Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Ativan 1 mg Kullananlar Yorumları

Ativan 1 mg Kullananlar Yorumları

Ativan 1 mg Kullananlar Yorumları nasıl? diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Bu içeriğimizde hem Ativan nedir? yan etkileri nelerdir? Gibi sorularınızın cevaplarını bulacaksınız hem de genel anlamda kullanıcı görüşlerinin nasıl olduğunu öğreneceksiniz. Bunun yanında diğer önemli ilaçlar için Kullananlar yorumları neler olduğunu ve bu tarz yazıların daha fazlasını görmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Ativan 1 mg Nedir?

Lorazepam bir benzodiazepindir. Anksiyete veya stresin neden olduğu anksiyete, uykusuzluk veya uyku bozuklukları, status epileptikus (kalıcı nöbetler) tedavisi için ve anesteziden hemen önce verilen bir ilaç olarak onaylanmıştır. Bununla birlikte, alkol yoksunluğunu tedavi etmek için benzodiazepinler de kullanılabilir.

Yaygın anksiyete bozukluğu (GAD), bir kişi en az altı ay boyunca aşırı endişe veya endişe duyguları yaşadığında ortaya çıkar.

Ativan 1 mg Ne İşe Yarar?

Çok merak edilen Ativan 1 mg Ne İşe Yarar? sorusunun cevabı şu şekildedir;

Bu ilaç kaygıyı tedavi etmek için kullanılır. Lorazepam, sakinleştirici bir etki yaratmak için beyin ve sinirler (merkezi sinir sistemi) üzerinde çalışan benzodiazepinler adı verilen bir ilaç sınıfına aittir. Bu ilaç, vücuttaki belirli bir doğal kimyasalın (GABA) etkilerini artırarak çalışır.

Ativan 1 mg Fiyatı

Sadece eczanelerde reçeteli olarak satılan Ativan 1 mg Fiyatı 38.25 TL‘dir. Bunun yanında ilacı satın alırken kullanılmamış ve açılmamış olduğundan emin olunuz. Kontrol etmeden lütfen satın almayın. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Magnezi Kalsine Kullananların Yorumları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ativan 1 mg Yan Etkileri Nelerdir?

Ativan 1 mg yan etkileri, içerisindeki yardımcı veya etken maddelere karşı duyarlı olan kişilerde görülmektedir. Bunlar şöyledir:

 • Sedasyon,
 • Halsizlik,
 • Uyku hali,
 • Maskelenmiş depresyonun açığa çıkması,
 • Baş dönmesi,
 • Zihin bulanıklığı,
 • İstemli hareketlerde düzensizlik,
 • İktidarsızlık,
 • Mide bulantısı,
 • Kas zayıflığı,
 • Düşük tansiyon

Ativan 1 mg Hakkında Sık Sorular Sorular

İnsanlar Ativan kullananlar yorumları ile genellikle şu sorulara cevap aramaktadırlar:

Ativan 1 mg Kullananların Yorumları

Ativan 1 mg kullananların yorumları, bu ilacı alıp almamak hususunda kararsızlık yaşamanıza yol açabilmektedir. Malum bunun yanında pek çok kişi hastalığını önce internetten araştırıp kendi kendine teşhis koymaya çalışır. Doktor bir ilaç verdiğinde ilk olarak yan etkilerine bakma ihtiyacı duyar.

Fakat yorumların tıbbi bir değer taşımadığını, bunun yanında sadece hastaların tecrübelerinden ibaret olduğunu unutmayın.

Bunun yanında Ativan 1 mg kullananların bu ilaç hakkındaki yorumları nelermiş diye forumlara veya çeşitli sitelere göz attığımızda hem olumlu hem de olumsuz yorumların olduğunu görebiliyoruz.

İlaç çok çabuk bir şekilde kana karıştığı için panik atak durumlarımda hemen etkisini gösteriyor. Ancak ilaç yeşil reçete ile alınabiliyor ve dolayısıyla bağımlılık yapabiliyor.

Funda Hanım

İlacın etkisini net bir şekilde görebiliyorsunuz. Fakat biraz fazla görüyorsunuz. Zira bu ilacı aldığımdan beri sürekli olur olmaz yerlerde uyuyakalıyorum.

Sefa Bey

Sonuç olarak yorumlar sadece genel anlamda fikir edinmenize yardımcı olabilmektedir. Bunun yanında siz, kesinlikle yorumlardan ziyade doktorunuza kulak verin.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Sağlık kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Ativan 1 mg Kullananlar Yorumları yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

4.4/5 - (5 Oy)
“Ativan 1 mg Kullananlar Yorumları” üzerine 11 yorum
 1. Ativan dulox kullanıyorum gece deredspda alıyorum huzursuzluğu mu panigimi korkumu gideriyor

  Cevapla
  • Nekadar süredir bu ativan kullaniyorsunuz..Bendede asìri huzursuzluk ve kaygi var ..Kullanip kullanmamakta karar veremiyorum bagimlilik yaptigi icin..

   Cevapla
 2. Ativan i nekadar zamandir kullaniyorsunuz..Bendede iç sıkıntisi ve korku var..Bagimlilik yaptigi icin kullanip kullanmamakta kararsizim..

  Cevapla
 3. 3 yıldır Ativan 2.5 mg günde 3 kez kullanıyorum. Ativanın bilinmeyen çok ağır yan etkileri var. Bağımlılık gelişince ,bunalım, sıkıntı, çevreye yabancılaşma ,huzursuzluk artıyor. Bütün yeşil reçeteleri kullanmış bir psikiyatri hastası olarak nerviyum psikolojik yan etki bakımından en iyisi. Ativan ve Rivoclon güçlü fakat yan etkileri dayanılmaz.

  Cevapla
Yorum yapın