Ana Sayfa » Fiyatları » Almanya Market Fiyatları 2024 – Almanya Yemek Fiyatları

Almanya Market Fiyatları 2024 – Almanya Yemek Fiyatları

Almanya Market Fiyatları 2024 yazımız ile sizlerle birlikteyiz. Bu yazımızda ülkemizden göçmen olarak en çok tercih edilen ülke olan Almanya’da Market Fiyatları nedir bu sorunun cevabını vereceğiz. Özellikle pandemi döneminde artış gösteren gıda fiyatları dolayısıyla ülkemizde birçok üründe zam görmek zorunda kaldık. Peki bu durum diğer Avrupa ülkelerine nasıl yansıdığını merak ediyoruz. Bunun yanında diğer ürünlerin fiyatları ile alakalı bilgiler paylaştığımız kategorimizi de inceleyebilirsiniz.

Almanya Market Fiyatları 2024

Almanya Market Fiyatları
Almanya Market Fiyatları

Markette satılan ürün fiyatlarını karşılaştırmadan önce, Almanya’nın para biriminin Euro (€) olduğunu belirtmekte fayda var. Aynı zamanda türk lirasından da 18 kat daha değerli olduğunu biliyoruz.

Ortalama 1€ = 35.00₺

Ayrıca Ülkelerin İhracat – ithalat bakımından ürünleri nasıl tedarik ettiğinin de önemi var. Bu nedenle ürünlerin vergilendirilmesine göre fiyatlandırılmasında değişiklikler olmaktadır. Almanya Market Fiyatları 2024 yılında bazı ürünler aşağıda belirtilmiştir.

Almanya Su Fiyatı

Bir ülkeye gitmeden önce araştırmasını yapmamız gerekir. Araştırma yaparken de öncelik olarak ülkenin kuruna bakılır, daha sonra ise o ülkenin gıda fiyatlarına ve kira fiyatlarına bakılır. Araştırma yaparken ilk olarak basit düşünecek olursak su fiyatı karşılaştırması yaparız ve buradan o ülkenin ne kadar pahalı olup olmadığını anlayabiliriz. Almanya Su Fiyatı ise 2.10€ olarak marketlerde yerini alıyor. Bu da Türk Lirası olarak 74 TL ‘ye tekabül ediyor.

Almanyada Un Fiyatları

Un fiyatının öğrenilmesinin sebebi ise, un ekmek ve hamur ile yapılan bir çok gıdanın temelini oluşturmaktadır. Bu yüzden un fiyatı ne kadar olursa, un ile üretilen gıdalar da o orantıda fiyatlandırılır. Bu yüzden un fiyatı önemlidir.

Almanyada Un Fiyatı1KG : 1.58€

Ayrıca dilerseniz Almanya Telefon Fiyatları yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Almanya da Domates Fiyatı

Bir ülkeye gitmeden önce her şeyin fiyatını kontrol etmekte fayda var. Almanya da Market Fiyatları araştırması yaparken aynı zamanda manav fiyatlarını da kontrol edebilirsiniz. Bu nedenle Almanya da Domates Fiyatı ne kadar olduğunu sizlere sunuyoruz.

Almanya da Domates Fiyatı1KG : 1.20€

Avrupa da Market Fiyatları

Avrupada Market Fiyatları konusunda genel olarak diğer ülkelere kıyaslama yapacak olursak pek bir fark görmek mümkün değildir. Ortalama aynı fiyatlara tekabül edecek olan gıdaların sadece ülkenin dışarıdan temin ettiği ürünlerde ülke vergilendirilmesi varsa ek fiyat eklenir. Bunun sebebi ise Avrupa Birliği’nin genelinde para birimi olarak Euro (€) kullanılmasıdır.

Ek olarak bir diğer Avrupa ülkesi olan Makedonya için Makedonya Market Fiyatları yazımızı da detaylı bir şekilde incelemek isterseniz bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Market Fiyatları Karşılaştırma

Avrupa birliği üyesi olan Almanya ile ülkemiz arasındaki Market Fiyatları Karşılaştırma bölümünü sizlere sunuyoruz. Para birimi olarak kafa karıştırıcı olmaması açısından direkt olarak Almanya için Euro, Türkiye için ise Türk lirasını kullandık. Böylece birim fiyat olarak karşılaştırma yapmak daha doğru olur.

ÜrünTürkiyeAlmanya
1 Litre Yağ41.40₺6.65€
Un10.75₺1.58€
Şeker27.90₺1.35€
Yumurta15.95₺2.75€
Pirinç13.95₺1.58€

Almanya Yemek Fiyatları

Bir ülkeye gittiğinizde denemeniz gereken şeyler arasında o ülkenin yöresel yemekleri olmalıdır. Şu ana kadar market fiyatlarından ve temel gıdalardan söz ettik. Bu gıdaların restorana ulaştıktan sonra işlenip yemek haline getirilip müşteriye sunulduğunda Almanya Yemek Fiyatları ne kadar oluyor? sorusunun cevabını sizler için derledik. Bu sayede Almanya da yaşam pahalı mı sorusunun da cevabını buluyor olacağız.

  • Ucuz Restoranda Yemek : 10€
  • 2 Kişilik Orta Seviye Restoranda Yemek : 50€
  • McDonalds Menü: 8€
  • Yerli Bira: 3.70€
  • İthal Bira: 3.50€
  • Cappuccino: 2.90€

Almanya Gıda Fiyatları

Avrupa’nın en gelişmiş ülkelerinden birisi olan Almanya’da ürünler Türkiye ile kıyasladığımızda çok daha ucuzdur. Orada aylık maaşı ile 200 kilo et alınabilirken bizim ülkemizde muadil maaş ile 50 kilogram et alınmaktadır. Bu gibi hemen hemen tüm Almanya Gıda Fiyatları ile Türkiye arasında uçurum bulunmaktadır. Sizlere birkaç örnek verelim:

  • 1 Kilogram patates: 1.5 €
  • Bir paket süt: 1 €
  • 1 Kilogram soğan: 1.2 €

Görmüş olduğunuz fiyatlandırmalar ve Türkiye ile karşılaştırıldığında birim fiyatı olarak arada büyük bir fark olduğunu görüyoruz. Üstelik bu da ülkemizin geçirmiş olduğu zor dönemden dolayı ekonomik sıkıntılar sebebiyle kaynaklanıyor. Fakat Euro’yu Türk Lirasına çevirdiğimiz zaman aslında bize göre çok da ucuz olduğu söylenemez. Şimdi de Almanya Yemek Fiyatları ile alakalı birkaç soru ve cevap sizlerle:

Almanya Market Fiyatları 2024 yazımızı zamanınızı ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Aynı zamanda diğer fiyatları kategorisindeki yazılarımızı da aşağıdaki seçeneklerden inceleyebilirsiniz.

Ayrıca bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızdaki diğer yazılara göz atabilirsiniz.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın