin içinde olan Amazon’un bünyesinde bulunan Twitch, özellikle oyun severler için en çok kullanılan yayın platformlarından birisi. Özellikle Eğlenceli vakit geçirmenin yanında gayet eğitici öğretici yayınlar da bulunmakta.

Peki gerçekten sınırlı internetiniz varsa Twitch kullanmak sizin için zor olabilir. İster evinizde Wifi ile bağlanın ister mobil verinizi kullanın Twitch Ne Kadar İnternet Yer hiç merak ettiniz mi? Bu miktarları öğrenmek için ne kadar internet yer bağlantısına tıklayıp diğer uygulamalar hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Sadece merakınızdan olabilir veya internet paketiniz az olabilir. O yüzden bu bilgileri öğrenmek sizin için kritik olabilir. Bunun yanında Twitch izlemeye başladığınızda internet harcama miktarını, video çözünürlüğüne, videoyla etkileşiminize ve kullandığınız cihaza göre değişmektedir. Bu yazımızda Twitch Ne Kadar İnternet Harcar, Twitch Kaç Mb Yer gibi soruları öğrenmekle kalmayacak, aynı zamanda cihazınızda Twitch’in İnternet Kullanımını Azaltma yollarını sizlere anlatacağız.

Twitch Ne Kadar İnternet Yer?

İlk önce verdiğimiz değerler Twitch kullanıcılarının tarafından verilen ortalama değerlerdir. Her insana göre muhakkak değişiklik gösterebilir. Genellikle yüzlerce hatta oyunlarla ilgilenen binlerce kişi tarafından sorulup merak edilmekte ve gün geçtikçe sorulmaya devam etmektedir.

Soruyu cevaplamaya gelirsek Twitch diğer canlı video izleme sitelerine göre bir tık daha çok veri tüketmektedir. Bir Twitch yayınını 480p kalitede 60 fps şekilde izliyorsanız saatte 700mb internet yer. Daha yüksek kalitede bir yayın izlemek istiyorsanız 720p kalitede 60 fps şekilde yayın saatte 900mb internet yer. Bunun yanında verdiğimiz değerler 1 saatlik değerlerdir. İşte Twitch Ne Kadar İnternet Yer sorusunun cevabı;

  • 160p yayın izleme: Saatte 100 – 200MB arası
  • 360p yayın izleme: Saatte 300 – 400MB arası
  • 480p yayın izleme: Saatte 600 – 700MB arası
  • 720p yayın izleme: Saatte 900- 1000MB arası
  • 1080p yayın izleme: Saatte 1500- 1600MB arası

Bu içeriğimize benzer olan Tiktok Ne Kadar İnternet Yer yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Twitch Ne Kadar İnternet Harcar?

Twitch Ne Kadar İnternet Yer

Oldukça basit ve mantıklı bir şekilde videonun kalitesi ne kadar iyi olursa, elbette o kadar büyük veri tüketimi olur. Twitch Ne Kadar İnternet Harcar sorusuna gelirsek diyelim ki kısıtlı internetiniz var. Kesinlikle telefonunuzdan Twitch kullanmanızı öneririm. Çünkü Dizüstü bilgisayarlar veya masaüstü bilgisayarlar daha büyük ekranlara sahip olduklarından, ekranı bir akıllı telefonun ihtiyaç duyduğundan daha fazlasını oluşturmak zorundadırlar. Dolayısıyla Twitch daha fazla internet harcar, kısıtlı internetle mobil veriden izlediğiniz Twitch yayınları 360p kalitede izliyorsanız saatte 300-400MB arasında internet harcar.

Twitch Kaç Mb Yer?

Özellikle Twitch kaç mb yer sorusunu hala merak ediyor olabilirsiniz ve bu konuda daha detaylı bilgi istiyorsanız aşağıdaki tabloyu hızlı ve kolayca kullanabilirsiniz.

İzleme DeneyimiÇözünürlükTüketilen İnternet1 GB İnternet Harcama Süresi
Düşük Kalite360PSaatte 300 MB3 Saat 20 dakika
Ortalama Kalite480P Saatte 700 MB 1 Saat 25 dakika
Yüksek Kalite720P Saatte 900 MB 1 Saat 6 dakika
Yüksek Çözünürlük1080P Saatte 1500 MB 40 dakika
Ayrıntılı Yüksek Çözünürlük2K Saatte 3000 MB 20 dakika
Daha İyi HD4K Saatte 7200 MB 6 dakika
Twitch Kaç Mb Yer?

Bu içeriğimize benzer olan Youtube Music Ne Kadar İnternet Yer yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Twitch’in İnternet Kullanımını Azaltma

Artık Twitch’in ne kadar veri kullandığına dair bir bilgimiz olduğuna göre, Twitch veri kullanımınızı önemli ölçüde düşürmeye çalışalım. Kısacası bunları yaparak Twitch’in İnternet Kullanımını Azaltma yollarını yapıp daha az veri ile Twitch kullanabilirsiniz.

  • Twitch kullanırken mobil cihazları tercih edin.
  • Görüntü kalitesini düşürün.
  • Özellikle ayarlar kısmına girip düşük gecikme özelliğini kapatın.
  • Wifi kullanın.
  • Chat özelliğini gizleyin.

Rehber kategorimize buradan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Rehber kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Twitch Ne Kadar İnternet Yer yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

5/5 - (5 Oy)
Yorum yapın