Ana Sayfa » Genel Kültür » Evde Kırılabilecek En Kolay Dünya Rekorları

Evde Kırılabilecek En Kolay Dünya Rekorları

Evde Kırılabilecek En Kolay Dünya Rekorları nelerdir? En ilginç Guiness rekorlarını sizin için derledik. Kolayca Guiness rekorlar kitabına girmek istemez misin? Birbirinden imkansız zorlayıcı rekorların yer aldığı Guinness Rekorlar Kitabında aslında kırılması kolay rekorların da bulunduğunu biliyor muydunuz? İşte Evde Kırılabilecek En Kolay Dünya Rekorları

  • Portakal Yeme Rekoru
  • Bezelye Fırlatma Rekoru
  • Bir Külaha En Fazla Dondurma Koyma Rekoru
  • Çorap Çıkarma Rekoru
  • Toka Takma Rekoru

1. Portakal Yeme Rekoru

İlk olarak bu rekorumuzda yapmanız gereken gözleriniz kapalıyken en hızlı şekilde portakalı soyup yemeye çalışıyorsunuz. Bu rekorun bir de takımlı hali mevcut. Onda da soyduğunuz portakalı en hızlı şekilde arkadaşınıza yediriyorsunuz. Yani bu rekoru kırmak için bir portakalınız olması yeterli. Öyleyse bolca portakal yiyerek antrenman yapmayı unutmayın.

Evde Kırılabilecek En Kolay Dünya Rekorları
Portakal Yeme Rekoru

2. Bezelye Fırlatma Rekoru

Rekor kırmaya kafasını takmış Andre Ortolf adındaki bu adamın 2014 yılında gerçekleştirdiği en uzağa ağzıyla bezelye fırlatma rekorunu kırması olmuş. Pek denenmemiş olan bu rekoru kıran bu adam tam 7.5 metrelik atışıyla bu rekoru kırabilmiştir. Siz de 7.5 metreyi geçerseniz adınızı bu kitaba yazdırabilirsiniz. İlginç rekoru kırmak için sadece evinizde güzel fırlatılacak bezelyelerin olması yeterli. Üstelik Bu enteresan rekortmenin diğer ilginç rekorları ise şöyle: 30 saniyede en çok kazak giyme rekoru, bir dakikada en çok bebek maması yeme rekoru ve en hızlı hardal içme rekoru gibi rekorları kırmış.

Bezelye fırlatma Rekoru

Bu yazımıza benzer Netflix En Çok İzlenen Filmler yazımızı da okuyabilirsiniz.

3. Bir Külaha En Fazla Dondurma Koyma Rekoru

İtalya’nın Formo di Zoldo kentinde kırılan bu rekorun sahibi İtalyan dondurmacı Dimitri Panciera, bir dondurma külahına tam 121 top dondurma koyabilmiştir. Bakıldığında kolaylıkla kırılan bu rekoru kırmak için ihtiyacınız olan şeyler ise çokça dondurma. Maraş dondurmasıyla kolayca kırılabilen bir rekor olabilmektedir. Denemeden bilemeyiz.

Evde Kırılabilecek En Kolay Dünya Rekorları
Bir külaha En Fazla Dondurma Koyma Rekoru

4. Çorap Çıkarma Rekoru

Bu rekorumuzda Gözleriniz kapalı şekilde yan yana oturan insanların ayaklarındaki çorapları çıkarıyorsunuz. Bunun yanında rekorun sahibi David Rush, 2019’un ocak ayında 1 dakikada tam 70 çorap çıkararak bu rekoru elinde bulunduruyor. Yeteri kadar ayak ve çorap bulabilirseniz bu rekoru kolayca deneyebilirsiniz.

Çorap Çıkarma Rekoru

5. Toka Takma Rekoru

Son olarak bu rekorumuzda yapmanız gereken sadece saçınıza olabildiğince fazla toka takmak. Bunun yanında rekorun kırılması basitmiş gibi gözükse de rekorun sahibi Jennıfer Jacobs, 7 Ocak 2010’da saça en fazla toka takma rekorunu kırdı. Merak ediyorsanız hemen söyleyeyim. Jennıfer saçına tam 210 toka taktı. Yeteri kadar tokanız varsa o halde bu rekoru kolayca deneyebilirsiniz.

Evde Kırılabilecek En Kolay Dünya Rekorları
Toka Takma Rekoru

Ana sayfaya bizdekalmasin.com ulaşabilirsiniz.

Genel kültür kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Evde Kırılabilecek En Kolay Dünya Rekorları yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

4.6/5 - (12 Oy)
“Evde Kırılabilecek En Kolay Dünya Rekorları” üzerine 8 yorum
Yorum yapın