Ana Sayfa » Genel Kültür » Bu Adam Benim Babam Sözleri Ahmet Kaya

Bu Adam Benim Babam Sözleri Ahmet Kaya

Bu Adam Benim Babam sözleri Ahmet Kaya tarafından icra edilen etkili bir parçadır. Ayrıca Fatih Kısaparmak gibi değişik sanatçılar tarafından da yorumlanmıştır. Oldukça duygusal bir parça olmasının dışında baba özlemini etkili bir biçimde yansıtmaktadır. Bununla beraber son derecede eski bir şarkı olmasına karşın halen geniş kitleler tarafından dinlenen bir haldedir. Aynı zamanda diğer Genel Kültür yazılarımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Bu Adam Benim Babam Sözleri Ahmet Kaya

Ahmet Kaya ve Fatih Kısaparmak gibi sanatçılar tarafından söylenen Bu Adam Benim Babam adlı şarkının sözlerine ulaşmak da son derecede kolay bir biçimde gelişecektir. Ayrıca çoğu site içerisinde bu şarkının sözlerine oldukça uygun bir biçimde ulaşma durumunu da sağlayacaktır. Bununla beraber Bu Adam Benim Babam parçasının sözleri rahatlıkla elde edilecektir. Ayrıca Ahmet Kaya Babam Sözleri sözleriyle çok etkileyici bir şarkıdır.

Bu Adam Benim Babam Sözleri Nasıldır?

Bu Adam Benim Babam adlı şarkının sözlerine ulaşmak son derecede kolay olacaktır. Ayrıca Bu Adam Benim Babam sözleri nasıldır biçiminde bir arayış da kısa süre içerisinde sonuç verecektir. Bu parçayı okumak ya da ezberlemek isteyenler rahatlıkla sözlerine ulaşacaktır.

Bu adam benim babam
Sekiz köşe kasketiyle
Omuzunda sekosuyla hey!
Cebinde yok parası
Bafra’dır cigarası
Yüreğindedir yarası
Altı çocuk büyütmüş
Bir işçi maaşıyla
Bu adam benim babam hey!
Ağlama benim babam
Ağlama naçar babam
Kara gün geçer babam hey!
Bir kapıyı kapayan
Gene açar babam
Ağlama benim babam hey!
Ağlama mazlum babam
Ağlama naçar babam
Kara gün geçer babam hey!
Bir kapıyı kapayan
Gene açar babam
Allah büyük babam hey!
Bu adam benim babam
Derdi dağlardan büyük
Çaresiz (biçare) , beli bükük hey!
Bir gün olsun gülmemiş
Rahat nedir bilmemiş
Gözyaşını silmemiş
Bir lokma ekmek için
Kimseye eğilmemiş
Bu adam benim babam hey!
Benim babam mert adamdı
Mangal gibi yüreği
Yufka gibi kalbi vardı
Hayatım boyunca o’na özendim
Fedakardı
Bir dikili ağacı olmadı belki
Ama kendisi
Onuruyla yaşayan koskoca bir çınardı
Üstümdeki kol kanat
Sırtımı yasladığım dağ gibiydi
Ben babamın oğluyum
Tepeden tırnağa Anadolu’yum

Bu Adam Benim Babam Sözleri Ahmet Kaya

Ahmet Kaya Bu Adam Benim Babam Sözleri

Ahmet Kaya Bu Adam Benim Babam Sözleri
Ahmet Kaya Bu Adam Benim Babam Sözleri

Bu şarkıda Ahmet Kaya, babasına olan sevgi ve saygısını dile getiriyor. Şarkıda, babasının yaşam mücadelesi ve öğretileriyle dolu hayatından bahsediliyor ve babanın çizdiği yoldan ilerlemenin önemi vurgulanıyor.

Bu Adam Benim Babam Kim Söylüyor?

Önemli bir şarkı olarak kendini gösteren Bu Adam Benim Babam parçasına yönelik kimin söylediği de ön plandadır. Özellikle yorumcunun farklı şekillerde bu parçayı söylemesi de dinleyicilerin favorilerini belirlemelerinde etkili bir konu olmaktadır. Aynı tip bir durum Bu Adam Benim Babam kim söylüyor gibi bir konuyu da beraberinde getirecek bir yapıdadır. Ayrıca bu şarkı pek çok kişi tarafından söylense de iki sanatçının adı daha da ağır basmaktadır. Bu Adam Benim Babam şarkısını söyleyen iki ünlü isim olarak Ahmet Kaya ve Fatih Kısaparmak ön plandadır. Her ikisi de son derecede etkili bir biçimde bu şarkıyı icra eden isimler olarak da kendini göstermektedirler.

Bu Adam Benim Babam Kimin Eseri?

Bu Adam Benim Babam hakkında pek çok konu hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir. Ayrıca Bu Adam Benim Babam kimin eseri gibi bir durum da öne çıkmaktadır. Bu şarkının kimin tarafından yazıldığı konusu da pek ön planda olan bir durum değildir. Sözü Yusuf Hayaloğlu’na ait olan Bu Adam Benim Babam adlı parçanın son derecede duygusal bir parça olduğu da öne çıkacaktır.

Bu Adam Benim Babam dahilinde unutulmaz bir şarkı olduğunu söylemek mümkün olacaktır. Ayrıca Bu Adam Benim Babam parçasına yönelik bilgi toplamak da son derecede kolaydır. Bununla beraber söz konusu parçanın sözlerini öğrenerek icra etmek gibi bir durum da söz konusudur.

Bunun yanında bizdekalmasin.com adresinden de ana sayfamıza erişebilirsiniz.

Diğer genel kültür ile alakalı yazılarımıza aşağıdan erişebilirsiniz.

Bu Adam Benim Babam Sözleri Ahmet Kaya yazımızın sonuna geldik. Okuduğunuz ve zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederiz.

Yazımızı Değerlendirin.
Yorum yapın