Ana Sayfa » Fiyatları » Arabistan Telefon Fiyatları 2024 – Suudi Arabistan iPhone Fiyatları

Arabistan Telefon Fiyatları 2024 – Suudi Arabistan iPhone Fiyatları

Arabistan Telefon Fiyatları ve Suudi Arabistan iPhone Fiyatları yazımız ile karşınızdayız. Bu yazımızda ülkemize yakınlığı ile bilinen Arabistan’da cep telefonlarının fiyatları hakkında bilgiler vereceğiz. Özellikle Arabistan’da iPhone fiyatları veya Samsung, Xiaomi ve Huawei gibi markaların bilindik modelleri hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Bunun yanında diğer ülkelerin de telefon fiyatları ile ilgili şeyleri merak ediyorsanız bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Suudi Arabistan Telefon Fiyatları

Ülkemiz ile de yakın ilişkiler içerisinde olan Suudi Arabistan Telefon fiyatları bakımından ülkemize nazaran daha uygundur. Özellikle hacca veya umreye giden vatandaşlarımız Arabistan’a gittiklerinde Mekke, Medine veya Riyad gibi şehirlerden cep telefonu alabiliyorlar. Ayrıca umrede telefon fiyatları şeklinde aratan insanlar da olmaktadır. Aşağıda marka marka, model model telefonları ve fiyatları sizlerle paylaştık.

Arabistan iPhone Fiyatları 2023 🌟

Arabistan iPhone Fiyatları
Arabistan iPhone Fiyatları

Belki de cep telefonu dendiği zaman aklımıza gelen ilk marka Apple’dır. Son zamanların en çok satan ve konuşulan akıllı telefonu Apple, Arabistan’da da bol miktarda satış yapmaktadır. Genellikle fiyat aralığı 10bin TL ile 40bin TL arasında değişiklik göstermektedir. Aşağıda Arabistan iPhone Fiyatları ile alakalı modellerine göre bilgiler yer almaktadır.

iPhone 11 Arabistan Fiyatı

En çok tercih edilen ve satış yapan modellerin başında gelen iPhone 11 son derece güzel tasarımı ile halen daha merak edilmektedir. Şimdi size Arabistan’da iPhone 11 Fiyatları hakkında bilgi verelim:

 • APPLE IPHONE 11 PRO MAX : 4800 SAR (24900 TL)
 • APPLE IPHONE 11 : 4000 SAR (20500 TL)

Arabistan’da iPhone 12 Fiyatları

Hem fiyat açısından hem de performans bakımından son derece uygun olan iPhone 12 ile alakalı fiyat bilgisine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

 • Apple iPhone 12 Pro : 3800 SAR (19500 TL)
 • iPhone 12: 2900 SAR (1500 TL)

iPhone 13 Pro Fiyatları Arabistan

En yeni modeli çıkmadan evvel en çok tutan ve özellikle de kamera yapısı ile odak noktası olan iPhone 13 için fiyat bilgisi aşağıdadır:

 • APPLE IPHONE 13 PRO MAX : 6670 SAR (32500 TL)
 • iPhone 13 Pro : 6500 SAR (30500 TL)
 • iPhone 13 Mini : 4450 SAR (22500TL)

Arabistan iPhone 14 Fiyatları

En çok merak edilen telefon ise tabi ki de iPhone 14’tür. Arabistan’da iPhone 14 ne kadar? Sorularına yanıt olarak aşağıdaki listeyi inceleyebilirsiniz.

 • Suudi Arabistan iPhone 14 Pro Max Fiyatı : 7700 SAR (39000 TL)
 • iPhone 14 Plus : 5700 SAR (24000 TL)
 • iPhone 14 Pro : 7200 SAR (36500 TL)

Suudi Arabistan iPhone Fiyatları son derece uygundur. Özellikle de ülkemizde nazaran %20-30 bandında indirimli fiyatlara bulmak olasıdır.

Arabistan Apple Fiyatları

Apple marka telefonlar hem Arabistan’da hem ülkemizde hem de tüm dünyada en çok tercih edilen telefon markasıdır. Gerek sosyal mecralarda olsun gerek günlük hayatımızda iPhone’lar artık hayatımızın bir parçası haline gelmiştir. En çok merak edilen Arabistan Apple Fiyatları ise 20 bin TL ile 40 bin TL arasında değişiklik göstermektedir.

Suudi Arabistan Telefon Fiyatları 2023

Suudi Arabistan Telefon Fiyatları
Suudi Arabistan Telefon Fiyatları

Birçok farklı ülkeye sınırı olan ve Ortadoğu’daki neredeyse tüm ülkelere teknolojik cihazlar satan bir ülke konumundaki Suudi Arabistan Telefon Fiyatları 2023 bakımından oldukça uygun fiyatlıdır. Özellikle de Apple ve Samsung marka telefonların hemen hemen her modeline ulaşabileceğiniz nadir yerlerdendir. Gerek zenginliği gerekse de turistik faaliyetleri açısından avantajlı bir yerdir.

Suudi Arabistan Telefon Fiyatları Xiaomi

Son yılların en fazla satın alınan telefon markalarından olan Xiaomi ve note serileri son derece fiyat bakımından merak edilen ürünler arasındadır. Arabistan’ın belirli bölgelerinde daha uygun olan bu telefonlar ile alakalı fiyat bilgilerini aşağıda sizlerle paylaştık. İşte Suudi Arabistan Xiaomi Telefon Fiyatları:

 • Xiaomi 12t Pro : 2900 SAR (15000 TL)
 • Xiaomi 12t : 2300 SAR (12000 TL)
 • Xiaomi Redmi Note 11r : 650 SAR (4000 TL)
 • Xiaomi civi 2 : 1400 SAR (7500 TL)
 • Xiaomi redmi a1 plus : 670 SAR (4200 TL)

Mekke iPhone Fiyatları

Hacca ve umreye giden kişilerin neredeyse hepsi şehirde az da olsa vakit geçirmektedir. Bu süre zarfında Mekke iPhone Fiyatları da tabi ki bakılan ve dikkat edilen şeylerden birisi olmuştur. Ülke geneline nazaran turistik açıdan daha kalabalık bir bölge olduğu için fiyatları bir miktar daha pahalıdır. Yaklaşık ülke genelinden % 8-10 daha pahalıdır. Arabistan iPhone Fiyatları 2023 yılında Mekke genelindeki fiyatlar aşağıdaki gibidir:

 • iPhone 14 Pro Max : 7800 SAR (39700 TL)
 • APPLE IPHONE 13 PRO MAX : 6800 SAR (34000 TL)
 • Apple iPhone 12 Pro : 3750 SAR (20500 TL)

Mekke Telefon Fiyatları Ucuz Mu?

Türkiye’de özellikle yeni olan iPhone 14 pro max modeli oldukça sevilmiştir. Ancak fiyatı tuzlu gelmiştir. Bu noktada Türkiye’ye yakın ülkelerden fiyat araştırmanıza girmeniz doğaldır. Mekke Telefon Fiyatları bu bağlamda karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca ülkemize kıyasla daha ucuzdur. Hemen alt kısımda Türkiye ile iPhone 14 Pro Max Mekke Fiyatı arasındaki kıyaslamaya bakalım:

 • iPhone 14 Pro Max Türkiye Fiyatı: 47.999,00 TL
 • iPhone 14 Pro Max Mekke Fiyatı: 7700 SAR (38500 TL)

Medine Telefon Fiyatları

Arabistan denince akla gelen ilk şehirler arasında olan Medine’de de insanlar gittiklerinde Medine Telefon Fiyatları hakkında bilgi almak ve uygun bulduklarında satın almak istiyorlar. Bu sebeple oradaki ürünlerin diğer şehirlere nazaran nasıl olduğunu da merak etmektedirler. Mekke’den daha uygun bir fiyatlı ama diğer şehirlere göre pahalı bir yerdir.

Medine, Suudi Arabistan’ın en önemli kentlerinden biridir ve turistler tarafından sıklıkla ziyaret edilir. Medine’de bulunan bazı elektronik mağazalarında iPhone fiyatları ülkenin diğer bölgelerindeki fiyatlardan farklı olabilir.

Medine iPhone Fiyatları

Medine iPhone Fiyatları Apple Store veya resmi distribütörleri yoktur ancak King Abdul Aziz Caddesi’nde yer alan çeşitli elektronik mağazalarında geniş bir iPhone yelpazesi bulunabilir. Bu nedenle iPhone modellerinin fiyatları değişkenlik gösterebilir.

Sonuç kısmına geldiğimizde hem Suudi Arabistan iPhone fiyatları hem de diğer marka telefon fiyatları ülkemize kıyasla daha ucuz olduğunu görebiliyoruz. Ancak hem alınan ürünlerin hem de kayıt ettirme IMEİ ücretleri de işin içine girerse aşağı yukarı aynı fiyata denk gelmektedir. Ayrıca alınan ürünlerin garantisinin olmadığını da hatırlatalım.

Hacda Telefon Fiyatları

Hac ibadeti için Suudi Arabistan’a giden hacı adayları, genellikle yanlarında iletişim kurmak ve ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla telefon taşır. Hacda Telefon Fiyatları, ülkeden ülkeye ve marka/modeline bağlı olarak değişkenlik gösterir. Mekke ve Medine gibi kutsal şehirlerdeki mobil cihaz mağazalarında çeşitli markaların telefonları bulunabilir. Satış noktalarının yoğun olduğu bölgelerde rekabetin etkisiyle fiyatlar arasında farklılık olabilir.

Ayrıca, Suudi Arabistan Apple fiyatları ve Arabistan iPhone Fiyatları ile alakalı şu sorular ve yanıtları inceleyebilirsiniz:

Arabistan telefon fiyatları hakkında bilgilendirici video arayışındaysanız videoyu izleyebilirsiniz. Güncel fiyatlar hakkında net bilgilere erişebilirsiniz.


Fiyatları ile alakalı diğer yazılarımıza aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Arabistan Telefon Fiyatları 2023 yazımızın sonuna geldik, okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

🚀 Sevgiyle hazırladık, BizdeKalmasin ekibi 🎮 | bizdekalmasin.com

4.4/5 - (8 Oy)
“Arabistan Telefon Fiyatları 2024 – Suudi Arabistan iPhone Fiyatları” üzerine 13 yorum
 1. Telefonların fiyatları verilirken dahili Hafızanın kaç GB olduğu da belirtilse daha iyi olurdu. Fiyatlar hafızaya göre değişiyor.

  Cevapla
 2. Ben Gürcistan’dan 14 pro Max aldım daha uyguna geldi buradaki fiyatlar abartılı bence

  Cevapla
 3. Merhaba suudiarabstandan telefon almak sakıncalı mı böyle bir şey duymuştum Türkiye kullanılamayacakmış

  Cevapla
Yorum yapın