Kıbrıs Rakı Fiyatları – Kıbrıs Yeni Rakı 100’lük Fiyatı

Kıbrıs Rakı Fiyatları ve Kıbrıs Yeni Rakı 100’lük Fiyatı yazımız ile karşınızdayız. Bu alkollü içecek , Akdeniz bölgesindeki ülkelere özgüdür. Birçok Yunan adasında ve Yunanistan anakarasında görülür. Bölgeye ve üretim yöntemine bağlı olarak şu isimler altında görünebilir: Tsipouro, Suma (Rodos, Sakız Adası), Tsikoudia (Girit), Zivania (Kıbrıs).

Rakı Girit’te çok yaygındır ve bu alkolü en küçük süpermarketlerin bile raflarında rahatlıkla bulabilirsiniz. Genellikle bunlar, sahada damıtılan yerel “markalardır”. Giritliler bu içeceği turistlere ve misafirlere sunmaktan mutluluk duyarlar. Yazımız içerisinde sizlere Kıbrıs’ta ki rakı fiyatlarından bahsedeceğiz. Ayrıca diğer likör, viski, votka ve alkol fiyatları ile alakalı yazılarımızı da bağlantı yardımı ile inceleyebilirsiniz.

Kıbrıs Rakı Fiyatları 2022

Orjinal adı Türkçe’den gelmektedir ve Türkiye’de üretilen rakı, Girit’in aksine anason aromalıdır. Yeni rakı, Türkiye’de ünlü bir rakı markasıdır. Rakı, olgunlaştırılmış peynir ve sosis ile farklı şekillerde hazırlanan leziz et yemekleri ve deniz ürünleri ile olduğu kadar, salamura sebze, ızgara yabani mantar, deniz tuzunda domates, ev yapımı peksimet üzerinde zeytin ve diğer toprak yemekleriyle de iyi gider. İşte Kıbrıs Rakı Fiyatları 2022 şu şekildedir:

70’lik Sarı Zeybek Rakı Fiyatı 115 TL
1 Litre Anadolu Rakı Fiyatı85 TL
1 Litre Tekirdağ Rakı Fiyatı130 TL
70’lik Efe Göbek Rakı Fiyatı142 TL
70’lik İzmir Göbek Rakı Fiyatı 103 TL

Kıbrıs’ta Rakı Fiyatları 2022

Kıbrıs'ta Rakı FiyatlarıPin
Kıbrıs’ta Rakı Fiyatları

Rakılar arasında Girit Rakısı oldukça popülerdir. Girit rakısı yapma süreci yüzyıllar öncesindekiyle aynıdır. Girit kültürünün ve tarihinin bir parçası olan aynı yöntemi koruyorlar. Üzümler preslendikten sonra (genellikle geleneğin bir parçası olarak sınıflandırılır), kabuklar ve tohumlar başlangıçta fermantasyonun gerçekleştiği yaklaşık 40 gün boyunca fıçılarda saklanır. Rakı kazanı üç temel parçadan oluşur.

Buharın aktarılması için kullanılan tencere, kapak ve bir boru bulunmaktadır. Üretim zamanı geldiğinde üretici mayayı ve suyu kazana koyar. Çaydanlığın altında ateş yakılır ve prina kaynamaya başlar. Ateş o kadar güçlü veya çok düşük olamaz. Ateşin şiddeti prinanın yanmaması için önemlidir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan Migros Rakı Fiyatları yazımızı da inceleyebilirsiniz. İşte Kıbrıs’ta Rakı Fiyatları şu şekildedir:

  • 70’lik Efe Gold Rakı Fiyat = 105 TL
  • 1 Litre Efe Klasik Fiyat = 105 TL
  • 1 Litre Yeni Rakı Fiyatı = 150 TL
  • 70’lik Yeni Rakı Ala Serisi Fiyatı = 115 TL

Kıbrıs Yeni Rakı 100’lük Fiyatı

Yeni Rakı ülkemizde en çok tüketilen rakı markasından biridir. Özellikle insanlar alkol içecekleri zaman yeni rakıyı tercih etmektedir. Bunun sebebi ise daha sert olması ve ilk kez deneyen insanların hoşuna daha çok gitmesidir. Alkol fiyatlarının Kıbrıs’ta ucuz olmasından dolayı insanlar Yeni Rakının Kıbrıs’ta ne kadar olduğunu merak etmektedir. Çok merak edilen Kıbrıs Yeni Rakı 100’lük Fiyatı 165 TL‘dir.

Kıbrıs Yeni Rakı Fiyatları

Alkol içmeyi seven insanların birçoğu rakıyı da sevmektedir. Fakat rakıyı seven kadar sevmeyen de vardır. Bu yüzden insanlar her geçen gün gelen zamlardan dolayı fiyatları merak etmektedir. Özellikle Kıbrıs’ta rakı kaç para? Sorusu sık sık gelmektedir. Ayrıca dilerseniz bu içeriğimize benzer olan yazımızı da inceleyebilirsiniz. Tekellerde Kıbrıs Yeni Rakı Fiyatları 150 TL ile 180 TL arasında değişmektedir.

Ayrıca bizdekalmasin.com adresi üzerinden ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca buna benzer olarak hazırlanan Fiyatları kategorimizdeki yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Kıbrıs Rakı Fiyatları yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu ve bunun gibi fiyat yazılarımızın devamı gelecektir. Takipte kalın.

5/5 - (2 Oy)
“Kıbrıs Rakı Fiyatları – Kıbrıs Yeni Rakı 100’lük Fiyatı” üzerine bir yorum
Yorum yapın