Ana Sayfa » Rehber » TikTok Ne Kadar İnternet Yer?

TikTok Ne Kadar İnternet Yer?

TikTok Ne Kadar İnternet Yer yazımızla sizlerleyiz. Dünyanın sayılı şirketlerinden biri olan ByteDance firması tarafından oluşturulan TikTok, özellikle eğlenceli içerik izlemeyi sevenler için en çok kullanılan yayın platformlarından birisi olmayı başardı.

Uygulamaya sürekli olarak yeni videolar yüklenmekte, bu nedenle her zaman izleyecek yeni bir şeyler bulabilmektesiniz. Böylece uygulama, yaşantınızdaki sorunlardan uzaklaşmak için harika bir yoldur, ancak uygulamanın kullandığı internet miktarı diğer sosyal medyalara göre oldukça yüksek miktarda internet harcamaktadır. Bu miktarları öğrenmek için ne kadar internet yer bağlantısına tıklayıp diğer uygulamalar hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Gerçekten sınırlı internetiniz varsa uygulamayı kullanmak sizin için zor olabilmekte. Böylece Tiktok Ne Kadar İnternet Yer merak etmişsinizdir. Özellikle yoğun bir TikTok kullanıcısıysanız, uygulama interneti oldukça hızlı bir şekilde tüketebileceğini bilirsiniz. Bu yazımızda Tiktok Ne Kadar İnternet HarcarTiktok Kaç Mb Yer gibi soruları öğrenmekle kalmayacak, aynı zamanda cihazınızda Tiktok’un İnternet Kullanımını Azaltma yollarını sizlere anlatacağız.

TikTok’un kullandığı internet miktarı farklı değişkenler ile belirlenir. Çeşitli testlere göre 70MB veriyi 5 dakika içerisinde kullanabilmektedir. Varsayılan ayarlarda, bir saat içinde yaklaşık 840MB kullanacaktır. Veri tasarrufu modundayken, veriler beş dakikada 30MB’a kadar çıkabilmektedir. Bu da bir saatte 360MB yapar.

Tiktok Ne Kadar İnternet Yer?

İlk önce verdiğimiz veri kullanımları Tiktok kullanıcılarının tarafından verilen ortalama değerlerdir. Her insana göre muhakkak değişiklik gösterebilir. Günümüzde TikTok, çeşitli danslar, meydan okumalar ve memeler içeren, sosyal medyayı seven insanlar için bir cennet haline geldi. Eğlenceli olmasına rağmen, oldukça fazla miktarda internet yer. Ancak Tiktok  kaliteyi tıklayıp ayarlayabileceğiniz bir veri tasarrufu seçeneği ile birlikte gelir.

TikTok için yalnızca varsayılan ayarlara ve standartlaştırılmış Veri Tasarruf Moduna sahiptir. Soruyu cevaplamaya gelirsek varsayılan ayarları ile TikTok, bir saatte yaklaşık 840 MB, beş dakikada ise 70 MB internet yer. Veri tasarrufu moduna ayarladığınızda, beş dakikada 30MB’a yakın, bir saatte 360MB tutarında internet yer. Ancak veri tasarrufu modunu yalnızca mobil veri kullanırken uygulayabilirsiniz. WiFi uygularken çözünürlüğünüz en yüksek seviyede olacaktır.

Bu içeriğimize benzer olan Discord Ne Kadar İnternet Yer yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Veri tasarrufu modunu kullanmak, elbette, tükettiği veri miktarını yarıya yakın bir oranda azaltacaktır. Ancak bu, videonun çözünürlüğünü azaltır, dolayısıyla o kadar net bir görüntü olmayabilir. Ayrıca, bir videodan diğerine yükleme süresi artar. Çözünürlük düşük olduğunda ve bir klipten diğerine geçiş daha uzun sürse bile bu, uygulamanın işlevselliğini etkilemez ve deneyiminiz yine de harika olabilir.

Tiktok Kaç Mb Yer?

Tiktok Kaç Mb Yer?

Saatte yaklaşık 840MB

TikTok, sosyal medya sahnesinin yeni sevgilisi, dünya çapında dans çılgınlıkları ve meme-güçlü meydan okumaları ateşliyor. Bu viral videolar, veri planınıza ciddi bir maliyet getiriyor, ancak: varsayılan ayarında, uygulama saatte 840 MB gibi büyük bir yer tüketiyor. 

Uygulamayı video çözünürlüğünü otomatik olarak azaltan ve video yüklemeleri arasında biraz daha uzun süre beklemenizi sağlayan Veri Tasarrufu moduna getirerek bu verilerin yarısından daha azını kullanabilirsiniz. Bu ince ayarlar, saatlik veri tüketiminizi YouTube gibi diğer video akış hizmetleriyle aynı düzeye yani yalnızca 360 MB’a düşürür.

Bu kadar internet yiyen bir uygulamayı kullanmak için en iyi seçeneğiniz, mümkün olduğunca WiFi üzerinden kullanmaktır.

Tiktok Ne Kadar İnternet Harcar?

Tiktok Ne Kadar İnternet Harcar sorusu yüzlerce hatta binlerce kişi tarafından sorulup merak edilmekte ve gün geçtikçe sorulmaya devam etmektedir. Soruyu cevaplamaya gelirsek Tiktok diğer video izleme platformlarına göre bir tık daha çok internet harcar. İşte TikTok Ne Kadar İnternet Harcar sorusunun cevabı;

  • 15 saniye video: 4-6 MB arası
  • Veri tasarrufu modunda 15 saniye video: 2-6 MB arası
  • 1 saatte internet harcama miktarı: 840 MB
  • Veri tasarrufu modunda 1 saatte internet harcama miktarı: 360 MB

Tiktok’un İnternet Kullanımını Azaltma

Artık Tiktok’un ne kadar internet kullandığına dair bir bilgimiz olduğuna göre, Tiktok internet kullanımınızı önemli ölçüde düşürmeye çalışalım. Kısacası bunları yaparak Tiktok’un İnternet Kullanımını Azaltma yollarını yapıp daha az veri ile Tiktok kullanabilirsiniz.

Veri Tasarruf Modunu Kullanma

TikTok kullanırken ve WiFi kapalıyken, veri tasarrufu özelliği sizin için oldukça kullanışlı olacaktır. Daha önce de belirtildiği gibi, veri tasarrufu modu, videoları daha düşük çözünürlükte izlemenize olanak tanır ve bir videodan diğerine geçiş yavaş olacaktır. Ancak çok daha az miktarda internet harcar.

Veri kaydetme modunu ayarlamak istiyorsanız, önce telefonunuzda Ayarlar’a, ardından uygulamalara gidin ve TikTok’u seçin. Mobil veri simgesine tıklayın, ardından ‘arka plan veri kullanımına izin ver’ seçeneğine tıklayın ve kapatın. Bunu yaptığınızda, uygulama yalnızca açtığınızda veri tüketir; bu nedenle, arka planda verileri kullanmaz. Ayrıca, uygulamayı her kullanmadığınızda verilerinizi kapattığınızdan emin olmanız gerekir.

Bu içeriğimize benzer olan Spotify Ne Kadar İnternet Yer yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Sınırsız hücresel veri kullanma

TikTok videolarını izleyerek çok zaman harcıyorsanız, en iyi plan sınırsız hücresel veri kullanmaktır. Bu paketi servis sağlayıcınızdan satın almak pahalıdır, ancak günlük internet paketlerini satın alarak tasarruf edebilirsiniz. Sınırsız internet paketi ile tükettiğiniz veriler için ekstra para ödemezsiniz.

TikTok Lite uygulamasını kullanın

TikTok lite uygulaması, videolarınızı daha az veri ile izlemenizi sağlayan Tik Tok’un en son sürümüdür. Uygulama ayrıca düşük pil kullanımına sahiptir. Uygulamanın pil tasarrufunu manuel olarak açabileceğiniz bir yeri olmamasına rağmen, bunu otomatik olarak yapacaktır.

Video yüklemek ve izlemek için WiFi kullanın

TikTok’ta video kaydetmek ve düzenlemek çok fazla veri tüketmez. Ancak, video izlemeyi veya yüklemeyi düşünüyorsanız, WiFi bağlantınız olana kadar bunu daha sonraya bırakın. Uygulamada daha az veri kullanmanıza yardımcı olacaktır.

Buradan ise bizdekalmasin.com ana sayfasına gidebilirsiniz.

Rehber kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak istiyorsanız eğer aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Tiktok Ne Kadar İnternet Yer yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz için teşekkür ederiz.

5/5 - (4 Oy)
Yorum yapın