Ana Sayfa » Fiyatları » Kalp Pili Fiyatları 2024 – Kalp Pili Çeşitleri

Kalp Pili Fiyatları 2024 – Kalp Pili Çeşitleri

Kalp Pili Fiyatları 2024 ve Kalp Pili Çeşitleri yazımız ile sizlerleyiz. Kalp pili, kalbin düzenli bir şekilde çalışmasını sağlamak için kullanılan bir cihazdır ve kalp yetmezliği, kalp bloğu gibi kalp rahatsızlıkları olan kişilerde sıklıkla kullanılmaktadır. Bizler de bu yazımızda en sık kullanılan kalp pili çeşitlerinden ve fiyatlarından bahsedeceğiz. Ayrıca fiyatları kategorimizde yer alan diğer yazılarımıza da bağlantıya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Kalp Pili Çeşitleri

Kalp Pili Çeşitleri
Kalp Pili Çeşitleri

Öncelikle kalp pili, kalp atışlarını kontrol etmek ve düzenlemek için kullanılan küçük bir elektronik cihazdır. Genellikle kalbin normal elektriksel aktivitesini düzenleyen doğal bir sistem olmadığında veya kalp atışları düzensiz olduğunda kullanılmaktadır. Günümüzde birçok kişide bulunmaktadır ve özellikle en iyi kalp pili markası olan Biotronik kalp pili kullanılmaktadır. Diğer Kalp Pili Çeşitleri ise şu şekildedir:

  • VVIR Kalp Pili : Tek kablo ile çalışmaktadır. Yalnızca kalp karıncığına uyarı iletimi sağlar.
  • DDR Kalp Pili : Çift kablo ile çalışmaktadır. Kablolar sağ ve sol karıncığa uyarı iletimi sağlar. En sık kullanılan kalp pili çeşidi olmaktadır.
  • ICD Kalp Pili : En önemli özelliği elektroşok sağlayabilmesidir. Doğuştan veya yüksek seviyede kalp yetmezliği görülen hastalarda kullanılmaktadır.
  • Kablolu Kalp Pili – CRT : Ana işlevi, kalp yetmezliği görülen hastalarda, elektrik sistemindeki açığı telafi etmek ve kalp kasılma kuvvetini arttırmaktır.

Kalp Pili Fiyatları

Farklı çeşitlerde kalp pilleri bulunmaktadır ve fiyatları da değişkenlik göstermektedir. Bu değişkenliğin sebebi, her hastanenin kendi bünyesinde uygulamış olduğu prosedür ve işlem ücreti farklılığıdır. Özellikle özel hastanelerde fiyat farklılıkları çok fazla görülmektedir. Kalp pili fiyatları, ortalama 15.000 TL – 25.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Icd Kalp Pili Fiyatları

Günümüzde kalp pili çeşidi olarak çoğunlukla ICD marka kalp pili kullanılmaktadır. Fiyatlandırılması ise kalitesi ve çok tercih edilmesi sebebi ile diğer markalara göre daha yüksektir. ICD kalp pili fiyatları ortalama 20.000 TL civarındadır.

Kalp Pili Markaları Ve Fiyatları

Kalp pili üretimi yapan birçok farklı firma bulunmaktadır. Bu firmaların her biri, kalp pili teknolojisinde uzun yıllara dayanan deneyimleri olan, yenilikçi ve aynı zamanda güvenilir ürünler sunan küresel sağlık şirketleridir. Doktorlar tarafından önerilen ve kalp hastalarının ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlanmış farklı çeşitlerde kalp pilleri üretmektedirler. Bazı kalp pili markaları ve fiyatları şu şekildedir:

  • Medtronic : 25.000 – 40.000 TL
  • Biotronik : 20.000 – 35.000 TL
  • Boston Scientific : 22.000 – 38.000 TL
  • Junior : 18000 – 32.000 TL

Son olarak Kalp Pili Çeşitleri ile alakalı merak edilen soru ve cevaplar sizlerle:

Kalp Pili Fiyatları 2024 yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Ayrıca diğer fiyatları yazılarımızı da aşağıdan görüntüleyebilirsiniz.

Bunun yanında bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Yazımızı Değerlendirin.
“Kalp Pili Fiyatları 2024 – Kalp Pili Çeşitleri” üzerine 2 yorum
Yorum yapın