Benical Cold Ne İşe Yarar?

Benical Cold Ne İşe Yarar? Yazımızla karşınızdayız. Bu yazımızda size Benical Ne İşe Yarar? Benical İlacı Ne İşe Yarar? Vb. bütün sorularınızın cevaplarından bahsedeceğiz. Benical Cold Soğuk algınlığı, saman nezlesi (alerjik rinit) veya diğer üst solunum yolu alerjileri nedeniyle bu semptomları geçici olarak giderir:

  • Küçük boğaz ve bronş tahrişi nedeniyle öksürük
  • Burun akması
  • Hapşırma
  • Kaşıntılı sulu gözler
  • Burun veya boğazda kaşıntı
  • Burun tıkanıklığı

Benical Ne İşe Yarar?

Benical (asetaminofen) ağrı kesici ve ateş düşürücüdür. Ayrıca Benical, baş ağrısı, kas ağrıları, artrit, sırt ağrısı, diş ağrısı, soğuk algınlığı ve ateş gibi birçok durumu tedavi etmek için kullanılmaktadır. Hafif artritte ağrıyı hafifletir, ancak altta yatan iltihaplanma ve eklem şişmesi üzerinde kesinlikle hiçbir etkisi yoktur.

Benical İlacı Ne İşe Yarar?

Bu ilaç Parasatemol, Dekstrometorfan ve Psödoefedrin içerir. Bunların her birinin farklı amacı vardır. Parasetamol, ağrı kesici ve ateş düşürücü gibi etkilere sahiptir. Dekstrometorfan, öksürüğün sıklık ve şiddetini azaltmaktadır. Psödoefedrin, üst solunum yollarındaki ödemi (hücre ve dokularda anormal bir şekilde sıvı toplanması) azaltmaktadır, sinüs (yüz kemiklerindeki hava boşlukları) salgılarının atıhmım artırır.

Benical cold ne işe yarar
Benical cold ne işe yarar?

Benical Hap Ne İşe Yarar?

Bu hap, hafif ila orta şiddette ağrıları (baş ağrıları, adet dönemleri, diş ağrıları, sırt ağrıları, osteoartrit veya soğuk algınlığı/grip ağrıları ve ağrılarından) tedavi etmek ve ateşi düşürmek için kullanılır.

Benical Şurup Ne İşe Yarar?

Benical Şurup, Öksürük, Burun tıkanıklığı, Saman nezlesi, Üst solunum yolu alerjileri, Sinüs tıkanıklığı ve basıncı, Alerji, Soğuk algınlığı, Sulu gözler, Boğaz/cilt kaşıntılı, Anafilaktik şok gibi hastalıkların tedavisinde ve diğer durumlarda endikedir.

Ayrıca Benical Şurup, beyinde öksürük refleksini tetikleyen sinyalleri etkileyerek çalışır; alfa-adrenerjik reseptörlerin uyarılması; dokular üzerindeki H1-reseptör bölgelerinin bloke edilmesi içinde kullanılabilir.

Benical Cold Kullanıcı Yorumları

  • Tek bir doz son kullanma tarihi geçmiş Benical cold kullanmak, muhtemelen istenmeyen bir duruma neden olacaktır.
  • Genellikle baş dönmesi yapan bir ilaç.
  • Harika bir ilaç. Dört yıldan fazla bir süredir üzerinde ve sıfır yan etkisi var. 
  • Benical’i tam olarak etikette belirtildiği şekilde veya doktorunuzun önerdiği şekilde kullanın.

Benical Cold Ne İşe Yarar? Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi yazılarımızı sağlık kategorimizden takip edebilirsiniz.

Ana sayfaya bizdekalmasin.com bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Aşağıdan yazımızı oylayabilirsiniz.

Yorum yapın