Ana Sayfa » Yaşam » Sağlık » Benical Cold Ne İçin Kullanılır ? – Benical 500 mg Ne İşe Yarar?

Benical Cold Ne İçin Kullanılır ? – Benical 500 mg Ne İşe Yarar?

Benical Cold Ne İçin Kullanılır, soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonların belirtilerini. Özellikle tedavi etmek için kullanılan bir ilaçtır. Bunun yanında ilaç, vücut ağrısı, ateş, öksürük, burun akıntısı ve tıkanıklığı gibi belirtilerin hafifletilmesine yardımcı olur. Ayrıca benical Cold, soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonların belirtilerini tedavi etmek için kullanılan bir ilaçtır. Bu ilaç, vücut ağrısı, ateş, öksürük, burun akıntısı ve tıkanıklığı gibi belirtilerin hafifletilmesine yardımcı olur.

Benical Cold’un üç etkin maddesi vardır; parasetamol, psödoefedrin ve dekstrometorfan. Parasetamol, ağrı kesici ve ateş düşürücüdür. Psödoefedrin, soğuk algınlığı, sinüzit veya saman nezlesi gibi solunum alerjilerinden kaynaklanan. Özellikle ü

st solunum yolu ödemini azaltır, sinüs ve burun tıkanıklığını giderir. Ayrıca iltihap veya enfeksiyonun neden olduğu kulak tıkanıklığında da etkilidir. Dekstrometorfan ise öksürüğü rahatlatır.

Her bir tablet 500 mg parasetamol, 30 mg psödoefedrin hidroklorür ve 20 mg dekstrometorfan hidrobromür içerir. Bu ilacı doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Benical Cold, ateş, ağrı ve öksürük, burun akıntısı ve tıkanıklığı ile. Seyreden soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonların belirtilerinin tedavisinde kullanılıyor. Özellikle soğuk algınlığı, sinüzit veya saman nezlesi gibi. Solunum alerjilerinden kaynaklanan üst solunum yolu ödemini azaltır, sinüs ve burun tıkanıklığını giderir.

Benical Cold’u mutlaka doktorunuzun önerdiği şekilde ve dozda kullanın. Benical Cold’u 5 günden daha uzun süre kullanmayın. Size önerilenden daha uzun süre kullanmanız karaciğer hasarına neden olabiliyor. Tabletleri bir bardak su ile ezmeden, çiğnemeden yutun. Greyfurt suyu ile birlikte kullanmayın.

Benical Cold Ne İçin Kullanılır

Benical 500 mg Ne İşe Yarar?

Benical Cold, soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonların belirtilerinin tedavisinde kullanılıyor. Özellikle her bir tablet 500 mg parasetamol. 30 mg psödoefedrin hidroklorür ve 20 mg dekstrometorfan hidrobromür içerir. Bunun yanında Parasetamol, ağrı kesici ve ateş düşürücü etkilere sahiptir.Ayrıca dekstrometorfan, öksürüğün sıklık ve şiddetini azaltır. Psödoefedrin, üst solunum yollarındaki ödemi azaltır, sinüs salgılarının atılımını artırır.

Benical Günde Kaç Defa Kullanılır?

Doktorunuz tarafından başka bir şekilde tavsiye edilmediği takdirde. 12 yaş ve üzerindeki hastalar günde 3 kez 1 tablet Benical Cold kullanmalıdır.

Benical Ne İçin Kullanılır?

Soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonların belirtilerinin tedavisinde kullanılıyor. Özellikle soğuk algınlığı, sinüzit veya saman nezlesi gibi solunum. Özellikle alerjilerinden kaynaklanan üst solunum yolu ödemini azaltır, sinüs ve burun tıkanıklığını giderir.

Benical Cold Antibiyotik Mi?

Hayır, Benical Cold bir antibiyotik değildir. İçeriğinde parasetamol, psödoefedrin ve dekstrometorfan gibi etken maddeler bulunuyor.

🚀 Daha fazla bilgi ve eğlence için şu yazımıza da mutlaka göz atın! Bemiks Ampul Ne İşe Yarar

Benical Cold Yasaklandı Mı?

Hayır, Benical Cold’un yasaklandığına dair herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

Benical COLD Kaç Yaş Kullanılır?

12 yaş ve üzerindeki hastalar için tavsiye ediliyor.

Benical COLD Kimler Kullanamaz?

Benical Cold, dolaşım sistemi yani kalp damar rahatsızlıklarına sahip olanlar. Veya böbreklerinde ve karaciğerlerinde herhangi bir sorun olanlar için tavsiye edilmez. Ayrıca, epilepsi hastaları için de bu ilacın içerisinde bir takım uyaran bileşenler yer almaktadır.

SIK SORULAN SORULAR (FAQ)

🚀 Sevgiyle hazırladık, BizdeKalmasin ekibi 🎮 | bizdekalmasin.com 

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın