Ana Sayfa » Rehber » Youtube Music Ne Kadar İnternet Yer?

Youtube Music Ne Kadar İnternet Yer?

Dünyanın sayılı şirketlerinden olan Google’ın bünyesinde bulunan Youtube, özellikle video izlemeyi severler için oldukça kullanılan video izleme platformlarından birisi. Birçok müzik platformuna rakip olacak olan Youtube Music hayatımızın her alanında önümüze çıkmaya başladı.

Müzik dinlemenin yanında istediğimiz her müziği Youtube Müzik sayesinde kolayca bulunmakta. Premium abonelik ile çevrimdışı olarak müzik indirebilir veya cihazınız kilitliyken müzik dinleyebilirsiniz. Ancak gerçekten sınırlı internetiniz varsa Youtube Music kullanmak sizin için zor olabilir. İster evinizde Wifi ile bağlanın ister mobil verinizi kullanın Youtube Music Ne Kadar İnternet Yer hiç merak ettiniz mi? Bu miktarları öğrenmek için ne kadar internet yer bağlantısına tıklayıp diğer uygulamalar hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Sadece merakınızdan olabilir veya internet paketiniz az olabilir. O yüzden bu bilgileri öğrenmek sizin için önemli olabilir. Bunun yanında Youtube Music dinlemeye başladığınızda internet harcama miktarı, video çözünürlüğüne, ses kalitesine ve kullandığınız cihaza göre değişmektedir. Bu yazımızda Youtube Music Ne Kadar İnternet HarcarYoutube Music Kaç Mb Yer gibi soruları öğrenmekle kalmayacak, aynı zamanda cihazınızda Youtube Music’in İnternet Kullanımını Azaltma yollarını sizlere anlatacağız.

Youtube Music Ne Kadar İnternet Yer?

İlk önce verdiğimiz değerler Youtube Music kullanıcılarının tarafından verilen ortalama değerlerdir. Her insana göre muhakkak değişiklik gösterebilir. Genellikle yüzlerce hatta oyunlarla ilgilenen binlerce kişi tarafından sorulup merak edilmekte ve gün geçtikçe sorulmaya devam etmektedir. Soruyu cevaplamaya gelirsek Youtube Music diğer müzik dinleme platformlarına göre bir tık daha çok veri tüketmektedir. Bir Youtube Music müzik akışı 480p kalitede saatte 370mb internet yer. Daha yüksek kalitede bir dinleyiş gerçekleştirmek istiyorsanız 720p kalitede saatte 670mb internet yer. Bunun yanında verdiğimiz değerler 1 saatlik değerlerdir. İşte Youtube Music Ne Kadar İnternet Yer  sorusunun cevabı;

  • 260p müzik akışı: Saatte 100 – 200MB arası
  • 360p müzik akışı: Saatte 200 – 300MB arası
  • 480p müzik akışı: Saatte 350 – 500MB arası
  • 720p müzik akışı: Saatte 600- 700MB arası
  • 1080p müzik akışı: Saatte 1000- 1200MB arası

Bu içeriğimize benzer olan Discord Ne Kadar İnternet Yer yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Youtube Music Ne Kadar İnternet Harcar?

Youtube Music Ne Kadar İnternet Yer
Youtube Music Ne Kadar İnternet Harcar?

Oldukça basit ve mantıklı bir şekilde videonun kalitesi ne kadar iyi olursa, elbette o kadar büyük veri tüketimi olur. Youtube Music Ne Kadar İnternet Harcar sorusuna gelirsek diyelim ki kısıtlı internetiniz var. Youtube Music premium alarak müzik dinlerken videoyu kaldırma seçeneğine erişebiliyorsunuz. Böylece internet harcama miktarını azaltma seçeneğine sahip olmuş oluyorsunuz. Ancak bu seçeneği istemiyorsanız eğer kısıtlı internetle mobil veriden dinlediğiniz Youtube Music 360p kalitede dinliyorsanız eğer saatte 200-300MB arasında internet harcar. Daha kısıtlı internet harcayan seçenek ise Youtube Music 240p kalitede dinliyorsanız eğer saatte 100-200MB arasında internet harcar.

Youtube Music Kaç Mb Yer?

Özellikle Youtube Music kaç mb yer sorusunu hala merak ediyor olabilirsiniz ve bu konuda daha detaylı bilgi istiyorsanız aşağıdaki tabloyu hızlı ve kolayca kullanabilirsiniz.

Dinleme DeneyimiÇözünürlükTüketilen İnternet1 GB İnternet Harcama Süresi
Düşük Kalite240PSaatte 150 MB6 Saat 40 dakika
Düşük-orta Kalite360PSaatte 250 MB4 Saat 0 dakika
Ortalama Kalite480PSaatte 370 MB2 Saat 42 dakika
Yüksek Kalite720PSaatte 670 MB1 Saat 30 dakika
Yüksek Çözünürlük1080PSaatte 1100 MB54 dakika
Youtube Music Kaç Mb Yer?

Bu içeriğimize benzer olan Spotify Ne Kadar İnternet Yer yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Youtube Music’in İnternet Kullanımını Azaltma

Artık Youtube Music’in ne kadar veri kullandığına dair bir bilgimiz olduğuna göre, Youtube Music’in veri kullanımınızı önemli ölçüde düşürmeye çalışalım. Kısacası bunları yaparak Youtube Music’in İnternet Kullanımını Azaltma yollarını yapıp daha az veri ile  Youtube Music kullanabilirsiniz.

  • Özellikle youtube müzik uygulamasında yalnızca ses modunu kullanırsanız, verileriniz daha az maliyetli olacak ve piliniz de daha uzun süre dayanacaktır.
  • Youtube premium alabilirsiniz.
  • Otomatik oynatma özelliğini devre dışı bırakabilirsiniz.
  • Ayarlardan ses kalitesini “Low” yapabilirsiniz bu sizin veri kullanımınızı azaltacaktır.
  • Ayarlar kısmından yalnızca Wi-fi de HD oynat seçeneğinin açık olduğundan emin olun.

Rehber kategorimize buradan ulaşabilirsiniz.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Rehber kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Youtube Music Ne Kadar İnternet Yer yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

4.7/5 - (15 Oy)
Yorum yapın